Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1296309
DzisiajDzisiaj242
WczorajWczoraj415
Ten tydzieńTen tydzień1884
Ten miesiącTen miesiąc9815
Aktualnie online 35

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Szkolne konkursy papieskie "Co wiemy o Świętym Janie Pawle II ?" oraz "Jan Paweł II - Droga do Świętości" Drukuj

20.10.2014

Laureatami szkolnego konkursu papieskiego dla klas I "Co wiemy o Świętym Janie Pawle II ?" zostali :

I miejsce Marcelina Rubaj kl. I g

II miejsce Szymon Kucharczyk kl. I i

III miejsce Wojciech Żmuda kl. I i

Został również rozstrzygnięty konkurs papieski na prezentację multimedialną "Jan Paweł II - Droga do Świętości"

Wyróżniona została praca uczennicy klasy I a Natalii Radzkiej.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Beata Miskur, Radosław Suski

 
Odkrywamy talenty - Konkurs "Poezji i prozy uczniowskiej" Drukuj

16.10.2014

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów Gimnazjum do uczestnictwa w konkursie "Poezji i prozy uczniowskiej".

Zasady konkursu:

Napisz w formie komputerowej wiersz (wiersze), opowiadanie, reportaż itp. o dowolnej tematyce, nadaj tytuł swojej pracy.

Podpisane prace prosimy złożyć w bibliotece szkolnej do dnia 30 listopada 2014r.

 

Odkryj w sobie pasję pisania. Czekamy właśnie na ciebie !

 
I etap projektu "Zrozumieć Życie Drzew" Drukuj

10.10.2014

W dniach 6 - 8 10.2014 w holu głównym na parterze naszej szkoły odbyła się prezentacja pierwszego etapu projektu "Zrozumieć Życie Drzew". Wystawa została przygotowana przez chętnych uczniów klas 1 i 3.  Społeczność Gimnazjum nr 10 zapoznała się z darami drzew, ciekawostkami na ich temat. Uczniowie wykorzystując dary drzew takie jak np. kasztany, jarzębinę czy orzechy wykonali modele cząsteczek węglowodorów i ich pochodnych. Uczestnicy projektu pracowali pod opieką p. Agnieszki Szymuś i p. Bożeny Wasyliszyn.

 
Klasztor w sercu miasta Drukuj

9.10.2014

Przedstawiamy film zrealizowany przez uczniów naszej szkoły: Olę Białek, Magdę Łucjan, Natalię Grudzińską i Kacpra Wójcika, opowiadający historię sprzed 23 lat, kiedy to z klasztoru Ojców Dominikanów w Lublinie skradziono Relikwie Św. Krzyża.
Relikwii do tej pory nie odzyskano, ale zobaczcie jaką inwencja wykazali się uczniowie z kl. 3 f realizując, w ramach zajęć artystycznych, ​​film na konkurs "Klasztor w sercu miasta".

Pobierz film (121 MB, format .mp4)

dorota ch.ch.

 
Miasto 44 - wasze relacje Drukuj

8.10.2014

W dzień Chłopaka klasy trzecie i drugie wybrały się na film Miasto 44. Przeczytajcie, jakie emocje wzbudził wśród gimnazjalistów:

" Film w reżyserii Jana Komasy pt. "Miasto 44" bardzo dobrze pokazuje realia panujące w czasie II wojny światowej. W filmie zaprezentowane są różne postawy ludzi wobec zła i trudnych okoliczności z jakimi przyszło im się zmierzyć. Z pewnością jest to produkcja godna polecenia,  lecz trzeba zaznaczyć, że jest to film "ciężki" dla młodego odbiorcy, szczególnie poprzez nagromadzenie drastycznych i bardzo realistycznie przedstawionych scen. Film jest dodatkowo bardzo wzruszający, gdyż  pokazana jest w nim śmierć, okrutność Niemców, załamania nerwowe, samobójstwa...

Myślę, że skłania on nas do pewnych poważnych przemyśleń, dotyczących nie tylko historii, ale i naszego współczesnego życia.


Mnie "Film "Miasto 44" bardzo się podobał. Wszystkie wydarzenia przedstawione zostały bardzo realistycznie, akcja miała miejsce w czasie II wojny światowej. Szczególnie przypadł mi do gustu fakt, że reżyser pokazał nie tylko oblicze wojny z punktu widzenia żołnierzy, ale także życie prywatne powstańców. Miłość, cierpienie, strach - to uczucia, które towarzyszyły im na co dzień. Zdziwiło mnie, że mimo niezwykle trudnych okoliczności,  starali się żyć normalnie, dążąc do tych samych celów co my dzisiaj, żyjąc w wolnym kraju. Podsumowując, uważam, że fenomenem tego filmu jest to, iż  obrazuje on życie zwykłych ludzi, którzy idąc walczyć o wolną Polskę stali się bohaterami." klasa 3E
--
dorota chabros-chimiuk

 
Konkurs "Autoportret 2014" Drukuj

7.10.2014

Zapraszam uczniów naszej szkoły do uczestnictwa w konkursie Autoportret 2014. Waszym zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej własnym wizerunkiem :)
Preferowana technika: ołówek, węgiel.
Na rysunki czekam do końca października (sala A3 lub C5).

dorota chabros-chimiuk :)

 
Dzień Papieski - szkolny konkurs na prezentację multimedialną Drukuj

2.10.2014

Serdecznie zapraszamy uczniów naszego gimnazjum do udziału w szkolnym konkursie na prezentację multimedialną, organizowanym z okazji Dnia Papieskiego przypadającego 12 października.

Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego: "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie"

Praca powinna przedstawiać drogę Jana Pawła do świętości, zawierać od 20 do 30 slajdów oraz podkład muzyczny.

Prace w formie nagranej płyty CD/DVD oddajemy do 10 października 2014.

Organizatorzy konkursu: Beata Miskur, Radosław Suski

 
ZMIANA OBUWIA Drukuj

30.09.2014

Przypominamy, że od 1 października obowiązuje na terenie szkoły zmienne obuwie.

Zmienne obuwie to poszanowanie pracy pań woźnych, czystość szkolnych podłóg a także nasze zdrowie.

Masz tylko jedną parę stóp, trzeba o nie dbać. Zmieniaj buty, stóp nie będziesz mógł zmienić !


 
Głosuj na Nasz Projekt - D4 Drukuj

23.09.2014

 

GŁOSUJ NA NASZ PROJEKT D-4 !

 

Szanowni Państwo,

W czerwcu bieżącego roku złożyliśmy projekt dotyczący budowy na terenie naszej szkoły kompleksu boisk do gier zespołowych. Realizacja może być finansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego Urzędu Miasta na rok 2015. Nasz projekt uzyskał pozytywną opinię Zespołu Oceniającego. Na kolejnym etapie realizacja poszczególnych propozycji będzie zależała od głosowania mieszkańców.

Głosowanie na projekty w budżecie obywatelskim trwać będzie od 24 września do 7 października. W tych dniach zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, za pomocą której każdy mieszkaniec Lublina, w wieku powyżej 16 lat, będzie mógł zagłosować na konkretne projekty: 3 duże i 5 małych.

Będzie ona dostępna pod adresem: www.obywatelski.lublin.eu

Głosowanie będzie odbywało się także w sposób „papierowy” - w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz wyznaczonych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej będzie można pobrać i wypełnić kartę do głosowania.

Bardzo prosimy Państwa o oddanie głosu na przygotowany przez nas projekt, który może służyć Państwa dzieciom już w przyszłym roku szkolnym. Prosimy również o pomoc w zakresie rozpropagowania naszego projektu, tak aby zdobył jak największą liczbę głosów.


Oto nasz projekt:


D 4

Rozbudowa bazy sportowej

w Gimnazjum nr 10

im. księdza Jana Twardowskiego

w Lublinie

Celem projektu jest rozbudowa obiektów sportowych dla Gimnazjum nr 10 w Lublinie, mieszczącego się w Lublinie przy ulicy Wajdeloty 12. W projekcie obywatelskim występujemy o budowę kompleksu boisk sportowych. Jesteśmy największą tego typu szkołą w Lublinie – uczy się tu ponad 850 uczniów, czyli 13 % wszystkich uczniów lubelskich gimnazjów, a baza sportowa naszej szkoły jest najuboższa. Na chwilę obecną dysponujemy maleńką salką gimnastyczną 170m2 oraz boiskiem ziemnym , które wyglądem przypomina minioną epokę. W obecnym roku ma dopiero powstać projekt budowy sali gimnastycznej, niestety o boiskach nie ma w nim mowy. Szkoła na terenie własnym posiada odpowiednie miejsce dla boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej oraz boiska do koszykówki i siatkówki.

Społeczność

Gimnazjum nr 10 im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie


 
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2014-2015 Drukuj

22.09.2014

Nastąpiły drobne korekty w planie lekcji. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

(Ctrl+F5 - odświeża stronę i cache przeglądarki)

 


 
Pokazy z fizyki 2014 Drukuj

18.09.2014

12 i 15 września uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w Pokazach z Fizyki organizowanych przez Odział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego UMCS. W tegorocznym pokazie uczniowie mogli poznać tajniki fizyki w następujących obszarach: "Poprzez zabawę do praw fizyki", "Drgania i fale", "A jednak się kręci", "Temperatura i efekty cieplne". Każda z części tego pokazu okazała się efektownym i spektakularnym wystąpieniem lubelskich naukowców. Głośny śmiech oraz gromkie brawa uczestników świadczą o tym, że nauka wcale nie musi być nudna, a fizyka to nie tylko nudne formułki i trudne zadania. Za rok z pewnością uczniowie Gimnazjum nr 10 będą uczestniczyli w kolejnej edycji tego wydarzenia.

Zapraszamy do szkolnej galerii, gdzie możecie prześledzić praktycznie wszystkie zaprezentowane doświadczenia

A jak pokazy odebrali nasi nowi uczniowie prezentujemy poniżej:

------------

Maciej Studziński kl. 1C

15 września 2014 uczniowie klasy 1C udali się na pokazy z fizyki, które odbyły się na UMCS-ie. Program obejmował zabawy, wykłady i różne ciekawe historie. Doświadczenia demonstrowali dwaj panowie. Ideą pokazów jest popularyzacja fizyki i pomoc w jej nauczaniu poprzez prezentację tematycznie dobranych, ciekawych, a nieraz wręcz fascynujących eksperymentów. Eksperymenty, które zobaczyliśmy były trudne lub wręcz niemożliwe do wykonania w warunkach szkolnych, jak i takie, które przy pomocy najprostszych środków można wykonać w domu. Z pokazów uczniowie wrócili zadowoleni, bogatsi w doświadczenia, a także pełni nadziei, że za rok wezmą w nich udział ponownie.

 
23rd International Iatelf Poland Conference Drukuj

16.09.2014

W ubiegłą sobotę jedenastu uczniów z klasy 2F wraz z wychowawcą panią Kamilą Hrynkiewicz-Kuś wzięło udział w "23rd International Iatelf Poland Conference". Organizatorem był Mark Andrews z Wielkiej Brytanii. Przedstawił on nowe metody nauczania języka angielskiego bardziej efektywnie. Na początku spotkaliśmy się z nim w celu lepszego poznania się. Rozmawialiśmy o naszych zainteresowaniach i szkole. Każdy z uczniów miał możliwość odpowiedzieć na wiele pytań lektora, co było doskonałym pomysłem na przełamanie barier językowych.
Na drugą część konferencji zostało zaproszonych sześćdziesięciu nauczycieli i profesorów. Mogli oni obserwować nowoczesną lekcję, gdzie Mark nie przywiązywał wielkiej wagi do gramatyki czy słownictwa lecz skupiał się na rozmowie.
Jest to bardzo naturalny sposób nauczania języka obcego. Każdy był zadowolony z możliwości doświadczenia prawdziwego języka angielskiego.

Obejrzyj film ze spotkania na Youtybe

 
Warsztaty teatralne Drukuj

16.09.2014

Zapraszamy uczniów Gimnazjum nr 10 na warsztaty teatralne, które będą odbywać się w ramach działalności Szkolnego Koła Teatralnego. Przyjdź jeśli:

- twórcze działanie sprawia Ci radość,
- pragniesz szkolić swoje umiejętności aktorskie;
- chcesz wzmocnić siłę swojego głosu,
- marzysz, aby zostać scenarzystą,
- chcesz wystąpić na deskach Ośrodka Kultury "Dom Słów" w Lublinie,

Podczas zajęć:

- dowiesz się, co to jest pamięć sceniczna
- stworzysz wspólnie z grupą etiudę sceniczną
- poznasz elementy gry aktorskiej
- wyjdziesz na spektakle przedpremierowe do lubelskich teatrów,
- wystąpisz w lubelskim Teatrze NN
- wystąpisz przed kolegami w szkole   


Warsztaty będą realizowane bezpłatnie. Zajęcia z emisji głosu, pracy nad tekstem, opowieścią poprowadzi doświadczony w pracy z młodzieżą instruktor teatralny z Brama Grodzka Teatr NN Konrad Kowalski, instruktorzy z lubelskich instytucji teatralnych oraz nauczyciele Gimnazjum nr 10: Magdalena Zagajska - Abramiuk, Agnieszka Kowalska, Elżbieta Korczyńska, Małgorzata Kuczyńska.

GDZIE?               Czytelnia w szkolnej bibliotece.
KIEDY?               Środy- godzina 14.20, czwartki - 14.20
MASZ PYTANIA?  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
ZAPISY!              Biblioteka lub
bezpośrednio u nauczycieli:      

Magdaleny Zagajskiej - Abramiuk,
Agnieszki Kowalskiej,
Elżbiety Korczyńskiej,
Małgorzaty Kuczyńskiej.     

Serdecznie zapraszamy!!!

 
Spotkanie z uczniami szkoły średniej z Izraela Drukuj


11.09.2014

4 września klasa 3F brała udział w spotkaniu z uczniami szkoły średniej z Izraela, które odbyło się w Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskim. Dzięki spotkaniu uczniowie mieli okazję podszkolić swój język angielski w kontakcie z młodzieżą z Izraela oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o zwyczajach tam panujących. Przy tej okazji dowiedzieliśmy się kilku ciekawych faktów z życia Janusza Korczaka. Bawiliśmy się świetnie

 
Terminy zajęć dodatkowych prowadzonych w roku szkolnym 2014/2015 Drukuj


9.09.2014


Prosimy o zapoznanie się z terminami zajęć dodatkowych  oraz sportowo rekreacyjnych SKS prowadzonych w naszym gimnazjum

 
"Wyprawka szkolna" Drukuj

5.09.2014

Przypominamy że w dniu dzisiejszym upływa termin składania wniosków na dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna” dzieciom i młodzieży uczęszczającym do szkół i placówek na terenie Miasta Lublin.

Pełna informacja w załączniku (plik .doc)

 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Drukuj

4.09.2014

Pierwszego września 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie klas drugich i trzecich ponownie spotkali się w swoich salach z wychowawcami i współwychowawcami.

Wzajemne uściski i entuzjazm na twarzach uczniów wskazywały, że mimo żalu za minionymi wakacjami, z radością wrócili w mury szkoły i ponownie spotkali się z klasowymi przyjaciółmi. Specjalnie dla pierwszoklasistów, uczniowie klasy 2c oraz 3c przygotowali spektakl pt. "Kopciuszek", a Pan Dyrektor zapoznał nowych uczniów z ich wychowawcami.  Na zakończenie wszyscy udali się do kościoła parafialnego na mszę w intencji pomyślności w nowym roku szkolnym. Mimo że pierwszy dzwonek tego dnia nie oznaczał jeszcze lekcji, to z pewnością jego dźwięk przypomniał uczniom o zbliżających się obowiązkach. Życzymy wszystkim uczniom udanych, radosnych i ciekawych dziesięciu miesięcy w naszej szkole!

Zdjęcia z obu uroczystości znajdziecie w szkolnej galerii.

 
PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2014-2015 - UAKTUALNIENIE Drukuj


2.09.2014

ZOSTAŁ UAKTUALNIONY PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2014/2015

JEST TO WERSJA OSTATECZNA

PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z EWENTUALNYMI ZMIANAMI

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 Drukuj

29.08.2014Dnia 1.09.2014 rozpoczynamy nowy rok szkolny 2014/2015

Harmonogram na ten dzień przewiduje:
  • 9.00 - Spotkanie dla uczniów klas pierwszych w sali gimnastycznej. Po spotkaniu uczniowie przechodzą z wychowawcami do sal lekcyjnych
  • 9.30 - Spotkanie z wychowawcami uczniów klas drugich i trzecich w salach lekcyjnych
  • 10.30 - Msza święta w Kościele pw. św. Józefa
 
Akcja Deutschwagen Tour w naszej szkole Drukuj


26.10.2011

W dniu 26.10.2011 odbyła się w naszej szkole akcja Deutschwagen Tour mająca za zadanie promocję języka niemieckiego wśród młodzieży gimnazjalnej.

Animatorka akcji DWT Pani Agnieszka Żółkowska rozpoczęła akcję prezentacją mulimedialną „Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?”. Następnie przeprowadziła gry i zabawy animacyjno-językowe dla klasy 1h.

Uczniowie klas 1a i 1i zaprezentowali swoją znajomość języka niemieckiego w formie mini-scenek „Wywiad z gwiazdą”, a uczniowie klasy 3g zaprezentowali nowoczesną inscenizację bajki „Kopciuszek czyli Aschenputtel”. Całości dopełniła prezentacja znanych historycznych i współczesnych osobistości niemieckiego obszaru językowego przez uczennicę klasy 3a.

Przejdź do galerii

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 następna > ostatnia >>

Strona 13 z 13

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu wrzesień 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2 3
week 36 4 5 6 7 8 9 10
week 37 11 12 13 14 15 16 17
week 38 18 19 20 21 22 23 24
week 39 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu