Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1352155
DzisiajDzisiaj7
WczorajWczoraj210
Ten tydzieńTen tydzień621
Ten miesiącTen miesiąc4174
Aktualnie online 17

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
24 Bieg Solidarności Drukuj

14.06.2016

4 czerwca w Lublinie odbył się 24 Bieg Solidarności, organizowany w celu upamiętnienia wydarzeń Lubelskiego Lipca 1980. Jak co roku Gimnazjum nr 10 im. ks Jana Twardowskiego aktywnie włączyło się w tą wspaniałą akcję, która promuje bieganie. Nasi uczniowie wzięli udział w biegach młodzieżowych na dystansie 2 km. Reprezentacja szkoły liczyła ponad 130 biegaczy. Serdecznie gratulujemy Kacprowi Morocowi za zajęcie IV miejsca, oraz wszystkim, którzy z dużym zaangażowaniem pobiegli i ukończyli bieg.
Opiekunowie: Emma Prażmo, Tomasz Czapski

 
Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka niemieckiego Drukuj

14.06.2016

Wyniki Konkursu Ortograficznego z języka niemieckiego.

W dniu 31 maja 2016 r. odbył się szkolny KONKURS ORTOGRAFICZNY z języka niemieckiego dla klas II.

A oto wyniki konkursu:

I.  miejsce  -  Natalia Radzka - kl.2a
II. miejsce  -  Ola Zdyb - kl.2e
III. miejsce -  Antonina Kuty - kl.2f
Klementyna Skubicha - kl.2e
Lidia Śliwińska - kl.2e


Przygotowanie i przeprowadzenie konkursu - Elżbieta Czubińska

 
Konkurs chemiczny - wyniki Drukuj

14.06.2016

W konkursie chemicznym, który miał miejsce 6 czerwca 2016r, udział brali uczniowie klasy Ib, Ie, Ig oraz Ii.

Najwyższe wyniki procentowe uzyskali:

Ola Mulawa z klasy Ig ( 75% ) oraz Jakub Iskra i Marta Gorgol z klasy Ii (71%).
Pozostali uzyskali wyniki poniżej 70%.

Organizatorzy: p. B. Wasyliszyn oraz p. J. Łuszczyńska.

 
Spotkanie literacko - muzyczne z p. Izabelą Bartkowiak Drukuj

14.06.2016

8 czerwca w bibliotece  odbyło się spotkanie literacko - muzyczne z p. Izabelą Bartkowiak z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego Filii nr 2 w Lublinie. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie kl. II i.
Młodzież odbyła podróż historyczną, archeologiczną, psychologiczną, muzyczną nawiązującą do Mitologii Parandowskiego. Pani Izabela w ciekawy sposób przedstawiła prezentację multimedialną  z umiejętnością gry na klarnecie.
Zagrała  kilka utworów m.in. Bolero Ravela, omówiła budowę instrumentu oraz historię sięgającą odkrycia w Jurze Szwabskiej najstarszego fletu przez XVII, XVIII w. czasy Haendla, Vivaldiego i najsłynniejsze klarnecistki świata .
Chętni uczestnicy podjęli próbę gry na instrumencie przy aplauzie rówieśników, fajnie się przy tym bawiąc. Pani Izabela Bartkowiak zachęciła uczniów do odkrywania, rozwijania swoich pasji i talentów w tym muzycznych.

Małgorzata Kuczyńska

 
"Lekki mus satyryczny" Drukuj

8.06.2016

Dnia 25 maja 2016 roku uczniowie klasy 2g przedstawili humorystyczny program artystyczny pod tytułem "Lekki mus satyryczny" w  Centrum Dziennego Pobytu dla seniorów nr 4.
Nasza Samozwańcza Szkolna Grupa Teatralna pod przewodnictwem pani Jolanty Sobkowicz została reaktywowana i odniosła kolejny sukces po rozdaniu nagród dla laureatów konkursów przedmiotowych. Wyznacznikiem tego sukcesu jest jak zawsze uśmiech widzów.
Dziękujemy Centrum Dziennego Pobytu dla seniorów nr 4 za zaproszenie oraz możliwość występu, a także Pani Jolancie Sobkowicz - autorce scenariusza i koordynatorce całego wydarzenia oraz grupie młodych zdolnych wykonawców w składzie: Rafał Orłowski, Milena Adamczuk, Aleksandra Efir, Michał Porębski, Marcelina Rubaj, Jakub Karwat, Julia Kostrzewska, Dominik Bryła, Jakub Urbański oraz Wojciech Dimitrewski.

 
XI Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej Drukuj

8.06.2016

Po raz jedenasty odbył się w Domu Kultury LSM Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej. Jest to jedna z największych tego rodzaju imprez w naszym województwie i na Wschodzie Polski. Festiwal co roku przyciąga liczną publiczność oraz wielu wykonawców, którzy na scenie pragną zaprezentować swoje umiejętności wokalne i powalczyć o nagrodę główną, czyli bezpłatny kurs języka francuskiego w Alliance Française. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE oraz Gimnazjum nr 9 w Lublinie, a odbyła się ona w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum.

Nasze Gimnazjum reprezentowały dwie uczennice z klasy francuskiej III H -  Marysia Wachowicz interpretująca piosenkę "Libérée, délivrée" oraz Maryla Waśko, która wykonała utwór "Paris sera toujours Paris" z repertuaru ZAZ. Miło nam poinformować, że Maryla zdobyła wyróżnienie za wizerunek sceniczny, a obie dziewczyny zaprezentowały się wspaniale, tym bardziej, że występowi Marysi Wachowicz towarzyszyła grupa taneczna w składzie: Agata Jackowska (kl. II H), Kornelia Kunka, Aniela Cieśla, Ola Rosińska i Tadeusz Kania  (kl. III H).

Była to niewątpliwie fajna przygoda, a wspomnienia pozostaną w naszej pamięci jeszcze na długo.

Zapraszamy do obejrzenia nagrań:

Pobierz film 1( format .mp4, 102 MB)

Pobierz film 2( format .mp4, 114 MB)

 
Spotkanie autorskie z poetką Iloną Witkowską. Drukuj

3.06.2016

W dniu dzisiejszym biblioteka szkolna gościła poetkę Ilonę Witkowską.
Uczniowie klasy I a, II i, spotkali się z laureatką nagrody specjalnej jury w XVI OKP im. Jacka Bierezina. Poetka debiutowała książką "Splendida realta"; znalazła się w gronie nominowanych do nagrody kulturalnej Gazety Wyborczej "Warto" i do wrocławskiej nagrody poetyckiej "Silesius" w kategorii debiut roku; mieszka we Wrocławiu.
Na spotkaniu poetka opowiedziała w bardzo zabawny sposób o początkach swojej twórczości, o codziennym życiu pisarza. Uczniowie byli pod wrażeniem charyzmatycznej poetki, zadawali szereg pytań. Po spotkaniu poezja stała się dla uczestników bardzo inspirująca.


 
Liga lekkoatletyczna chłopców Drukuj

2.06.2016

20 maja 2016 r. do rywalizacji w lidze lekkoatletycznej ruszyli chłopcy naszego Gimnazjum. Do walki o medale stanęli uczniowie: Moroc Kacper - 3 i, Grzybek Jan - 3 i, Kister Jakub - 3 g, Karpiński Jakub - 3 g, Gołębiowski Oskar - 3 g, Gajewski Piotr - 3 a, Bielak Mateusz - 3 g, Żmuda Wojtek - 2 i, Gałat Konrad - 2 h, Kotyra Mikołaj - 2 d, Dubrowski Tomasz - 2 a, Karpiński Maciej - 1 g, Kalisz Rafał - 1 c. Tocząc boje w konkurencjach biegowych: 100 m, 300 m, 1000 m oraz skoku w dal i pchnięciu kulą chłopcy zostali MISTRZAMI LUBLINA. Stanęli na najwyższym podium, zostali nagrodzeni złotymi medalami a szkoła dyplomem. Tym samym zakwalifikowali się na finały wojewódzkie w Puławach.


 
Gimnazjada miasta Lublin w lidze lekkoatletycznej dziewcząt Drukuj

2.06.2016

Dnia 19 maja 2016 r. na obiektach sportowych przy ul.Wojciechowskiej odbyła się Gimnazjada miasta Lublin w lidze lekkoatletycznej dziewcząt. Zawodniczki brały udział w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, 300 m, 600 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Ogólnie reprezentantki naszego Gimnazjum drużynowo zajęły IV miejsce w Lublinie. Szkołę reprezentowały następujące uczennice: Dziedzic Justyna - 3 i , Grzegorczyk Weronika - 3 e, Powęzka Julia - 3 d, Cieśla Anita - 2 b, Pawlik Wiktoria - 2 b, Haraszczuk Weronika - 2 b, Wójcik Klaudia - 2 b, Janczara Kaja - 2 c, Pranagal Joanna - 2 i, Nowaczek Natalia - 2 i. Opiekun: Alicja Stadnicka.

 
Konkurs ofert na prowadzenie stołówki szkolnej Gimnazjum nr 10 w Lublinie Drukuj

OGŁOSZENIE PRZETARGU


Gimnazjum nr 10 w Lublinie przy ul. Wajdeloty 12 ogłasza przetarg ofertowy na dzierżawę pomieszczeń oraz sprzętu w celu prowadzenia stołówki szkolnej.

Szczegółowe informacje na temat przetargu można otrzymać pod numerem telefonu 81-524-51-54, bezpośrednio w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej - zakładka BIP/Ogłoszenia

 
Ruszyła budowa nowej hali sportowej Drukuj

9.02.2016


Z radością informujemy, że na terenie naszego gimnazjum rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej. Obiekt ma być niezwykle nowoczesny, przestrzenny i wielofunkcyjny.

Wczoraj na plac boiska wjechał sprzęt przygotowujący teren pod rozpoczęcie inwestycji.

W związku z tym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń Dyrektora szkoły związanych ze zmianami organizacyjnymi na terenie placówki.

 
Misyjny kiermasz ciast na rzecz projektu STOP TRĄD Drukuj

8.02.2016

ŻYĆ TO ZNACZY POMAGAĆ ŻYĆ - pod tym hasłem obchodzony był 31 stycznia 63 Światowy Dzień Chorych Na Trąd. Celem tej inicjatywy było przypomnienie o zapomnianej chorobie i zapomnianych chorych, którzy byli od wieków wyrzucani na margines życia społecznego i traktowani, jakby byli umarli za życia.

Szkolne Koło Misyjne co roku pomaga chorym dotkniętym tą chorobą organizując misyjny kiermasz ciast, który odbył się w naszej szkole 3 lutego 2016r. Zebraliśmy z kiermaszu 800zł i przekazaliśmy na projekt STOP TRĄD Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Afryki.

Wszystkim, którzy pomogli w tej akcji: uczniom, nauczycielom oraz wolontariuszom misyjnym z serca dziękuję.

Beata Miskur - opiekun koła misyjnego

 
Zebranie z Rodzicami - 9 luty 2016 Drukuj

5.02.2016

Dnia 9 LUTEGO 2016r. (wtorek)

o godzinie 17.00

odbędą się zebrania z Rodzicami.

W godzinach 17.00 - 19.00 wszyscy nauczyciele będą dostępni.

Serdecznie zapraszamy

 
Akcja "Opatrunek na Ratunek" Drukuj

27.01.2016

"Opatrunek na Ratunek" to hasło kolejnej akcji, która rusza od 1 lutego 2016r. w naszym gimnazjum z inicjatywy Fundacji Redemptoris Missio z Poznania i będzie trwała do 11 marca 2016r.
Pragniemy pomóc polskim misjonarzom pracującym w Afryce. W misyjnych placówkach medycznych każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Bywa, że płótno, którym w Polsce wolontariusze obszywają paczki jest darte na bandaże. Bywa, że zużyte opatrunki są prane i suszone na słońcu aby ponownie opatrzyć nimi rany. Zdarz się, że rodzice opatrują dzieciom rany liśćmi, licząc na szczęście, że jakoś samo się zagoi.
Ratunkiem dla tych ubogich ludzi są misyjne przychodnie, szpitale,które niestety są tak samo biedne jak osoby szukające tam pomocy. Dlatego powstała Ogólnopolska Akcja Opatrunek na Ratunek. Przyda się każdy bandaż, gaza, kompres, plaster. Potrzebne są także rękawiczki gumowe, wata, a nawet igły i strzykawki.
W akcji może wziąć udział każdy,kto chce pomagać. Wystarczy przynieść wymienione rzeczy do p. Beaty Miskur z karteczką od kogo dar.
Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, wychowawców do włączenia się w to szczytne przedsięwzięcie.
Polski misjonarz o. Marian Żelazek powiedział kiedyś: Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć.

Beata Miskur - koordynator akcji z wolontariuszami koła misyjnego.

 
English Drama Fest 2016 Drukuj

10.12.2015

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjów z woj. lubelskiego do udziału w II Lubelskim Międzyszkolnym Przeglądzie Dramy Angielskiej - English Drama Fest; pod hasłem: Some are born great, some achieve greatness, and some have greatness thrust upon them. (Twelfth Night) W. Shakespeare.
Uczestnicy powinni przedstawić samodzielnie napisaną lub zaadaptowaną z oryginalnego utworu scenkę w języku angielskim, nawiązując do tegorocznego hasła EDF (tekst ma być autorski, plagiaty wykluczamy).

Cele Przeglądu:
- upowszechnianie znajomości języków obcych;
- rozwijanie zainteresowań teatralnych;
- realizowanie nowych możliwości edukacji w zakresie nauczania języków obcych;
- przedstawienie sztuki teatralnej jako formy doskonalenia znajomości języków obcych.

Termin i miejsce:
14 kwietnia 2016 start godz. 10
Dom Kultury LSM

Zgłoszenia i organizacja:
Gimnazjum nr 10 im .ks. Jana Twardowskiego

Prosimy o wysłanie Karty Zgłoszenia wraz ze Scenariuszem występu do dnia 15 marca 2016 r oraz zapoznaniem się z Regulaminem.
Dla wszystkich uczestników przeglądu przewidujemy drobne upominki. Zapraszamy !

Regulamin oraz Karta zgłoszenia ( pobierz plik .doc)

 
Kalendarium zbliżającego się zakończenia I semestru roku szkolnego 2015/2016 Drukuj

3.12.2015

W związku ze zbliżającym się zakończenia I semestru roku szkolnego 2015/2016 prosimy o zapoznanie się z kalendarium:

8 grudniawystawienie wszystkich zagrożeń oceną niedostateczną z przedmiotu i nieodpowiednim lub nagannym zachowaniem (jest to równoznaczne z wpisaniem ocen proponowanych do dziennika lekcyjnego)

8 grudnia – 17.00 18.00 - zebrania z rodzicami – poinformowanie o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi oraz nieodpowiednim i nagannym zachowaniem – przekazanie kartek z zagrożeniami (w przypadku nieobecności rodzica, wychowawcy przekazują informację dnia następnego listem lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego)

Od 18.00 do 19.00 będą odbywały się konsultacje

8, 9, 10 grudniaegzaminy próbne klas III. W tych dniach obowiązywać będzie inna organizacja pracy:

  • Próbny egzamin w części humanistycznej odbędzie się 8 grudnia (wtorek) w godzinach od 8.00 do 10.00
  • Próbny egzamin w części  matematyczno-przyrodniczej odbędzie się 9 grudnia (środa) w godzinach od 8.00 do 10.00
  • Próbny egzamin w części  języka nowożytnego (angielskiego) odbędzie się 10 grudnia (czwartek) w godzinach od 8.00 do 10.00
  • Lekcje w tych dniach będą skrócone, każda trwać będzie 30 minut, a odbywać się będą według podanego harmonogramu
  • Harmonogram dzwonków w dniach 8-10 grudnia:

1. 10.30 – 11.00
2. 11.05 – 11.35
3. 11.40 – 12.10
4. 12.30 – 13.00
5. 13.20 – 13.50
6. 13.55 – 14.25
7. 14.30 – 15.00
8. 15.0515.35

18 grudniawystawienie wszystkich proponowanych oceny semestralnych (jest to równoznaczne z wpisaniem ocen proponowanych do dziennika lekcyjnego)

21 grudnia – przekazanie wszystkim rodzicom proponowanych ocen: wychowawcy za pośrednictwem uczniów przekazują kartki z proponowanymi ocenami śródrocznymi rodzicom

23 grudnia – 6 stycznia - zimowa przerwa świąteczna ( 4 i 5 stycznia dodatkowe dni wolne od zajęć edukacyjnych)

do  12 stycznia (godz. 14.30) – składanie podań o egzaminy klasyfikacyjne w sekretariacie szkoły (wzory podań w sekretariacie szkoły)

13 - 14 stycznia – egzaminy klasyfikacyjne (zdają je uczniowie, którzy mają nieobecności usprawiedliwione);

do 15 stycznia (godz. 12.00) –  wystawienie wszystkich śródrocznych oceny (jest to równoznaczne z wpisaniem tych ocen do dziennika lekcyjnego)

18 stycznia – rozpoczynamy drugi semestr (UWAGA – NASTĄPI ZMIANA PLANU ZAJĘĆ).

 
Misyjny kiermasz ciast - grudzień 2015 Drukuj

7.12.2015

2 grudnia 2015 r.w naszej szkole odbył się charytatywny misyjny kiermasz. Głównym celem kiermaszu jest kontynuacja projektu, który jest realizowany od 4 lat Głodnych Nakarmić. Pomoc głodującym dzieciom w Afryce. Problem głodu jest wciąż aktualny! Na kiermaszu oprócz ciasta dietetycznego po raz pierwszy pojawiły się koktajle owocowe i soki, szaszłyki owocowe oraz gofry.
Bardzo dziękuję uczniom z Koła Misyjnego za wspaniałe pomysły oraz za trud w zrobieniu tyku litrów pysznego koktajlu. Wszystkim uczniom, wychowawcom i pracownikom szkoły, którzy wsparli tę akcję charytatywną z serca dziękuję.
Beata Miskur

 
ŚWIĄTECZNE WARSZTATY JĘZYKOWE Drukuj

2.12.2015

 
Warsztaty hand made w "Dziesiątce" Drukuj

1.12.2015

W sobotę 28.11 odbyły się warsztaty hand made w "Dziesiątce":)
Dziękuję za przybycie uczennic klas VI ze szkół podstawowych, myślę że była dobra zabawa :D 

dorota chabros-chimiuk

 
Autorska wystawa Basi Ostasz Drukuj

1.12.2015

Zapraszam do obejrzenia wystawy prac Basi Ostasz z klasy 2d:)

dorota chabros-chimiuk

 
Zbiórka darów w ramach akcji "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" Drukuj

1.12.2015

Już po raz czwarty w ten przedświąteczny czas, koło Caritas we współpracy z Biblioteką szkolną i p. pedagog Z. Łukasik, organizują zbiórkę żywności trwałej, słodyczy, środków chemicznych, aby wesprzeć potrzebujące rodziny uczniów naszego gimnazjum. Produkty można przynosić do biblioteki szkolnej lub do p. U. Pudło.
Równocześnie zachęcamy do zakupu świec Caritas w ramach akcji "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" - tegoroczne hasło "Głodni Miłosierdzia".

Dochód ze sprzedaży świec zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z ubogich rodzin z Diecezji Lubelskiej. Świece Caritas można nabyć u wolontariuszy z klas III lub u p. U. Pudło.

Gorąco zachęcamy i dziękujemy za każdą okazaną pomoc.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu