Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1352152
DzisiajDzisiaj4
WczorajWczoraj210
Ten tydzieńTen tydzień618
Ten miesiącTen miesiąc4171
Aktualnie online 4

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Festiwal Aktywności Młodych Drukuj

W dniu 24 października 2017 r. grupa uczniów z klasy 2f uczestniczyła w Festiwalu Aktywności Młodych podsumowującym m.in. projekt „Aktywator Młodzieżowy- projekt wsparcia społecznego młodzieży” realizowany w naszej szkole  przez uczniów klasy 1f w czerwcu 2017 roku pod opieką pani Kamili Hrynkiewicz-Kuś i Julity Dolatowskiej- Rybki.

W warsztatach w Trybunale Koronnym  w ramach Festiwalu brało udział około stu osób w przedziale wiekowym od dwunastu do osiemnastu lat.

Spotkanie było podzielone na dwie części. Podczas pierwszej z nich integrowaliśmy się poprzez zabawy integracyjne. W czasie drugiej części w grupach sześcioosobowych wykonywaliśmy zadania, dzięki którym zdobyliśmy wiedzę na temat różnych organizacji oraz fundacji np. Instytut Aktywizacji i Rozwoju Społecznego. Odbyły się też zajęcia z wolontariuszami z zagranicy, którzy opowiedzieli nam o studiach poza Polską i wolontariatach, w których możemy brać udział. Mieliśmy też możliwość poznać trudności z jakimi borykają się osoby chore na autyzm.

Naszym zdaniem zajęcia były niezwykle ciekawe, można było się wiele z nich nauczyć i zawrzeć nowe znajomości. Będziemy miło wspominać spędzony tam czas.

Karolina Marzec, Angelika Łęcka kl. 2f

 
Charytatywny kiermasz misyjny Głodnych nakarmić Drukuj

Kolejną częścią Tygodnia Misyjnego był charytatywny kiermasz ciast, który odbył się 27 października. Jest to kolejna realizacja projektu Głodnych nakarmić. Ciastka były wyśmienite za które bardzo dziękuję klasie 3c , która z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w sprzedaży i organizacji kiermaszu. Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli tę akcję.

Beata Miskur

opiekun wolontariatu misyjnego.

 
Tydzień Misyjny Drukuj

W dniach 24 i 26 października w naszej szkole gościliśmy Ojca Mariusza Bartuzi Misjonarza Afryki w ramach Tygodnia Misyjnego.

W czasie spotkań z młodzieżą gimnazjalną i licealną misjonarz opowiadał o swojej pracy w Algierii. Kościół w Afryce jest Kościołem rozwijającym się. Ważnym aspektem pracy misyjnej jest dialog z islamem. Ojciec Mariusz poruszał różne problemy związane z pracą misyjną i działalnością natury społecznej i charytatywnej.

Misjonarz przywiózł ze sobą różne pamiątki z Afryki, które pokazywał uczniom. Mogliśmy obejrzeć skórę węża, instrumenty muzyczne wykonane ze skorupy żółwia, piłkę nożną, którą zrobiły dzieci w Afryce z reklamówek foliowych.

Bardzo dziękujemy Ojcu Mariuszowi za przybycie do naszej szkoły i przybliżenie nam pracy na misjach.

Beata Miskur

 
Relacja fotograficzna: Klasa 2 b na wystawie Picassa na Zamku Lubelskim Drukuj

 
Konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego Drukuj

Konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego odbędzie się dnia 22 listopada o godzinie 14:20 w salach B10 i B13.

Chętnych prosimy o zapisy u p. Kamili Kuś przez dziennik Librus do dnia 20 listopada.

 
Bal wolontariusza Drukuj

Bal  powstaje z myślą  o wolontariuszach działających w wielu organizacjach na terenie województwa lubelskiego, dla tych, którym idea pomagania nie jest obca, choć często robią to nieoficjalnie i w obrębie swojego środowisku oraz dla wszystkich, którzy po prostu darzą ogromnym szacunkiem ludzi, którzy angażują się w działalność społeczną.

Dochód z Balu przeznaczony zostanie na Prezenty z Nieba -  podarunki  wymarzone, które będą przygotowane, a następnie wręczone przez  Ks. Bp A. Mizińskiego.

Szczegółowe informacje udzielane są pod nr telefonu: 668 770 774 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Bilety-cegiełki w kwocie 20 zł dostępne są u p. U.Pudło  -  opiekuna szkolnego koła Caritas

 
Zostań korepetytorem Drukuj

Korepetycji może udzielać osoba, która ukończyła 16 lat. Każdy chętny zostanie przygotowany do roli korepetytora przez doświadczonych nauczycieli, pedagogów i psychologów. Uczestnicząc w projekcie, można zdobyć doświadczenie w pracy z dzieckiem oraz nabyć szereg ważnych umiejętności. Szczegółowe informacje:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Matematyczny escape room Drukuj

26 października klasa 2G pojechała na warsztaty do Motycza Leśnego do Centrum Dobrego Wychowania pod opieką p.Jolanty Sobkowicz oraz p. Pawła Sobonia. Byliśmy tam po raz drugi. Program zajęć obejmował między innymi zabawy integracyjne i matematyczny escape room. Uczniowie, mimo wysokiego stopnia trudności zadań, poradzili sobie ze wszystkimi zagadkami. Podzieleni w grupy młodzi matematycy dokładnie liczyli między innymi powierzchnie budowli, różnice czasu oraz kapitalizację czy oprocentowanie.  Po kilku godzinach wytężonej pracy przyszedł czas na obiad i rekreację. Klasa mogła przebywać na świeżym powietrzu, uczestnicząc w grach i zabawach. Do Lublina wróciliśmy około godziny 15:30 zadowoleni z wyjazdu. Będziemy  mile wspominać wspólnie spędzony czas.

Małgorzata Łątka 2G

 
Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny "Obrazy mojego miasta” / „Pictures of my city” Drukuj

 

XXX Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego

pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin

zaprasza do udziału

w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym

,,Obrazy mojego miasta” / „Pictures of my city”.

Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz dane do kontaktu znajdziecie Państwo w poniższych załącznikach.

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Z wyrazami szacunku

Organizatorzy

 
Ksiażka dla dziecka Drukuj

Od września do października w naszej szkole  trwała akcja zbierania książek dla dzieci młodszych i  tych starszych. Organizatorem zbiórki był klasa 2G pod opieką pani Jolanty Sobkowicz. Dzięki zaangażowaniu całej szkoły, bo z każdej klasy dostarczono książki, zebraliśmy ponad tysiąc książek, które zostały przekazane do trzech placówek: Hospicjum im. Małego Księcia, oddziału onkologii i hematologii Szpitala Dziecięcego, oraz Domu Dziecka przy ul. Pogodnej.

Dziękujemy za życzliwość, zrozumienie, okazanie wsparcia i wszelkie formy pomocy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Mamy nadzieję, że owoce naszej pracy wywołają uśmiech na twarzy niejednego dziecka.

Martyna Wachowicz 2G 
3E na Lubelskim Festiwalu Nauki Drukuj

We wrześniu, uczniowie klasy 3E wraz z p. Kamilą Jargiło uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez UMCS w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Tematem przewodnim była skuteczna komunikacja. Zajęcia były prowadzone metodą warsztatową przy wykorzystaniu wielu technik i zabaw artystycznych. W drugiej części zajęć, uczniowie brali udział w warsztatch TELC, podczas których mieli okazję zmierzyć się z zadaniami egzaminacyjnymi. To był aktywnie i pożytecznie spędzony czas:)

Klasa 3e

 
Szkolny konkurs Experts in Culture Drukuj

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas gimnazjalnych i licealnych do udziału w szkolnym konkursie z j.angielskiego Experts in Culture, który odbędzie się w poniedziałek 30 października o godzinie 15.05 w sali A7 i A6.
Konkurs dotyczy zagadnień kulturowych z obszaru krajów anglojęzycznych.
Zainteresowanych uczniów proszę o informację zwrotną poprzez dziennik elektroniczny Librus do p. Kamili Jargiło.

 
Promowanie wolontariatu Drukuj

W poprzednim miesiącu kilka uczennic z klasy II g pod opieką p. Pudło przeprowadziło akcję promującą ideę wolontariatu w Szkole Podstawowej w Czerniejowie. Dziewczynki zostały bardzo miło przyjęte przez Dyrekcję,  jak również przez dzieci młodsze i starsze. 
Wolontariuszki przez cały dzień prowadziły zajęcia informacyjne na temat, czym jest wolontariat, dlaczego warto pomagać, wskazywały na możliwości, jakie daje praca z innymi i dla innych. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali gimnazjalistek, które opowiadały o swoim doświadczeniu działania na rzecz innych osób. Również bardzo chętnie włączali się w zabawy, inicjowane przez nie. Młodsze dzieci z z zainteresowaniem słuchały bajek. Zaangażowanie dziewczyn było powodem ich wielkiego zmęczenia, ale równoczesnie zadowolenia z siebie.
Po wizycie wolontariuszek uczniowie ze Szkoły Podstawowej, wykazują chęć utworzenia Koła Caritas i zaangażowania się w działalność charytatywną. Pytają o kolejne wizyty naszych gimnazjalistek. 
Wydarzenie zostało opisane w lokalnej gazecie, co też jest promocją naszej szkoły.
Był to bardzo dobrze i pożytecznie spędzony czas zarówno dla naszych uczennic, jak i uczniów szkoły podstawowej.

 
Pielgrzymka klas III na Jasną Górę Drukuj

Jak co roku, pod koniec września, uczniowie klas III pielgrzymowali do tronu Matki Boskiej Częstochowskiej, by zawierzyć Jej swoje losy i ważny czas przygotowań do sakramentu bierzmowania oraz egzaminów gimnazjalnych.Wraz z opiekunami -  Ks. Michałem Niedziałkiem, Ks. Robertem Wronowskim, p. Beatą Miskur, p. Katarzyną Wójcik, p. Jadwigą Żaczek, p. Katarzyną Pierzchalską-Kmieć młodzi pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu. Mszę Świętą sprawował w naszej intencji Ks. Michał, polecając pod opiekę Maryi wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli. Uczniowie wykazali się piękną postawą przez co dali świadectwo dojrzałej wiary. Uczniowie uczestniczyli również w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich. Rozważania do niej prowadzili młodzi pielgrzymi z poszczególnych klas III.
Był to piękny czas, w którym doświadczyliśmy wspaniałej, niepowtarzalnej atmosfery skupienia i wewnętrznej radości.

Beata Miskur
nauczyciel religii

 
Współpraca z centrum egzaminacyjnym Cambridge Drukuj

Drodzy uczniowie,

W ofercie XXX LO pojawił się element współpracy z centrum egzaminacyjnym Cambridge. W związku z tym, w dniach 16-20 października 2017r. uczniowie XXX LO mają możliwość napisania nieodpłatnego testu zwanego „pre-testing”, który zostanie odesłany do centrum w Cambridge UK oraz sprawdzony przez egzaminatorów Cambridge Assessment Centre. Pre-testing to przykładowy test PET lub FCE for Schools, który mógłby być częścią właściwego testu certyfikatowego. 
Zachęcamy do wzięcia w nim udziału i życzymy powodzenia!
Nauczyciele języka angielskiego

 
Licealiści Lublinowi na 700-lecia Miasta Drukuj

26 września 2017 r., Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin przy współpracy z Panią Dyrektor Ewą Dumkiewicz-Sprawką oraz przy dużym zaangażowaniu uczniów XXX LO w nietypowy sposób uczciła obchodzony w tym roku jubileusz 700-lecia miasta Lublina. Z tej okazji zgromadzono na placu zamkowym 700 lubelskich licealistów, którzy ułożyli wielką flagę Lublina z parasolek w kolorze białym, zielonym i czerwonym. We flagę wkomponowany został herb miasta. Wszystko odbyło się w rytm energicznej muzyki miksowanej przez artystę Tomasza „Dolara” Dymka. Zachęcamy do obejrzenia filmu z tego przedsięwzięcia.

 

https://youtu.be/AOXYejzBVsk

 
Miejski Konkurs Recytatorski Drukuj

Miejska Biblioteka Publiczna ogłasza MIEJSKI KONKURS RECYTATORSKI.
Organizatorzy tegorocznego XI Miejskiego Konkursu Recytatorskiego proponują, by repertuar przygotowany przez uczestników obejmował utwory pisarzy związanych z Lublinem. Pragniemy w ten sposób pogłębić wiedzę młodzieży szkolnej w tym zakresie i jednocześnie włączyć konkurs w obchody siedemsetlecia Lublina.
Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do swoich nauczycieli polonistów w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Regulamin

Karta zgłoszenia

 
Nowy skład Samorządu Uczniowskiego Drukuj

Nowym przewodniczącym samorządu szkolnego został uczeń licealnej klasy 1C- Eryk Filipek. Planuje on organizowanie różnego typu akcji charytatywnych, tematycznych dni bez pytania oraz wprowadzenie na korytarzach muzyki podczas przerw. Prywatnie Eryk interesuje się sportem oraz przedmiotami przyrodniczymi. Od dziecka uwielbia zwierzęta, wiąże z nimi swoje plany na przyszłość- chce zostać weterynarzem.

Przewodniczący może także liczyć na pomoc swoich zastępców: Wojtka Świerszcza z klasy 3H oraz Gosię Łątkę, uczennicę klasy 2G. Wojtek pasjonuje się piłką nożną, a swoje umiejętności szkoli podczas treningów w klubie. Gosia od 7 lat ćwiczy karate oraz tańczy w UDS-ie. Czynnie działa także w Caritasie.

Cała trójka to bardzo sympatyczne osoby, otwarte na pomysły uczniów i chętne do pomocy. Można się do nich zgłosić w każdej sprawie a oni na pewno posłużą radą.

 
Udane rozpoczęcie rozgrywek w piłkę ręczną chłopców Drukuj

Udanie rozpoczęli rozgrywki w piłkę ręczną chłopców uczniowie naszej szkoły. W swojej grupie wygrali z Gimnazjum nr 24 17:5. W grupie zajęli 1 miejsce awansują do dalszego etapu rozgrywek. Opiekunami reprezentacji są Stanisław Więciorek i Tomasz Czapski. Zawody zostały przeprowadzone w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej miasta Lublina.

Gratulujemy.

 
Ze sportu szkolnego Drukuj

Udanie rozpoczęli rozgrywki w piłkę nożną chłopców uczniowie Naszej szkoły. W swojej grupie wygrali z Gimnazjum nr 3 8:0, z Gimnazjum nr 17 3:0, przegrywając w ostatnim meczu 2:0 z Gimnazjum nr 18. W grupie zajęli ostatecznie 2 miejsce awansują do dalszego etapu rozgrywek. Zawody odbyły się w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miasta Lublina.

Opiekunami reprezentacji są Robert Bryl i Stanisław Więciorek.

Gratulujemy.

 
Kursy językowe w Devon Drukuj

Zapraszam wszystkich uczniów do skorzystania z możliwości udziału w 10 dniowym kursie językowym w Devon, UK w renomowanej szkole językowej SOL. Wyjazd będzie organizowany w 2 połowie lutego 2018r. Kurs obejmuje codzienne zajęcia w szkole językowej w grupach kilkunastoosobowych (nie więcej niż 15 uczniów w grupie), popołudniowe warsztaty kulturowo-językowe prowadzone przez rodziny, zwiedzanie lokalnych atrakcji turystycznych. Zakwaterowanie u rodzin o korzeniach brytyjskich. Koszt wyjazdu to 416 funtów brytyjskich oraz koszt biletu lotniczego (ok 800-900 PLN na dzień dzisiejszy). Zainteresowanych uczniów proszę o zgłoszenia do 10 października oraz wpłatę zaliczki w wysokości 100 PLN. Ilość miejsc ograniczona!

Kamila Hrynkiewicz-Kuś

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu