Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1314853
DzisiajDzisiaj78
WczorajWczoraj370
Ten tydzieńTen tydzień839
Ten miesiącTen miesiąc6010
Aktualnie online 48

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
X LUBELSKIE SPOTKANIA MODELARSKIE Drukuj

6.10.2015

Czy dobrze bawiliście się na czerwcowym festynie historyczno-modelarskim w czerwcu?

Mamy dla Was "powtórkę z rozrywki"...

"Taniec z gwiazdami" i "Mam talent" to jeszcze nic!

W piątek, sobotę i niedzielę 16, 17 i 18 października przygotowaliśmy dla chętnych kolejny piknik!

Głównym jego punktem są warsztaty modelarskie.

Samoloty, czołgi, pojazdy powstaną na Twoich oczach, zrobione własnymi rękami, wymalowane, jak sobie tylko poradzisz...

Do tego atrakcje: pokazy modeli zdalnie sterowanych, gry strategiczne, grupy rekonstrukcji militarnych...,

A przede wszystkim...

10. Lubelskie Spotkania Modelarskie...

Najlepsi modelarze Lubelszczyzny i Polski... konkurs i wystawa modeli z plastiku, kartonu i wszystkiego, co da się skleić ze sobą.

Okręty, pojazdy, samoloty, figurki, lokomotywy i dużo, dużo więcej.

Modele, których nigdy nie widzieliście: arcydzieła cierpliwości i artystycznej weny.

Modelarstwo to doskonała zabawa, najlepszy sposób na nudę, świetną przygodę z historią i techniką!

Zaproś Kolegę! Weź Koleżankę!

 
Warsztaty modelarskie - wspomnień czar Drukuj

Wisława Szymborska w jednym ze swoich utworów pisała, że "nic dwa razy się nie zdarza". Otóż w Gimnazjum nr 10,  fajne rzeczy dzieją  się  wiele razy. Na pewno wielu z Was,  pamięta warsztaty modelarskie z 17 czerwca, na których prezentowały się także różnego rodzaju grupy rekonstrukcyjne. Zabawa była naprawdę przednia i nikt nie żałował, że przyszedł do naszej szkoły w sobotę i niedzielę.  Już niedługo, bo w październiku, wszyscy będziemy mogli uczestniczyć w drugiej edycji warsztatów modelarskich, zorganizowanych na terenie "Dziesiątki". Kto wie – może na stałe zagoszczą pod naszym dachem, jako impreza cykliczna?  
Tymczasem, "wspomnień czar" – czyli jak to pięknie w czerwcu było…  :)

 
Wystawa ziół i herbat ziołowych Drukuj

13.10.2015

Dnia 5 października odbyła się wystawa ziół i herbat ziołowych związanych z realizowaniem projektu pt.:Czas na zdrowie. Do projektu przyłączyły się klasy I i II. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wszystko odbywało się pod kierunkiem p. Elżbiety Sankiewicz i p. Bożeny Wasyliszyn. Wystawę mogliśmy podziwiać przed głównym wejściem szkoły.

 
Kalendarz - październik 2015 Drukuj


13.10.2015

 
Festiwal Nauki Drukuj

12.10.2015

W tym roku Festiwal Nauki jak zwykle oferował mnóstwo ciekawych zajęć, warsztatów i wykładów. Klasa pierwsza D uczestniczyła w trzech wykładach i warsztatach. Braliśmy udział w warsztatach dotyczących "Bezpieczeństwa w internecie", które odbywały się w nowo otwartym gmachu Biblioteki Politechniki Lubelskiej. Mieliśmy okazję zobaczyć w pełni skomputeryzowaną, nowoczesną bibliotekę Politechniki. Kolejne dwa wykłady odbywały się w Instytucie Medycyny Wsi oraz Uniwersytecie Medycznym. Wykłady dotyczyły aktywności fizycznej i sportu jako najlepszego leku XXI wieku. Przesłaniem wykładu było stwierdzenie Wojciecha Oczki, " Ruch zastąpi prawie każdy lek, podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu" oraz różnych nowych form dopingu w sporcie. Jeśli ktoś nie był na Festiwalu Nauki musi się wybrać koniecznie za rok. My na pewno tak zrobimy.
Klasa 1 D

 
KONKURSY LIETRACKIE Drukuj

7.10.2015

Piszesz "do szuflady"? Masz bogatą wyobraźnię, mnóstwo pomysłów i "lekkie pióro"?
Zachęcamy więc gorąco do zapoznania się z aktualnymi konkursami literackimi i podjęcia próby stworzenia oryginalnych i ciekawych tekstów w tej dziedzinie. Szczegóły znajdziecie w poniższych linkach, u nauczycieli polonistów, bądź pani Magdaleny Zagajskiej - Abramiuk.
Czekamy na wasze prace:)

XII Wojewódzki Konkurs Literacki - pobierz informacje o konkursie (plik .pdf)

Konkurs na pracę pisemną XIV edycja - pobierz informacje o konkursie (plik .doc)

 
Lekcje ze "Skąpcem" Drukuj

7.10.2015

W tym tygodniu cztery klasy trzecie (3a, 3e, 3c, 3i) przygotowały na podstawie lektury "Skąpiec" Moliera niesamowite talk - show! Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu uczniów komedia ta "odświeżyła" swe oblicze, bo oto okazuje się, że Harpagon  to postać rodem z telewizyjnych  "Rozmów w toku", a problemy rodzinne tytułowego skąpca idealnie wpisują się w obraz współczesnego świata. Wesołą atmosferę, panującą podczas tego wydarzenia, dokładnie oddają pamiątkowe zdjęcia.

Zapraszamy do galerii:)

 
Europejska współpraca szkół Drukuj

7.10.2015

Gimnazjum nr 10 realizuje od 2013 roku europejskie programy eTwinning. Obecnie realizowany projekt: Poetry – my way to practice English and get to know European cultures. Breathe-in experience, breathe-out poetry. Muriel Rukeyser.
Nasi uczniowie współpracują z koleżankami i kolegami z krajów europejskich , które tutaj komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i, mówiąc krótko, czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Zrealizowane projekty:

 
Czas na zdrowie Drukuj

6.10.2015

W dniu 24 września 2015 r. w ramach projektu Apetyt na zdrowie uczennice klas 2c i 2e zorganizowały przedsięwzięcie Czas na zdrowie.
W b.r. szkolnym zwróciliśmy uwagę na ruch na świeżym powietrzu. W ramach tego przedsięwzięcia uczennice przygotowały zabawy ruchowe oraz podchody na boisku zielonym. Zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 29 z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie zadania pod czujnym okiem nauczycieli oraz naszych uczennic. Za udział w różnych konkursach nasi goście otrzymali nagrody. Na zakończenie podchodów wszystkie dzieci otrzymały zdrowe soczki owocowe.
Całe przedsięwzięcie przygotowały uczennice klas 2c oraz 2e pod kierunkiem Pani Bożeny Wasyliszyn oraz Pani Elżbiety Czubińskiej.

Zapraszamy do galerii

 
Głosujmy na nasz projekt - D4 Drukuj

1.10.2015

Nasze Gimnazjum przystępuje do Budżetu Obywatelskiego z projektem dotyczącym budowy boisk dla uczniów Dziesiątki - Projekt D4

Głosować można pod adresem: www.obywatelski.lublin.eu albo w biurach Obsługi mieszkańców oraz Filiach Biblioteki Publicznej.

Liczymy na głosy Państwa, Państwa rodzin i znajomych, którzy ukończyli 16 rok życia.
Głosować można od 1 do 10 października 2015r.
Wygrajmy coś razem dla naszych uczniów!!!!!!

 
Szkolne kursy przygotowujące do egzaminów PET i FCE for Schools! Drukuj

30.09.2015Gratulujemy uczniom zakwalifikowanym do kursów PET i FCE for Schools oraz informujemy, że zajęcia rozpoczynają się dnia 5.10.2015r. Obydwa kursy odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godzinach 15:10 – 15:55.
Życzymy owocnej pracy i spektakularnych postępów językowych!
Angliści

 
PLAN LEKCJI - ważny od 29.09.2015 Drukuj

29.09.2015

Na stronie Gimnazjum dostępny jest

PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Proszę o zapoznanie się ze zmianami

 
Gazetka szkolna Drukuj


24.09.2015

Szkółko™dziennikarskie planuje publikację comiesięcznej gazetki szkolnej. W gazetce znalazłyby się różne artykuły zarówno dla chłopaków, jaki i dziewczyn, od kosmetologii, przez aktualności szkolne po sport. Pierwsze wydanie gazetki pojawi się na stronie szkoły w formie elektronicznej. Kolejne wydania mogłyby pojawiać się w formie papierowej. Którą wersją bylibyście zainteresowani? Zagłosujcie, sonda w prawym górnym rogu strony szkolnej.

Jednocześnie oczekujemy na propozycje dotyczące zawartości jak i tytułu gazetki.

Wasze pomysły przesyłajcie do dnia 30 września na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Trzy najciekawsze naszym zdaniem tytuły opublikujemy i na nie zagłosujecie.

Dla zwycięzcy przewidziana nagroda :)

Szkółko™dziennikarskie odbywa się w każdy poniedziałek w godzinach 14:20-15:05.

Serdecznie zapraszamy,

Redakcja gazetki szkolnej

 
Kampania edukacyjna Polskiej Akcji Humanitarnej Drukuj

24.09.2015

Polska Akcja Humanitarna serdecznie zaprasza placówki edukacyjne do włączenia się oraz promowania naszych działań edukacyjnych.

W tym roku szkolnym przygotowaliśmy kampanię Niosę Pomoc umożliwiającej włączenie się w działania PAH, dzięki którym dzieci i dorośli - ofiary konfliktów zbrojnych i katastrof naturalnych - mogą odzyskać godne warunki życia.

W ramach kampanii zapraszamy do zrealizowania akcji ŚWIAT BEZ GŁODU, z okazji Światowego Dnia Żywności i walki z Głodem, akcja ta poświęcona jest Syrii i Ukrainie.

Jesteśmy przekonani, że w związku z aktualnymi wydarzeniami, powinniśmy również pamiętać o potrzebujących pomocy w krajach, gdzie obecnie mają miejsce kryzysy humanitarne.

Zapraszamy do przyłączenia się do wydarzenia na Facebooku oraz do upowszechniania informacji o naszych propozycjach dla szkół i nie tylko.

Formuła, którą proponujemy jest bardzo luźna i umożliwia włączenie się także bibliotek.

Nasze kampanie są bezpłatne, całoroczne, szkoła może się włączyć w dowolnym momencie w ciągu roku szkolnego.

PAH wspiera nauczycieli wysyłając materiały edukacyjne oraz promocyjne, oferuje stały kontakt z koordynatorami działań. Więcej informacji na stronie PAH

 
Przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z j. angielskiego Drukuj

24.09.2015

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnym przygotowaniu do Egzaminu Gimnazjalnego z j. angielskiego w ramach kursu prowadzonego przez American Corner w Lublinie. Jest to kurs prowadzony raz w tygodniu, przez godzinę zegarową, przeznaczony zwłaszcza dla uczniów z trudnościami w uczeniu się języka.

Więcej informacji na stronie American Corner

 
Projekt edukacyjny Drukuj

23.09.2015

W ramach projektu edukacyjnego realizowane będą następujące tematy:

 • Francja jakiej nie znacie, realizacja p. Agnieszka Drzewiecka (cały rok) - j. francuski

 • Pioruny - ciekawe zjawiska fizyczne, realizacja p. Barbara Wolińska - Łoś (I semestr) - fizyka

 • Śladami przeszłości Lublina, realizacja, p. Dorota Chabros  - Chimiuk (cały rok) - plastyka, zaj. art.

(Tematy dostępne w Strefie ucznia - Projekty edukacyjne)

 
Konkurs krasomówczy w Krakowie - sukces Mateusza Tureckiego! PDF Drukuj

22.09.2015

19 września, w siedzibie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się ogólnopolski finał konkursu krasomówczego zatytułowanego My Greatest Love.
Jedynym przedstawicielem województwa lubelskiego wśród gimnazjalistów był Mateusz Turecki, uczeń klasy 2f. Jego porywający występ został doceniony przez jury i dzięki temu uplasował się on na 3 miejscu.
Serdecznie gratulujemy!

 
Projekty edukacyjne rok szkolny 2015/2016- ciąg dalszy Drukuj

21.09.2015

W ramach projektu edukacyjnego realizowane będą następujące tematy:

 • Nieznani z Lublina, realizacja p. Robert Gumuła (cały rok) - wos

 • Europa - ludzie, obyczaje, tradycje, realizacja p. Artur Bronisz (cały rok) - j. angielski

 • Moja podróż po Niemczech, realizacja, p. Elżbieta Czubińska (cały rok) - j. niemiecki

 • Angielski brytyjski czy angielski amerykański? Różnice i podobieństwa, realizacja p. Magdalena Gumuła (10.2015 - 03.2016) - j. angielski

 • Biblijne inspiracje, realizacja p. Arkadiusz Szulborski (cały rok) - j. polski

 • Wybrane bitwy w historii świata, realizacja p. Marcin Podkościelny (09.2015 - 04.2016) - historia

 • Młodzi dla misji afrykańskich, realizacja p. Beata Miskur (10.2015 - 04.2016) - religia

 • Język regionu, realizacja p. Jolanta Sobkowicz (II semestr) - j. polski
 • Czytanie wciąga. Kampania reklamowa szkolnej lektury, realizacja p. Magdalena Zagajska-Abramiuk (cały rok) - j.polski

(Tematy dostępne w Strefie ucznia - Projekty edukacyjne)

 
Projekty edukacyjne realizowane w bieżącym roku szkolnym przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych Drukuj

17.09.2015

Projekt edukacyjny realizowany w bieżącym roku szkolnym to

"Apetyt na zdrowie"


W ramach projektu realizowane będą następujące tematy:

 • Talerz antynowotworowy, realizacja p. A. Szymuś i p. B. Wasyliszyn ( I semestr)

 • Wycieczki i spotkania z lokalnymi producentami, realizacja p. Katarzyna Pierzchalska-Kmieć, p. A. Szymuś ( II semestr)

 • Zdrowe śniadanie, realizacja, p. Katarzyna Pierzchalska-Kmieć, p. E. Sankiewicz (cały rok)

 • Bogactwo diet, realizacja p. J. Stadnicka, p. J. Łuszczyńska (cały rok)

 • Jak zapobiegać cukrzycy?, realizacja p. B. Wójtowicz, p. J. Stadnicka (II semestr)

 • Co dzieje się w CERN ?, realizacja p. B. Wójtowicz (II semestr)

(Tematy dostępne w Strefie ucznia - Projekty edukacyjne)

 
Jakub Mozgawa w programie Mam Talent TVN Drukuj

17.09.2015

Zapraszamy do oglądania występu naszego absolwenta Kuby Mozgawy w najbliższą sobotę 19 września o godzinie 20:00 w programie Mam Talent TVN.

 
Szkolny konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii Drukuj

16.09.2015

 

Zapraszamy na szkolny konkurs wiedzy o kulturze Wielkiej Brytanii. Konkurs odbędzie się w poniedziałek  28 września 2015r. o godzinie 15.10 w salach A8 i A7.

Wszystkich  uczestników prosimy o zapisy u nauczycieli do dnia 24.09.2015r. ( czwartek).

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu listopad 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4 5
week 45 6 7 8 9 10 11 12
week 46 13 14 15 16 17 18 19
week 47 20 21 22 23 24 25 26
week 48 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu