Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1352154
DzisiajDzisiaj6
WczorajWczoraj210
Ten tydzieńTen tydzień620
Ten miesiącTen miesiąc4173
Aktualnie online 16

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Dzień Postaci z Bajek i Filmów Drukuj

1.12.2015

Z inicjatywy S.U. uczniowie Gimnazjum nr 10 mieli okazję przyjść do szkoły ubrani w niecodzienny sposób. W ciągu jednego listopadowego dnia korytarze naszej szkoły były niezwykle barwne i kolorowe, bo oto uczniowie mogli wcielić się w rolę ulubionych postaci z kreskówek lub filmów. Niektóre osoby wykazały się niezwykłą oryginalnością i pomysłowością, co można zaobserwować, przeglądając szkolną galerię zdjęć. Ta inicjatywa cieszyła się ogromnym powodzeniem, wywołała uśmiech na twarzy nie tylko uczniów ale i nauczycieli. Czekamy więc na kolejne takie pomysłowe dni.

 
Warsztaty Hand Made Drukuj

25.11.2015

 
Ogólnopolska Akcja Charytatywna POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ Drukuj

23.11.2015

POMÓŻMY DZIECIOM!

23 listopada rusza w naszej szkole Ogólnopolska Akcja Charytatywna POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.
Został powołany w szkole Sztab Akcji.
W dniach od 23 XI do 11 XII  zapraszamy wszystkich uczniów i wychowawców do aktywnego uczestnictwa w Akcji.
Zbieramy tylko i wyłącznie dary rzeczowe, nie zbieramy pieniędzy:

  • zabawki,
  • książki,
  • słodycze,
  • żywność długoterminową,
  • środki czystości i higieny osobistej,
  • artykuły szkolne.

Dary przynosimy do sali B3 (zaplecze) lub do nauczycieli wolontariuszy z podpisaną karteczką od kogo dar. Każdy ofiarodawca otrzyma słoneczko, symbol Akcji.
Młodzież pomagająca w zbiórkach otrzyma plakietki - PRZYJACIEL AKCJI.
Zobaczmy jak dużo dobrego możemy wspólnie zrobić i na ilu dziecięcych twarzach podczas Świąt Bożego Narodzenia dzięki darom, które zbierzemy zagości uśmiech!

Sztab Akcji: Nr 205/2015 w Gimnazjum Nr 10 w Lublinie

Wolontariusze Akcji:

p. Beata Miskur,
p. Agnieszka Szymuś,
p. Joanna Stadnicka

Szef Sztabu: Beata Miskur

 
Pokazy chemiczne na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie Drukuj

17.11.2015

2 listopada 2015 r. uczniowie klasy II F, II C oraz I B uczestniczyli w pokazach chemicznych na Wydziale Chemii UMCS w Lublinie. Zgłębianie tajników, które skrywa w sobie ta wszechobecna dziedzina nauki nie należy do najłatwiejszych. Chemicy, którzy prezentowali różnorodne doświadczenia bardzo dokładnie przekazywali informacje dotyczące wykonywanych eksperymentów. W trakcie pokazów przeprowadzano doświadczenia, podczas których uczniowie mogli spróbować swoich sił (wykonywali chemiczne shakery, przelewali substancje uzyskując różnorodne roztwory, a także udzielali odpowiedzi na zadawane przez prowadzących pytania chemiczne). Sądzę, że uczestnicy pokazów najbardziej zapamiętają wybuchy (jeden z nich miał miejsce bez wcześniejszego uprzedzenia ze strony prowadzących). Mimo naukowego nastroju, było bardzo zabawnie. Chemia nie jest najłatwiejszym z przedmiotów, ale myślę, że takie pokazy to nie tylko uzupełnienie wiedzy dla jej wielbicieli, ale także dla tych, którzy na co dzień nie pałają sympatią do wzorów i równań reakcji chemicznych. Pomysł wyjścia na pokazy chemiczne uważam więc za bardzo trafiony :)
relacjonował:
Mateusz Turecki - uczeń kl. II F

 
Konsultacje dla Rodziców Drukuj

10.11.2015

We wtorek 10 listopada w godzinach
17.00 - 19.00
odbędą się w szkole konsultacje.
Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

 
X Lubelskie Spotkania Modelarskie Drukuj

30.10.2015

W dniach 17-18 października w Gimnazjum nr 10 odbyły się X Lubelskie Spotkania Modelarskie. W programie znalazły się wystawy fotografii lotniczych, wystawa pt. Przedmioty z dzieciństwa moich rodziców - czyli PRL w pigułce, prezentacja Aeroklubu Lubelskiego, pokazy modeli RC lotniczych i kołowych, giełda modelarska, oraz wystawa modelarzy z całego kraju. Program ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem  wśród młodzieży naszego gimnazjum oraz mieszkańców Lublina.

Zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć:)

 
Podwójny sukces polskiej grupy tanecznej studia UDS Drukuj

29.10.2015

Miło nam poinformować o podwójnym sukcesie polskiej grupy tanecznej Studia UDS na międzynarodowej arenie w Rimini.

Uczniowie naszej szkoły: Krystian Struk, Alicja Cholewinska, Zuzanna Grzywa reprezentowali nasz kraj w tańcu nowoczesnym Hip-Hop.

Udało się osiągnąć wprost niewiarygodne wyniki:
MISTRZ ŚWIATA w kat. formacje 12-15 lat - UDS JUNIOR na 36 formacji oraz MISTRZ ŚWIATA w kat. mini grupy 12-15 lat na 43 mini grupy.

Dwa złote medale, tym samym odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego, to niezapomniane chwile.


 
Bal Wolontariusza "Aleja Gwiazd" Drukuj

29.10.2015

Wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej zapraszają na Bal Wolontariusza "Aleja Gwiazd". Jest to impreza skierowana nie tylko do wolontariuszy, ale również do wszystkich osób lubiących dobrą zabawę. Bal odbędzie się 28 listopada w Hali MOSIR przy Al. Zygmuntowskich 4 od godz. 19. 00 i potrwa do godz. 24. 00. Bilety w cenie 20 zł są dostępne u p. Pudło lub w centrali Caritas - kontakt na plakatach.
Dochód w całości zostanie przeznaczony na Prezenty z Nieba dla małych podopiecznych Caritas Archidiecezji Lubelskiej.
Serdecznie zapraszamy.
Koło Caritas

 
Pielgrzymka do Częstochowy Drukuj

29.10.2015W dniu 16 października wyruszyła z naszego gimnazjum pielgrzymka trzecioklasistów do Częstochowy. Podczas drogi i na Jasnej Górze mogliśmy  pomodlić się w intencji powodzenia na egzaminach gimnazjalnych. Najważniejszą częścią pielgrzymki była Msza św. odprawiona za nas. Zostaliśmy zaproszeni przez ojców Paulinów przed sam Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Było to dla nas wielkim przeżyciem. Uczestniczyliśmy również w Drodze Krzyżowej na wałach. Jej rozważania dotyczyły życia św. Jana Pawła II, gdyż tego dnia obchodziliśmy rocznicę wyboru papieża Polaka na Stolicę Piotrową.
Przez całą pielgrzymkę dopisywał nam dobry humor. Cieszymy się, że byli z nami nasi opiekunowie: p. Wójcik, ks. Robert, ks. Michał i p. Pudło
Uczestniczki

 
Dzień Papieski w naszej szkole Drukuj

29.10.2015

21 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji  XV Dnia Papieskiego.Idea tak zwanego Dnia Papieskiego narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1999r. Jego obchody na stałe związały się z niedzielą poprzedzającą 16 października, a więc dzień wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.
Podczas Dnia Papieskiego pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówił do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za jego osobę. Tegoroczne hasło "Jan Paweł II - Patron Rodziny" przypomniało nam Świętego Jana jako wielkiego przyjaciela wszystkich rodzin.
Z tej okazji uczniowie klas II przedstawili Kawiarenkę Papieską do której zaprosili gości, którzy w swoim życiu spotkali się z Karolem Wojtyłą przyszłym Papieżem. Wspominali jego rodzinę oraz wielkie zaangażowanie Papieża w sprawy wszystkich rodzin. Przypominali o wartościach jakie należy pielęgnować w rodzinach by były pełne miłości i silne Bogiem.
Gratulujemy uczniom występu i pięknych piosenek, które ubogaciły akademię papieską i życzymy kolejnych wspaniałych wystąpień.

Opracowała: Beata Miskur

 
Gość z Wietnamu Drukuj

27.10.2015

W ramach Tygodnia Misyjnego w naszej szkole gościliśmy Siostrę Cecylię Franciszkankę Misjonarkę z Wietnamu oraz Siostrę Alicję. Siostra Cecylia od 4 lat przebywa w Polsce w Międzynarodowym Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi w Lublinie. Uczy się intensywnie języka polskiego, pragnie bowiem jak najwięcej przekazać informacji o kościele katolickim w Wietnamie. Uczniowie klas II, którzy uczestniczyli w spotkaniu mieli możliwość dowiedzenia się o bardzo ciężkiej sytuacji kościoła, jak są zwalczane wszelkie przejawy religijności. Komunistyczne władze uznają głoszenie wiary w Chrystusa za zdradę interesów narodowych, próby głoszenia Ewangelii przez misjonarzy karane są wieloletnimi wyrokami. Siostra Cecylia opowiadała, że uporczywe trwanie w wierze kończy się burzeniem całych chrześcijańskich wiosek, a ich mieszkańcy są pozbawieni dobytku i zmuszani do osiedlania się w pobliżu posterunków policji. Siostry opowiadały również o radosnych chwilach życia Wietnamczyków. Była także prezentacja strojów wietnamskich oraz pokaz krótkich filmów ukazujących piękno kraju wietnamskiego.

Opracowała: Beata Miskur

 
Dzień Papieski w Betanii Drukuj

26.10.2015


16 października 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili seniorów Domu Pomocy Społecznej Betania. Wszyscy zebrani mieszkańcy mieli przyjemność obejrzeć przygotowany specjalnie na uroczystość obchodów XV Dnia Papieskiego program słowno-muzyczny pt. Jan Paweł II - Patron Rodziny. Mieszkańcy Betanii z wielkim zainteresowaniem oglądali występ młodzieży. Wzruszające były wspomnienia zaproszonych do Kawiarenki Papieskiej gości, którzy zetknęli się w swoim życiu z Karolem Wojtyłą przyszłym Papieżem. Na koniec występu uczniowie podarowali mieszkańcom i pracownikom tej placówki pamiątkowe obrazki. Pani Dyrektor Grażyna Zabielska bardzo pięknie podziękowała młodzieży w imieniu mieszkańców i pracowników Betanii zapraszając do dalszej współpracy.

Opracowała: Beata Miskur

 
Kuba Mozgawa w półfinale MAM TALENT TVN! Drukuj

22.10.2015

!!! Gratulujemy !!!

*******

Nasz absolwent Kuba Mozgawa, laureat szkolnej edycji "Mam talent" i Wojewódzkiego Konkursu Artystycznego "7 TALENT" zakwalifikowany został przez jury do PÓŁFINAŁU Ogólnopolskiego MAM TALENT TVN.

Kibicujmy Mu 21 listopada w sobotę o godz. 20.00.

Liczymy na finał i wygraną Uśmiech

 
20.10 - Światowy Dzień Osteoporozy Drukuj

20.10.2015

Osteoporoza - stan chorobowy charakteryzujący się postępującym ubytkiem masy kostnej, osłabieniem struktury przestrzennej kości oraz zwiększoną podatnością na złamania. Główna profilaktyka osteoporozy to uzupełnianiu niedoborów żywieniowych wapnia, witaminy D oraz białka, uprawianie sportu, aby wzmocnić kości i mięśnie odpowiadające za stabilizację postawy.

Całość październikowego kalendarza w Strefie Ucznia -> Kalendarz zdrowia

 
Wycieczka integracyjna klasy 1f Drukuj

20.10.2015

W dniach 08.10 – 09.10. 2015 klasa 1f była na wycieczce: Wojciechów – Nałęczów – Kazimierz Dolny – Puławy. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach w zwierzyńcu w Wojciechowie. Poznali zwyczaje zwierząt. Wizytę w Wojciechowie zakończyło ognisko z pieczeniem kiełbasy. Po spacerze w parku w Nałęczowie udaliśmy się do Muzeum Stefana Żeromskiego. Kolejnym punktem wycieczki by Kazimierz Dolny. Uczniowie z przewodnikiem zwiedzali miasto, wzgórze z ruinami zamku, wąwozy lessowe. Pobyt w Kazimierzu Dolnym zakończyły zajęcia w parku linowym. Ostatnim punktem harmonogramu wycieczki był Pałac Czartoryskich w Puławach. Zapraszamy do relacji fotograficznej.

 
Festiwal nauki Drukuj

20.10.2015

Dnia 17 września wybraliśmy się z naszą świeżo upieczoną klasą na Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej na wydział chemiczny. Wycieczka została zaproponowana i zorganizowana przez naszą nauczycielkę chemii, która w ten nietypowy sposób chciała zachęcić nas do przedmiotu i poznania praktycznej strony tej ścisłej nauki. W drodze na uczelnię większość z nas szła z myślą, że raczej nie będzie nam się tam podobało i będziemy zanudzani, jakimś wykładem smutnego profesora. Ku naszemu zdziwieniu już na wejściu zostaliśmy mile przywitani i zaprowadzeni do laboratorium a nasze złe przypuszczenia się nie sprawdziły.  Pierwsze wrażenie zmieniło klasową atmosferę o 180 stopni. Osoba prowadząca zajęcia podzieliła nas na dwie grupy, które miały wykonywać praktyczne badania. Jedna grupa miała za zadanie wykonać aspirynę, a druga kosmetyki. Do zajęć podeszliśmy bardzo rzetelnie stosując się do zasad BHP. Otrzymaliśmy okrycie ochronne i okulary, dzięki czemu wyglądaliśmy, a co najważniejsze poczuliśmy się jak prawdziwi chemicy. Zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe grupy, a każda para miała swoje stanowisko pracy. Dostaliśmy specjalne akcesoria potrzebne do wykonywanych doświadczeń. Według instrukcji wykonywaliśmy wszystkie etapy konieczne do powstania kremów, balsamów i aspiryny.  My należałyśmy do grupy wykonującej kosmetyki. Na początku rozmawialiśmy z prowadzącym o kosmetykach i ich składzie chemicznym. Następnie zabrałyśmy się do tworzenia mazidła. Wszystkie składniki ważyliśmy na dokładnej wadze, a następnie mieszaliśmy ze sobą. W ten sposób powstała ciekła substancja, którą zagęściliśmy w niskiej temperaturze. Ku naszemu zdziwieniu powstał krem do twarzy i balsam do ust. Byłyśmy bardzo dumne z końcowego rezultatu, a kremy zabrałyśmy do naszych domów, by móc pochwalić się rodzicom. Nie mieliśmy okazji uczestniczyć w grupie, która produkowała aspirynę, lecz z relacji naszych kolegów dowiedziałyśmy się, że doświadczenia przebiegały podobnie jak i grupie pierwszej. Na samym początku poznali historię aspiryny i jej skład. Zważyli aspirynę i zamontowali statyw. Zanurzyli kolbę w łaźni na pół godziny i czekali aż wystygnie. Po zrobieniu aspiryny obserwowali ją pod mikroskopem. Na koniec obie grupy podsumowały swoja prace, następnie został zorganizowany konkurs, który oceniany był przez bardzo miłą panią z Uniwersytetu. W grupie z pomadą zwyciężyła Klaudia, natomiast w grupie z lekiem wygrał Michał. Zwycięzcy zostali nagrodzeni naszymi brawami i nagrodami. Podsumowując dzień uważamy go za bardzo udany, było w nim wiele zabawy, śmiechu oraz dużo praktycznej wiedzy. Dziękujemy Naszej Pani z chemii za to wyjście, które pozwoliło nam przełamać wszelkie strachy i leki przed nowym przedmiotem. Większość z nas zmniejszyła dystans do chemii i poczuliśmy, że można być z nią za pan brat. Nauczyliśmy się także współpracy ze sobą i nawiązaliśmy dobre relacje koleżeńskie. Wszystkim klasom, które jeszcze nie były polecamy, warto – naprawdę super zabawa.

Weronika Sternik i Ada Lipnicka Klasa 1F

 
X LUBELSKIE SPOTKANIA MODELARSKIE - program szczegółowy Drukuj


13.10.2015

 
X LUBELSKIE SPOTKANIA MODELARSKIE Drukuj

6.10.2015

Czy dobrze bawiliście się na czerwcowym festynie historyczno-modelarskim w czerwcu?

Mamy dla Was "powtórkę z rozrywki"...

"Taniec z gwiazdami" i "Mam talent" to jeszcze nic!

W piątek, sobotę i niedzielę 16, 17 i 18 października przygotowaliśmy dla chętnych kolejny piknik!

Głównym jego punktem są warsztaty modelarskie.

Samoloty, czołgi, pojazdy powstaną na Twoich oczach, zrobione własnymi rękami, wymalowane, jak sobie tylko poradzisz...

Do tego atrakcje: pokazy modeli zdalnie sterowanych, gry strategiczne, grupy rekonstrukcji militarnych...,

A przede wszystkim...

10. Lubelskie Spotkania Modelarskie...

Najlepsi modelarze Lubelszczyzny i Polski... konkurs i wystawa modeli z plastiku, kartonu i wszystkiego, co da się skleić ze sobą.

Okręty, pojazdy, samoloty, figurki, lokomotywy i dużo, dużo więcej.

Modele, których nigdy nie widzieliście: arcydzieła cierpliwości i artystycznej weny.

Modelarstwo to doskonała zabawa, najlepszy sposób na nudę, świetną przygodę z historią i techniką!

Zaproś Kolegę! Weź Koleżankę!

 
Warsztaty modelarskie - wspomnień czar Drukuj

Wisława Szymborska w jednym ze swoich utworów pisała, że "nic dwa razy się nie zdarza". Otóż w Gimnazjum nr 10,  fajne rzeczy dzieją  się  wiele razy. Na pewno wielu z Was,  pamięta warsztaty modelarskie z 17 czerwca, na których prezentowały się także różnego rodzaju grupy rekonstrukcyjne. Zabawa była naprawdę przednia i nikt nie żałował, że przyszedł do naszej szkoły w sobotę i niedzielę.  Już niedługo, bo w październiku, wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w drugiej edycji warsztatów modelarskich, zorganizowanych na terenie "Dziesiątki". Kto wie – może na stałe zagoszczą pod naszym dachem, jako impreza cykliczna?  
Tymczasem, "wspomnień czar" – czyli jak to pięknie w czerwcu było…  :)

 
Wystawa ziół i herbat ziołowych Drukuj

13.10.2015

Dnia 5 października odbyła się wystawa ziół i herbat ziołowych związanych z realizowaniem projektu pt.:Czas na zdrowie. Do projektu przyłączyły się klasy I i II. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystko odbywało się pod kierunkiem p. Elżbiety Sankiewicz i p. Bożeny Wasyliszyn. Wystawę mogliśmy podziwiać przed głównym wejściem szkoły.

 
Kalendarz - październik 2015 Drukuj


13.10.2015

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu