Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1352153
DzisiajDzisiaj5
WczorajWczoraj210
Ten tydzieńTen tydzień619
Ten miesiącTen miesiąc4172
Aktualnie online 10

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Dom Seniora w Lublinie - Jasełka Drukuj

13.01.2017

3 stycznia 2017 roku odwiedziliśmy Dom Seniora w Lublinie i przedstawiliśmy Jasełka dla Seniorów, którzy spotykają się i spędzają mile czas w tym domu, w którym panuje atmosfera bardzo rodzinna.
Choć forma przedstawienia była może nieco zaskakująca, gdyż łączyła wątki współczesne oraz tradycyjne, to jednak cel pozostał niezmiennie ten sam-przypomnieć, że Boże Narodzenie wbrew powszechnemu konsumpcjonizmowi to czas wartości duchowych, czas w którym Boża Dziecina narodzić się ma w Naszych sercach. Uczniowie przedstawili ponadczasowe wartości, które powinny żyć w ludzkich sercach bez względu na czas i miejsce.
Seniorzy byli pod wrażeniem tekstów wygłaszanych przez uczniów, a wspólne kolędowanie radowało i łączyło młode pokolenie z tym nieco starszym, a to stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia.
Młodzież została nagrodzona gromkimi brawami, które nie ustawały przez długi czas. Pani Kierownik Domu Seniora Beata Kidaj podziękowała uczniom za tak piękny występ oraz obdarowała słodkościami wykonawców.

Opracowała: Beata Miskur

 
Podróż z książką na ferie Drukuj

12.01.2017

Ciekawa wycieczka z książką w świat fantastyki, przygody.
Przyjdź do biblioteki i zacznij poszukiwania pasjonującej literatury na ferie.
Poszperaj na półkach z książkami przygodowymi, historycznymi, młodzieżowymi opisującymi realne problemy gimnazjalistów lub w innych dziedzinach wiedzy.
Wybierz, wypożycz, przeczytaj !!!

Małgorzata Kuczyńka

*** To jest tysięczny artykuł na naszej stronie internetowej :) ***

 
Próbne egzaminy gimnazjalne Drukuj

9.01.2017

W dniach 11 - 13 stycznia odbędą się próbne egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich.

 • egzamin humanistyczny w środę 11 stycznia w godzinach 8.00 - 10.30
 • matematyczno - przyrodniczy w czwartek 12 stycznia w godzinach 8.00 - 10.30
 • z j. nowożytnego ( j. angielski ) w piątek 13 stycznia w godzinach 8.30 - 10.30

W związku z tym, w szkole obowiązywać będzie inna organizacja pracy. Wszystkie lekcje będą skrócone do 30 minut. Pierwsza lekcja rozpocznie się o godzinie 10.30.

Dzwonki obowiązujące w dniach 11 - 13 stycznia:

1) 10.30 – 11.00
2) 11.05 – 11.35

3) 11.40 – 12.10

4) 12.30 – 13.00
5) 13.20 – 13.50
6) 13.55 – 14.25

7) 14.30 – 15.00

8) 15.05 – 15.35
 
Białka Tatrzańska 2016 - relacja fotograficzna cd. Drukuj

2.01.2017

 
Życzeniami oraz prezentacje od uczniów z Węgier Drukuj

22.12.2016

W ramach współpracy naszej szkoły z węgierską szkołą w Debreczynie, uczniowie obu szkół złożyli sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonali ciekawe prezentacje na temat sposobu spędzania Świąt Bożego Narodzenia w swoich krajach. W projekcie brali udział uczniowie klas 2c oraz 3i. Do obejrzenia nagranie z życzeniami oraz prezentacje od uczniów z Węgier.

Życzenia od uczniów z Węgier (plik mp4; 61,5 MB)

Prezentacje:

Agnieszka Galak

 
Międzyświąteczne zajęcia fakultatywne Drukuj


22.12.2016

W okresie międzyświątecznym odbędą się w naszym gimnazjum zajęcia fakultatywne.

Wykaz zajęć fakultatywnych - pobierz plik .doc

 
Działalność charytatywna Szkolnego Koła Caritas Drukuj

21.12.2016

Uczniowie Szkolnego Koła Caritas przez ostatnich kilka tygodni angażowali się w różne akcje charytatywne: podczas zebrań dla rodziców zorganizowali kiermasz  świąteczny - sprzedawali ozdoby, kartki świąteczne, które sami wykonali. W sobotę 10 grudnia wzięli udział w ogólnopolskiej akcji: "Tak. Pomagam". W sklepie "Biedronka "przy ul Jana Sawy zachęcali klientów sklepu do podzielenia się swoimi zakupami z innymi. Dzięki tej akcji wolontariusze zebrali ok 10 kartonów z artykułami spożywczymi. Trafią one do potrzebujących z Parafii p.w. św. Józefa.
Uczniowie z klas I zaangażowali się również w akcję: "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom". Polegała ona na sprzedaży świec Caritas. Udało się sprzedać 150 świec.
Z pieniędzy - w kwocie 1000zł -uzyskanych przez koło Caritas  z w/w akcji  zostały zakupione produkty spożywcze i przygotowano 14 paczek świątecznych w ramach corocznej pomocy dla osób z najbliższego otoczenia.
Dochód ze wszystkich akcji został przeznaczony również na pomoc materialną i finansową dla podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali akcje charytatywne. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań z Biblioteki szkolnej za pomoc w sprzedaży świec Caritas oraz dla Pani Zofii Łukasik za pomoc w przeprowadzeniu akcji "Świąteczna paczka".

 
Ze sportu szkolnego - piłka siatkowa Drukuj

20.12.2016

Dnia 2.12.2016r. reprezentacja G10 w piłce siatkowej chłopców wzięła udział w Turnieju o Puchar Zespołu szkół nr 10 na ul. Biedronki 13. W rozgrywkach oprócz naszej szkoły  brały udział następujące szkoły: G24, G8, G7, G9. Po zaciętej, pełnej emocji grze chłopcy naszej szkoły zdobyli puchar oraz pamiątkowy dyplom.

G10 reprezentowali :

 • Porębski Michał
 • Gontarz Krystian
 • Dubrowski Tomek
 • Sosnowski Kuba
 • Kamiński Paweł
 • Dzik Adrian
 • Nemś Michał
 • Batorski Tomek

W dniach 9.12 i 14.12 odbywały się rozgrywki w piłce siatkowej chłopców w ramach Gimnazjady. Chłopcy walczyli z innymi Gimnazjami o przejście do półfinałów w Gimnazjum nr 8 na ulicy Biedronki.

Zwyciężyli i mają przed sobą półfinały Gimnazjady. Gratulujemy zwycięzcom:

 • Porębskiemu Michałowi
 • Gontarzowi Krystianowi
 • Sosnowskiemu Kubie
 • Kamińskiemu Pawłowi
 • Batorskiemu Tomaszowi
 • Dzikowi Adrianowi
 • Głuchowi Sebastianowi
 • Flisowi Kubie
 • Dubrowskiemu Tomkowi
 
Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej - Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2016 Drukuj

19.12.2016

W poniedziałek 12 grudnia zakończyła się w naszej szkole Ogólnopolska Akcja Charytatywna - Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2016. Zebraliśmy 153 kg darów. Najwięcej żywności długoterminowej 98 kg.
Tego samego dnia uczniowie z klasy 3a pomagali przy sortowaniu, ważeniu i pakowaniu darów. Przygotowaliśmy również  6 paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszego gimnazjum.
Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, wychowawcom, którzy aktywnie wsparli tę akcję. Wielkie podziękowania dla naszych nauczycieli wolontariuszy, którzy zachęcali uczniów do udziału w tej akcji.
Szczególne wyróżnienie dla p. Iwony Szyłejko i p. Roberta Bryla za zorganizowanie Poloneza Słodkich Serc. Uczniowie, którzy brali udział w próbach poloneza przynosili słodkie dary, aby w ten sposób pomóc w akcji.

Szef Sztabu Akcji Nr 185 w Gimnazjum Nr 10
Beata Miskur

 
Białka Tatrzańska 2016 - relacja fotograficzna Drukuj

19.12.2016

 
35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Drukuj

16.12.2016

W dniach 13 – 16 grudnia w naszym Gimnazjum została zorganizowana wystawa poświęcona 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W niedzielę 13 grudnia 1981r. o godz. 6 rano Polskie Radio nadało wystąpienie gen. Wojciecha Jaruzelskiego, w którym ogłosił powstanie Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego (WRON) i wprowadzenie stanu wojennego na terenie całego kraju. Powyższy skrót tej organizacji, stał się szybko przedmiotem drwin, których wyrazem było powiedzenie: "WRONa Polaków nie pokona". W operacji zdławienia Niezależnego Związku Zawodowego SOLIDARNOŚĆ użyto w sumie 70 tys. żołnierzy, 30 tys. milicjantów, 1750 czołgów, 1900 wozów bojowych i 9 tys. samochodów. Historyk Norman Davies nazwał stan wojenny "najdoskonalszym zamachem wojskowym w historii nowożytnej Europy". Szacuje się, że podczas strajków i manifestacji, które odbywały się w okresie od 13 grudnia 1981 do 22 lipca 1983r. zginęło minimum 56 osób. Byli wśród nich ludzie dorośli, jak chociażby górnicy z kopalni "Wujek", byli też tacy, jak Grzegorz Przemyk – młody polski poeta, uczeń XVII LO im. Frycza Modrzewskiego w Warszawie.
Uczniowie oglądając wystawę mieli okazję zapoznać się z warunkami życia codziennego w PRL, naznaczonego reglamentacją i permanentnymi brakami zaopatrzenia. Swoistym symbolem dekady lat 80-tych, stanie się papier toaletowy, który był jednym z najbardziej wówczas poszukiwanych towarów… .
Wystawę przygotowali dla Was nauczyciele: Joanna Szczerbakiewicz, Dorota Chabros – Chimiuk, Dariusz Rodzoch i Waldemar Kudlak

 
Habit i miecz, czyli o Krzyżakach Sienkiewicza słów parę - spotkanie literackie Drukuj

14.12.2016

Gościem spotkania bibliotecznego, które odbyło się 13 grudnia była p. Joanna Tarasiewicz z WBP w Lublinie a uczestnikami uczniowie kilku klas pierwszych naszego Gimnazjum. Młodzież w trakcie prezentacji wzbogaciła wiadomości dotyczące Roku Sienkiewiczowskiego, poznała ciekawostki z życia noblisty, twórczość, adaptacje filmowe powieści. Uczniowie dowiedzieli się o polskich rycerzach średniowiecza,Kodeksie rycerskim i zasadach w nim  zawartych. Zostali wprowadzeni w świat bohaterów - rycerzy powieści Krzyżacy Henryka Sienkiewicza, tła historycznego utworu.
Celem spotkania było m. in. rozbudzenie wyobraźni, zaciekawienie rycerzami, pojedynkami, uzbrojeniem, by ułatwić gimnazjalistom zmierzenie się z lekturą.
W czasie prezentacji młodzież miała okazję zobaczyć współczesne, humorystyczne miniatury nawiązujące do bohaterów i treści powieści oraz pokaz mody Dolce Gabbana inspirowany ubiorami średniowiecza.
Na zakończenie uczniowie obejrzeli obraz Jana Matejki - Bitwa pod Grunwaldem wraz z omówieniem.

Małgorzata Kuczyńska

 
Wystawa "Zdrów jak ryba" Drukuj

14.12.2016

W dniu 8 grudnia 2016 można było w naszej szkole zapoznać się z wystawą "Zdrów jak ryba". Uczniowie pod kierunkiem p. Agnieszki Szymuś i p. Bożeny Wasyliszyn wykonali prace ukazujące środowisko życia oraz budowę i rodzaje ryb. Pracy ukazywały sposoby przyrządzania ryb i ich aspekty zdrowotne.

 
Lekcja otwarta "Zdrów jak ryba" Drukuj

14.12.2016

W dniu 5 grudnia 2016 odbyła się lekcja otwarta dla uczniów klasy 6 Szkoły Podstawowej nr 29. Zajęcia w ramach projektu "Zdrów jak ryba" przygotowali i przeprowadzili uczniowie klasy 2f. Projekt ukazał walory zdrowotne ryb. Uczniowie poznali budowę oraz rodzaje ryb. Dowiedzieli się jakie ryby należy spożywać i w jaki sposób je przyrządzać, aby wydobyć z nich nie tylko walory smakowe ale i zdrowotne.

Opiekunowie projektu: p. Agnieszka Szymuś i p. Bożena Wasyliszyn.

 
Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej - KUP PAN SZCZOTKĘ Drukuj

12.12.2016

KUP PAN SZCZOTKĘ - to Ogólnopolska Akcja Charytatywna, która została przeprowadzona w naszej szkole w październiku. Uczniowie z zapałem i ofiarnością odpowiedzieli na tę akcję.


Zebraliśmy 28 kilogramów (szczoteczki i pasty do zębów). Dzięki otwartości na pomoc drugiemu człowiekowi, dzieci w najbiedniejszych krajach będą mogły nauczyć się myć zęby. I choć nigdy nie poznają swoich dobroczyńców, to będą wiedzieć, że jest taka wspaniała młodzież, która o nich myśli i potrafi się dzielić tym co ma. Paczki już wyruszyły drogą morską do małych Afrykańczyków w Kamerunie. Na miejscu misjonarze rozdadzą je dzieciom, aby mogły nauczyć się dbać o swoje zęby. Jeszcze raz dziękuję wszystkim uczniom i wychowawcom za ten gest solidarności z ubogimi mieszkańcami świata.

Koordynator akcji: Beata Miskur


 
ZEBRANIA Z RODZICAMI Drukuj

8.12.2016

Dnia 8 GRUDNIA 2016r. (czwartek)

w godzinach 17.00 - 18.00

odbędą się zebrania z Rodzicami

Podczas zebrań Rodzice zostaną poinformowani o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi oraz nieodpowiednim i nagannym zachowaniu

w godzinach 18.00 - 19.00 odbędą się konsultacje

Serdecznie zapraszamy

 
Mikołajki 2016 Drukuj

6.12.2016

 
Klasa 2b i 2f "Szlakiem Kamieni na Szaniec” Drukuj

6.12.2016

Dnia 21 października wybraliśmy się  z klasą 2B na wycieczkę do Warszawy. Bardzo pouczający i interesujący program ułożony  przez nasze wychowawczynie uświadomił nam, jak wyglądało życie podczas okupacji. Pierwszym punktem programu była wizyta na Cmentarzu Powązkowskim. Mieliśmy okazję zobaczyć groby głównych bohaterów książki "Kamienie na szaniec"- Alka, Zośki i Rudego. Pani przewodnik przybliżyła nam historie różnych innych ciekawych osób spoczywających na tym cmentarzu. Po krótkim spacerze pojechaliśmy na Pawiak, gdzie mogliśmy przyjrzeć się z bliska rzeczom, które pozostały po dawnych więźniach. Mieliśmy także okazję wysłuchać nagrania zawierającego opowieści kilku z osadzonych w tymże więzieniu. Następnie skierowaliśmy się w stronę alei Szucha. Obejrzeliśmy tam bardzo smutną prezentację opowiadającą o życiu w okupowanej Polsce, o nieludzkich metodach tortur i o ciężkiej sytuacji ludzi przebywających w więzieniu. Aby podsumować cały temat wojny, wybraliśmy się do Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego, gdzie jedna z uczennic pokrótce opowiedziała nam historię szkoły i zapoznała nas z różnymi ciekawostkami. Aby odprężyć się i zrelaksować po obejrzeniu tak wielu miejsc o tragicznej historii pojechaliśmy na musical "Metro" w teatrze Buffo. Spektakl bardzo podobał się całej grupie. Po interesującym występie pojechaliśmy do Złotych Tarasów, gdzie miło spędziliśmy czas w gronie przyjaciół. Podróż powrotna minęła nam na rozmowach z koleżankami i kolegami. Wycieczka bardzo nam się podobała i chętnie powtórzylibyśmy ją w przyszłym roku.

Klasa 2F

 
Szkolenie na temat idei wolontariatu Drukuj

6.12.2016

W piątek 18 listopada kilkunastu uczniów z klas I wzięło udział w szkoleniu na temat idei wolontariatu. Szkolenie poprowadziła pani Joanna Skulimowska - pracownik i wolontariusz Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Pani Joanna opowiedziała czym jest praca wolontariacka i jakimi cechami powinien odznaczać się wolontariusz. Opowiedziała również o swojej pracy i o działalności Caritas, jako organizacji zajmującej się pomocą potrzebującym. Uświadomiła uczniom, że dobre uczynki wobec innych osób, pobudzają te osoby do czynienia dobra w swoim otoczeniu. Na koniec zachęciła wszystkich obecnych na spotkaniu do zaangażowania się w różne akcje charytatywne, do dzielenia się z innymi swoim czasem, dobrami materialnymi, swoimi talentami.

 
Dzień USA w IX LO Drukuj

6.12.2016

W czwartek 1 grudnia mieliśmy przyjemność gościć w liceum nr IX w Lublinie. Wybraliśmy się tam na Dzień USA.
Na samym początku prowadzący miło przywitali naszą szkolę i zachęcali do braniu udziału w konkursach z nagrodami. Podczas tego wydarzenia mieliśmy przyjemność poznać kilka ciekawostek o Ameryce, a także  wysłuchać różnych piosenek w języku angielskim. Należy podkreślić, że utwory wykonywane były przez uczniów liceum. Mogliśmy również zobaczyć paradę amerykańskich celebrytów oraz wziąć udział w konkursie Jaka to melodia, w którym piosenki grał szkolny zespół! Uważam, że wyjście było bardzo udane i dowiedzieliśmy się dużo przydatnych informacji na temat Stanów Zjednoczonych.
Zuzanna Podleśna 1f

 
FANTASTYCZNY ŚWIAT HARREGO POTTERA - spotkanie literackie z p. Izabelą Bartkowiak Drukuj

5.12.2016

30.11.16r. uczniowie kl. 2f i 1a wraz z wychowawczyniami p. A. Szymuś oraz p. M. Zagajską - Abramiuk uczestniczyli w spotkaniu  z p. Izabelą Bartkowiak (MBP Filia nr2) która w przebraniu Wiedźmy zabrała młodzież w tajemniczy świat Harrego Pottera. Posługując się czarodziejskimi rekwizytami p. Izabela przydzieliła uczniów do czterech domków(zespołów) rozwiązujących quiz-prezentacja multimedialna. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody-magiczne fasolki. Uczniowie mieli okazję przez chwilę utożsamić się z bohaterem książki J. K. Rowling. Pani Magda Zagajska-Abramiuk jako Harry próbowała różdżką zaczarować niektórych uczniów.
Młodzież wykazała się dużą wiedzą dotyczącą przeczytanych książek o Harrym Potterze w tym też znajomością adaptacji filmowej powieści.
Spotkanie przebiegło w atmosferze humoru i dobrej zabawy.

Małgorzata Kuczyńska

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu