Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

WF z Klasą

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1279993
DzisiajDzisiaj45
WczorajWczoraj108
Ten tydzieńTen tydzień153
Ten miesiącTen miesiąc3725
Aktualnie online 7

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Zebrania z Rodzicami, konsultacje Drukuj

16/27.01.2015

Dnia 27 stycznia 2015 r. (wtorek) odbędą się zebrania z Rodzicami oraz konsultacje.

Harmonogram spotkań:

17.00 - 17.45 - Zebrania z Rodzicami

17.45 - 19.00 - Konsultacje

Po godzinie 19.00 - zebranie Rady Rodziców

W godzinach 17.00 - 19.00 wszyscy nauczyciele będą dostępni.

Serdecznie zapraszamy

 
Christmas Baking Day Drukuj

20.01.2015

15 grudnia 2014 r. uczniowie klas I i II mogli wziąć udział w konkursie z wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych Wielkiej Brytanii i USA oraz pytań ogólnych dotyczących kultury krajów anglosaskich.
Konkurs przygotowali i prowadzili Uczniowie klas: Ia, Ib, Ic, IIa.
Nagrodami podczas Christmas Baking Day były świąteczne wypieki przygotowane przez Uczniów zaangażowanych w organizację konkursu.
Christmas Baking Day wspierały merytorycznie: p. Agnieszka Pupiec i p. Wioletta Garbol

 
Kalendarz ekologiczny - styczeń 2015 Drukuj

20.01.2015

Styczeń to miesiąc pełen ciekawych wydarzeń ekologicznych. Przygotowałyśmy wspólnie projekt na temat Dni Mokradeł, Dnia Ligi Ochrony Przyrody oraz Dnia Wegetarian. W poszczególnych częściach naszej pracy zawarłyśmy najważniejsze informacje dotyczące tych świąt. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia naszego projektu na 2. piętrze, obok pracowni chemicznej C3.
Uczennice klasy 3f

 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2015 Drukuj

19.01.2015


W tym roku już po raz 8 graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone "Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów".

Nasz Sztab z siedzibą w Gimnazjum nr 10 był najliczniejszym Sztabem w Lublinie, pracowało tu 225 wolontariuszy. Z roku na rok bijemy rekordy w ilości zebranych pieniędzy. W tym roku nasi wolontariusze zebrali aż 54.460 zł.

WSZYSTKIM UCZNIOM ZAANGAŻOWANYM W AKCJĘ GRATULUJEMY.

Siema :)

 
Zebraliśmy 820 złotych na leczenie Jasia Karwowskiego - dziękujemy!!! Drukuj

19.01.2015

W dniach 14.01-15.01.2015r. odbył się kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony na leczenie Jasia Karwowskiego - chłopca z nowotworem oka.
Łączna kwota, która udało się dla niego zebrać to rekordowe 820 złotych.

Dziękujemy wszystkim za przyniesione ciasta oraz wszelką pomoc!


Samorząd Uczniowski

 
Kolędowanie misyjne w Domu Pomocy Społecznej Betania Drukuj

19.01.2015

Dnia 12 stycznia uczniowie ze szkolnego koła misyjnego odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Betania z kolędowaniem misyjnym. Przedstawiono ciekawy program misyjny o trudnej sytuacji najmłodszych mieszkańców Indii. Podczas przedstawienia panowała miła atmosfera i nie brakowało wzruszeń. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Seniorzy bardzo radowali się ze wspólnego kolędowania. Na koniec każdy pensjonariusz otrzymał pamiątkę kolędowania. Ten mile spędzony czas w towarzystwie starszych osób pokazał, że nie pozostały same, że młodzież pamięta o nich i chętnie spotyka się z nimi.

Beata Miskur

 
Kolędnicy Misyjni Drukuj

19.01.2015

W dniach 3 i 10 stycznia 2015 r uczniowie ze Szkolnego Koła Misyjnego pod opieką p. Beaty Miskur odwiedzili rodziny mieszkające w Parafii Św. Józefa z kolędą misyjną. Przebrani w barwne stroje dzielili się radością Bożego Narodzenia poprzez śpiew kolęd i przedstawienie scenki misyjnej.
W tym roku ofiary były zbierane dla dzieci z Indii. Kraj dla którego są ofiary zbierane wyznacza Sekretariat Generalny Papieskich Dzieł Misyjnych w Rzymie.
Wędrowaliśmy od domu do domu z kolędą na ustach i radością w sercu. Rodziny serdecznie nas przyjmowały a my mogliśmy wzbudzić zwłaszcza wśród dorosłych zainteresowanie i entuzjazm dla misji.Każda rodzina została obdarowana pamiątką kolędowania na której znajdowało się błogosławieństwo dla rodziny przyjmujących kolędników.
Kolęda misyjna cieszyła się wielką popularnością czego wyrazem były zebrane ofiary przekazane na pomoc dzieciom w Indiach.

Wszystkim Kolędnikom bardzo dziękuję za trud i poświęcenie.

Beata Miskur

 
Wycieczka do Centralnego Obserwatorium Geofizycznego w Belsku Drukuj

15.01.2014

Grupa uczniów z klas 1g, 2g, 3g i 3d wzięła udział w wycieczce do Centralnego Obserwatorium Geofizycznego w Belsku, która została zaplanowana w ramach projektu Geofizyka w Szkole Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Instytutu Nowoczesnej Edukacji. Uczestniczyliśmy w bezpłatnych zajęciach, podczas których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z zakresu fizyki atmosfery, magnetyzmu ziemi i sejsmologii. Przygotowane zajęcia obejmowały dwa wykłady na temat zórz polarnych, burz magnetycznych i inżynierii pogody. Później udaliśmy się na spacer po ogródku meteorologicznym, gdzie dwóch pracowników ośrodka pokazało nam niektóre sprzęty, którymi posługują się na co dzień prowadząc badania. Wśród nich znalazły się deszczomierze, urządzenie służące do badania widoczności, wiatromierze i termometry. Obejrzeliśmy także wystawę, gdzie zapoznaliśmy się z działaniem takich urządzeń jak radiozegary czy magnetometry. 
Wycieczka była bardzo ciekawa i dała nam niepowtarzalną możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu geografii, geologii i fizyki.

 
Akcja charytatywna Ołówek dla Afryki Drukuj

15.01.2014

W naszej szkole ruszyła akcja charytatywna Ołówek dla Afryki.

Organizatorem tej akcji jest Koło Misyjne.
Przy każdej misji w Afryce powstaje zawsze szkoła. Chcemy te szkoły wesprzeć, chcemy wyposażyć uczniów w darmowe przybory szkolne.
My mamy wszystko.
Tam dzieci nie mają nic oprócz marzeń. Przez plagę AIDS nie mają często obojga rodziców, mieszkają u krewnych w niewyobrażalnie skromnych warunkach lub często w misyjnych sierocińcach.
Ale wszystkie dzieci chcą się uczyć.
Bo szkoła niesie nadzieję, w szkole dzieje się tyle ciekawych rzeczy. Szkoła wyrywa z nudnej i szarej codzienności,zmienia bieg ich życiorysów.
Tylko w szkole dowiedzieć się mogą o istnieniu innego życia, tylko w szkole usłyszą jak ustrzec się przed groźnymi chorobami. Tylko w szkole mogą nauczyć się urzędowego języka, bez niego nigdy nie znajdą pracy w mieście, nawet nigdy nie odważą się do niego wyjechać.

Chcemy zebrać dla nich szkolne przybory. Każdy ołówek, każdy długopis i kredka są na wagę złota, nam zalegają w szufladach i plecakach,im są potrzebne. Zbierzmy ich ogromną ilość i poślijmy tym dzieciom niech pójdą do szkoły i zapewnią sobie lepszą przyszłość.

O jakie przybory dokładnie chodzi:

 • długopisy
 • ołówki
 • kredki
 • kredy
 • gumki

Akcja trwa do końca stycznia.

Przybory przynosimy do p. Beaty Miskur z podpisem od kogo dar.
Gorąco zapraszam Drogich Wychowawców do owocnej współpracy.

Beata Miskur - opiekun Koła Misyjnego

 
Wyniki eliminacji szkolnej konkursu "Animowana Chemia" Drukuj

15.01.2015

W drodze eliminacji szkolnych komisja zakwalifikowała następujące osoby do XI Międzyszkolnego konkursu "Animowana Chemia".
Imię i nazwisko, tytuł pracy, nauczyciel prowadzący:

 • Karolina Stachura, Bielaszewska Weronika - "Węglowodory i ich pochodne" -  Pani Agnieszka Szymuś
 • Aleksandra Jamróz - "Woda - źródło życia" -  Pani Agnieszka Szymuś
 • Mikołaj Sujka  - "PH roztworu" -  Pani Agnieszka Szymuś
 • Paweł Kusyk - "Węglowodory" - Pani Bożena Wasyliszyn
 • Sylwia Kozieł - "Sole" - Pani Bożena Wasyliszyn
 • Sylwester Włoszek - "Woda" -  Pani Bożena Wójtowicz

Komisja w składzie:
p. B. Wasyliszyn
p. A. Szymuś
p. R. Suski

 
Konkurs "Gimnazjum nr 10-Lubię to" Drukuj

15.01.2014

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie na dowolny materiał promujący naszą szkołę. Może to być np. film, ulotka, plakat, folder, kalendarz ścienny w dowolnym języku obcym.
Dla zwycięzcy/zwycięzców przewidziana nagroda :)
W materiale reklamowym powinny znaleźć się następujące informację:

 • nazwa szkoły;
 • logo szkoły;
 • inne elementy reklamowe: informacje o szkole, podkreślenie oryginalności i walorów;
 • hasło reklamowe

Prace indywidualne lub grupowe (zespoły max.2-3 osobowe) w formie papierowej (format A3) lub elektronicznej  uczniowie dostarczają do nauczycieli j. obcych w terminie do końca lutego 2015 r.

 
Kiermasz dla Jasia Karwowskiego Drukuj

14.01.2015

W środę (tj. 14.01.2015r.) w naszej szkole odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony dla Jasia Karwowskiego - półtorarocznego chłopca z nowotworem oka.
Tylko kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych może uratować jego wzrok.
Rodzice Jasia zebrali już 400 tysięcy, brakuje im jeszcze 100 000 zł.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.oczkojasia.pl lub na Facebook-u - Jaś Karwowski walczy nowotworem, ratujmy jego oczko. Tam możecie się dowiedzieć o różnych koncertach, biegach charytatywnych i innych zbiórkach dla Jasia.
Sprawmy, aby Jasio mógł w przyszłości uczyć się tak jak my!
Dziękujemy w imieniu Jasia i Jego Rodziców za przyniesione ciasta i wszelką pomoc.

Samorząd Uczniowski

 
Z wyrazami wdzięczności Drukuj

12.01.2015

 
OGŁOSZENIE Drukuj

17.12.2014

W środę 10 grudnia w sali B5 po próbnym egzaminie gimnazjalnym pozostawiono ciemnoniebieską teczkę rysunkową z czarnym uchwytem. Teczka była podpisana.

W środku znajdował się blok oraz prace dwóch uczniów trzeciej klasy (plakaty). Po pierwszej godzinie lekcyjnej teczka została wyniesiona przez uczniów klasy 3a do szatni i tam pozostawiona.

Prosimy uczciwego znalazcę o jej zwrot do sali C4.

 
Białka Tatrzańska 18-19 grudnia 2014 Drukuj


19.12.2014

Biał (kow) ego szaleństwa ciąg dalszy :)

Do pobrania krótki filmik (format .mov; 2.6 MB)

 
Ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2014 Drukuj


19.12.2014

18 XII w naszej szkole zakończyła się Ogólnopolska Akcja Charytatywna Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę 2014. Ogólnie zebraliśmy 314 kg darów. Najwięcej było odzieży 112 kg i żywności długoterminowej 108 kg. Bardzo dziękuję uczniom, nauczycielom, którzy wsparli akcję darami. Dziękuję z całego serca Wolontariuszom - Nauczycielom, którzy aktywnie zachęcali uczniów do czynienia dobra dla drugiego człowieka, aby każdy dzień był dobry.

Beata Miskur Szef Sztabu Nr 41 Gimnazjum Nr 10

 
Przedświąteczna zbiórka żywności Drukuj


19.12.2014

Tak pomagam. To hasło przedświątecznej zbiórki żywności, w której już po raz drugi wzięło  udział 25 uczniów naszego gimnazjum. Akcja miała miejsce w dniach 12 grudnia - od godz. 16 do 20 oraz  13 grudnia w godz. od 14 do 16 w sklepie Biedronka przy ul. Jana Sawy. Po raz kolejny wolontariusze wsparli rodziny zbierając żywność podarowaną przez klientów sklepu. Dary zostały przekazane do Caritas, skąd trafią do najbardziej potrzebujących. Dziękujemy również za dary -  produkty żywnościowe - składane w bibliotece. Dzięki nim udało się przekazać 6 paczek potrzebującym rodzinom uczniów z naszej szkoły. Można też wesprzeć akcję Wigilijne dzieło pomocy dzieciom, kupując świecę Caritas. Świece są dostępne u osób należących do koła Caritas i u p. U. Pudło. Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia życzymy wielu głębokich i radosnych przeżyć, wewnętrznego spokoju, wytrwałości i radości oraz błogosławieństwa Bożego w każdym dniu nadchodzącego Roku. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli akcję.
A. Radej IIf

 
Spotkanie z książką Drukuj

18.12.2014

Uczniowie uczęszczający na szkolne koło teatralne oraz filmowe wraz z p. Agnieszką Kowalską oraz p. Elżbietą Korczyńską mieli okazję uczestniczyć 04.12.2014 roku w spotkaniu warsztatowym z twórcą i miłośnikiem książek młodzieżowych Krzysztofem Wosikiem w "Domu Słów" w Lublinie. Stworzyli autorskie książki zawierające strony:

strona 1 - Taki jestem (poznawanie przedmiotu, próba zauważenia najważniejszych cech przedmiotu) - rysunek, kolaż
strona 2 - P jak Przedmiot (typograficzna wizualizacja przedmiotu) - kolaż 
strona 3 - Posłuchaj mnie (o dźwiękach przedmiotu, które słychać i nie słychać) - zabawa z dźwiękiem, rysunek
strona 4 - Życie po życiu (szukanie nowych funkcji dla przedmiotów) - graffiti, teatr cieni.
Na koniec uczestnicy bogatsi o nowe doświadczenia stworzyli okładkę swojej książki. Warsztaty zakończyła wystawa i omówienie prac.

Agnieszka Kowalska, Elżbieta Korczyńska

 
XXIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki Moje Boże Narodzenie Drukuj

18.12.2014

Z radością informuję,że 2 uczennice naszej szkoły zostały wyróżnione w XXIII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym i Literackim Moje Boże Narodzenie
W kategorii literackiej (proza) wyróżnienie otrzymała Natalia Filar uczennica kl. Ig
W kategorii plastycznej Natalia Rola uczennica kl. Ie
Pracę Natalki można obejrzeć w pokonkursowej wystawie w Młodzieżowym Domu Kultury Pod Akacją w Lublinie.
Wielkie gratulacje dla wyróżnionych uczennic.Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję za zapał i zaangażowanie. Życzę dalszych sukcesów.

Beata Miskur

 
Białe szaleństwo uczniów Naszego Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej Drukuj


17.12.2014

Białe szaleństwo uczniów Naszego Gimnazjum w Białce Tatrzańskiej

Widok z kamery live z Krupówki

Więcej fotek w naszej szkolnej galerii

 
XI Międzyszkolny konkurs "Animowana chemia" - zmiana terminu oddania prac Drukuj

15.12.2014

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom przesuwamy termin oddania prac konkursowych.

Prace składamy do nauczycieli chemii do dnia 9 stycznia 2015 - jest to termin ostateczny.

1. Cele konkursu:
· Zainteresowanie uczniów chemią
· Praktyczne wykorzystanie przez uczniów technologii informacyjnej
· Wzbogacenie warsztatu pracy nauczycieli
2. Adresat: Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych
3.Tematyka i zakres: Prezentacje obejmujące materiał nauczania chemii w gimnazjach i w szkołach ponadgimnazjalnych
4. Kategorie:
· Prezentacje PowerPoint
· Prezentacje z wykorzystaniem programu Flash i Media Player
5. Warunki uczestnictwa:
· Przygotowanie 10-minutowej prezentacji multimedialnej (tematyka i program komputerowy jak w p. 3 i 4 regulaminu) indywidualnie lub w 2-osobowych zespołach pod kierownictwem nauczyciela chemii. Na stronie tytułowej prezentacji powinny znaleźć się nazwiska uczniów, a na ostatniej stronie nazwisko nauczyciela-opiekuna, nazwa i adres szkoły oraz bibliografia.
· Zapis na CD w formacie .ppt możliwy do odtworzenia w programie PowerPoint Microsoft Office (środowisko Windows) w wersji niewymagającej przed uruchomieniem kopiowania czy instalowania na dysk twardy komputera; wszystkie potrzebne pliki umieszczone na płycie CD; lub prezentacja animacji w programie Flash, Media Player z dołączoną wersją animacji do wglądu w programie.
· Tytuł pracy, imiona i nazwiska uczniów oraz nauczyciela-opiekuna, nazwa i adres szkoły, nazwa stosowanych narzędzi, technik oraz programów obsługujących filmy i animacje, bibliografia oraz opis zawartości prezentacji (1-2 strony) powinny znaleźć się: na karcie prezentacji (w postaci wydruku i w postaci pliku z rozszerzeniem .rtf na CD obok pliku prezentacji).
6. Kryteria oceny prac:
· Poprawność merytoryczna, przystępny język – na poziomie odpowiadającym programowi nauczania na danym etapie edukacyjnym, odniesienie wybranych zjawisk do nauki, techniki i medycyny
· Strona graficzna, animacje, dźwięk, kompozycja, tempo.
· Poprawność techniczna, możliwość sterowania przebiegiem prezentacji, oryginalność

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 13

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu lipiec 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1 2
week 27 3 4 5 6 7 8 9
week 28 10 11 12 13 14 15 16
week 29 17 18 19 20 21 22 23
week 30 24 25 26 27 28 29 30
week 31 31
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu