Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1321293
DzisiajDzisiaj96
WczorajWczoraj322
Ten tydzieńTen tydzień1567
Ten miesiącTen miesiąc4063
Aktualnie online 43

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
IV Powiatowy Turniej Gry w Kule Drukuj

13.06.2017

Trójkolorowe balony, smakowite ciasteczka, barwne plakaty oraz młodzież z zapartym tchem wpatrująca się w metalowe kule... Taki obrazek mogli zobaczyć mieszkańcy naszego osiedla, którzy dnia 9 czerwca przechodzili obok Gimnazjum nr 10. A wszystko to dlatego, że tego dnia odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Turniej Gry w Kule (po francusku la pétanque). Jest to ulubiona gra Francuzów, a widok grających mężczyzn jest powszechny jak Francja długa i szeroka. Do zmagań w turnieju stanęły drużyny dwuosobowe z Gimnazjum nr 10 i Gimnazjum nr 9. Po zaciekłej rywalizacji najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna z naszej szkoły w składzie: Mikołaj Owczarkiewicz i Mutahar Al-Hayouti z klasy III F, zaś II miejsce wywalczyły uczennice z Gimnazjum nr 9: Iga Kurzel i Matylda Miszczuk. Warto zaznaczyć, iż rozgrywki odbywały się przy dźwiękach francuskich przebojów, a Agata Jackowska i Wiktoria Michalska zaśpiewały piosenki wykonane w czasie Frankofonii. Turniej został uroczyście otwarty przez Panią Wicedyrektor - Justynę Łubek, zaś Pan Dyrektor Tomasz Szabłowski wręczył dyplomy i nagrody uczestnikom zawodów. Wszyscy świetnie się bawili, a całe wydarzenie odbyło się pod patronatem Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego PROF-EUROPE.

Dziękujemy naszemu sponsorowi – hipermarketowi E. LECLERC oraz dyrekcji Gimnazjum nr 10 za ufundowanie nagród, dziękujemy naszym gościom za przybycie i wspólną zabawę, dziękujemy za wspólnie spędzony dzień i zapraszamy na turniej za rok. Zdjęcia w wykonaniu Patryka Saja z III G- zapraszamy do galerii.

Opracowanie tekstu: Agnieszka Drzewiecka

 
Konkurs "Lublin - moje miasto" - 18 edycja 2017 Drukuj

7.06.2017

W trochę innej formie odbyła się 18 edycja konkursu "Lublin - moje miasto". Drużyny zamiast zmagań finałowych wyruszyły na teren Starego Miasta, aby wykonać zadania z QUESTU (31 maja). Podczas rozwiązywania zadań każda drużyna zmierzyła się z dużym wyzwaniem, ale dzięki tej terenowej grze uczestnicy w atrakcyjny sposób poznawali historię i zabytki Lublina, zasłużone dla miasta postaci itp.
Zwyciężyli uczniowie XV Gimnazjum przygotowani przez panią Katarzynę Adamczyk. II miejsce - uczniowie pana Marka Goliszka ze Społecznego Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego. III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 18, którą przygotowywała pani Ewa Szabłowska.

Drużyna Gimnazjum nr 10 pod kierunkiem pani Elżbiety Sankiewicz zajęła V miejsce.
Organizatorami konkursu są: p. Iwona Kryczka, nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 9 w Lublinie oraz p. Katarzyna Pierzchalska-Kmieć, nauczycielka geografii w Gimnazjum nr 10 w Lublinie.


 
VIII edycja Olimpiady Profilaktycznej Tour de Zemborzyce Drukuj

7.06.2017

 

31 maja odbyła się VIII edycja Olimpiady Profilaktycznej Tour de Zemborzyce. Nasza okrojona z powodu wycieczek szkolnych reprezentacja dzielnie wywalczyła czwarte miejsce. Trzecią nagrodę za plakat o treści "STOP CYBERPRZEMOCY" zdobyła Barbara Ostasz z klasy IIId. Trzecie miejsce w kategorii dziewcząt z klas drugich w wyścigu rowerowym dookoła Zalewu Zemborzyckiego zajęła Małgorzata Sidorowicz z klasy II i.

Gratulujemy sukcesów :)))

Elżbieta Korczyńska

 
DWIE NATALIE - JEDEN ŁUCK Drukuj

2.06.2017

Chcemy Wam opowiedzieć o naszej przygodzie na Ukrainie. Wszystko zaczęło się od eliminacji do Olimpiady Europejskiej - międzynarodowego konkursu od lat organizowanego w Łucku na Ukrainie. Po przejściu pierwszego etapu, wyruszyłyśmy wraz z p. Kamilą Jargiło i p. Eweliną Graban w podróż jako reprezentacja naszego miasta. Mimo początkowych obaw, Łuck wywarł na nas bardzo pozytywne wrażenie. Panuje tam niepowtarzalna atmosfera, co zrozumieć można dopiero na miejscu. Spałyśmy w najlepszym, tutejszym hotelu - "Ukraina", a pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę.
Podróżowałyśmy  samochodem udostępnionym przez Urząd Miasta Lublin. Otrzymałyśmy też dokumenty, upoważniające do pierwszeństwa na granicy, więc droga była bardzo komfortowa.
Do celu dotarłyśmy w piątek po południu iod razu poszłyśmy wraz z opiekunami do restauracji na spotkanie z Panem Dyrektorem Gimnazjum 4 w Łucku imienia Modesta Lewyckogo w celu omówienia zasad przyszłej współpracy.  Po kolacji  wyruszyłyśmy na spacer, podczas którego odwiedziłyśmy kilka ciekawych miejsc w Łucku, między innymi kontrowersyjny budynek zwany "lokalnym koszmarkiem".               
Drugi dzień rozpoczęłyśmy od udziału w Olimpiadzie, odbywającej się w sali sesyjnej Rady Miasta. Udział w niej wzięli Polacy, Ukraińcy, Litwini oraz Białorusini. Bardzo intensywny plan sprawił, że od razu po konkursie wyruszyłyśmy razem z przewodnikiem na zwiedzanie murów tamtejszego średniowiecznego zamku oraz lokalnych zabytków. Następnym punktem programu były obchody Dnia Europy oraz wręczenie nagród uczestnikom i zwycięzcom Olimpiady. W tym miejscu pragniemy serdecznie pogratulować reprezentacjom Chełma i Bartoszyc, którzy zdobyli 2. i 3. miejsce. Odwiedziłyśmy również zoo oraz miejski targ.
W dalszej kolejności uczestniczyłyśmy w międzynarodowej integracji, która odbyła się w kręgielni, w centrum handlowym. Poznałyśmy  nowych, ukraińskich i białoruskich przyjaciół. Podczas rozmowy dowiedziałyśmy się wiele o historii i kulturze ich krajów.  
Kolejny poranek przywitałyśmy niechętnie, gdyż wiązał się  z koniecznością powrotu. Po pożegnaniu z pozostałymi delegacjami, wyruszyłyśmy w drogę. Zajrzeliśmy jeszcze do miejscowego marketu. Porównując ceny niektórych produktów, ze zdziwienie m stwierdziłyśmy, że są one  nawet kilka razy  niższe niż w Polsce.
Podsumowując, z pewnością długo nie zapomnimy tego niezwykłego wyjazdu i związanych z nim  przeżyć. Serdecznie wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Łucka.

http://www.lutskrada.gov.ua/fast-news/u-lucku-vidznachyly-den-yevropy-1

Natalia Strzelec 1c i Natalia Filar 3g

 
MATEMATYKA BEZ GRANIC Drukuj

2.06.2017

Praca zespołowa potrafi znacznie podnieść efektywność działań w niejednej dziedzinie nauki, o czym doskonale przekonali się uczniowie klasy 3g z Gimnazjum nr 10 w Lublinie, biorąc udział w międzynarodowym konkursie matematycznym "Matematyka bez granic" i zdobywając w nim wysokie, bo aż 9.miejsce w kraju, a 1. w regionie.Turnieju tego nie można nazwać konwencjonalnym, jako że wyróżnia się zadaniami w dużym stopniu nawiązującymi do życia codziennego, obejmuje różne działy matematyki z wieloma odniesieniami do innych przedmiotów, a jedno z zadań należy rozwiązać w wybranym języku obcym. Jednakże najważniejszą cechą odróżniającą ten konkurs od pozostałych jest jego nietypowa forma: nie polega on na pracy indywidualnej ucznia, lecz cały zespół klasowy wspólnie dąży do osiągnięcia sukcesu, czego znakomite efekty widać na przykładzie klasy 3g .
Serdecznie gratulujemy całej klasie sukcesu.

 
Wykład na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Drukuj

2.06.2017

W dniu 18 maja 2017 klasa 1c w ramach współpracy Gimnazjum nr 10 z Uniwersytetem Przyrodniczym wysłuchała wykładu pt. "Analiza żywności". Uczniowie dowiedzieli się jakie informacje powinny znaleźć się na etykietach zdrowych produktów spożywczych. Poznali metodę Soxhleta służącą do oznaczania tłuszczy oraz metodę Kjeldohla do określania białka. Dowiedzieli się, czym zajmuje się analityk żywności oraz co należy zrobić aby nim zostać. Nauczyli się czytać oznaczenia na etykietach produktów spożywczych.

Opiekun przedsięwzięcia:  p. Agnieszka Szymuś

 
Spotkanie z przedstawicielem Fundacji Wesoły Diabetyk Drukuj

2.06.2017

W dniu 17 maja 2017  w ramach godzin wychowawczych w trzech klasach: 1c, 2b, 2f gościła pani Anna Wiącek przedstawiciel  Fundacji Wesoły Diabetyk. Wygłosiła wykład na temat choroby XXI wieku tj. cukrzycy. Uczniowie poznali dwa typy cukrzycy. Dowiedzieli się, że na cukrzycę 1 typu nie mamy wpływu natomiast cukrzyca 2 typu zależy od stylu naszego życia i nawyków żywieniowych. Gimnazjaliści zrozumieli, że zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna to podstawowa zasada profilaktyki cukrzycy.

Opiekun przedsięwzięcia:  p. Agnieszka Szymuś


 
Lekcja otwarta dla uczniów z Gimnazjum nr 16 w Lublinie Drukuj

2.06.2017

W dniu 17 maja 2017 w ramach promocji powstającego Liceum Ogólnokształcącego nr 30 w Lublinie odbyła się lekcja pt. Rodzaje i rola barwników roślinnych. W lekcji uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 16. W trakcie zajęć młodzież miała możliwość przeprowadzić doświadczenia, w których wykrywali barwniki u roślin. Analizowali etykiety produktów spożywczych pod kątem barwników występujących w żywności. Na koniec poznali bazę dydaktyczną naszej placówki oraz przedstawiona została oferta klas w nowo tworzonym  Liceum Ogólnokształcącego nr 30 w Lublinie.

Opiekun przedsięwzięcia: p. Joanna Stadnicka i p. Agnieszka Szymuś

 
Próbne egzaminy gimnazjalne dla klas I i II Drukuj

23.05.2017

W dniach 24 - 26 maja w godz. 8:00 - 10:30 odbędą się egzaminy próbne klas I i II


24 maja o godz. 8:00 - część humanistyczna

 • historia/wos - 60 minut
 • j. polski - 90 minut

25 maja o godz. 8:00 - część matematyczno-przyrodnicza

 • przyroda - 60 minut
 • matematyka - 90 minut

26 maja o godz. 8.00 - język angielski

 • cz. podstawowa i rozszerzona razem - 90 minut

Po egzaminach odbywają się normalne lekcje (skrócone) według zamieszczonego harmonogramu:

24 i 25 maja ( środa i czwartek )

1. 10:30 - 11:00
2. 11:05 - 11:35
3. 11:40 - 12:10
4. 12:30 - 13:00
5. 13:20 - 13:50
6. 13:55 - 14:25
7. 14:30 - 15:00
8. 15:05 - 15:35

26 maja ( piątek )

1. 9:30 - 10:00
2. 10:05 - 10:35
3. 10:40 - 11:10
4. 11:30 - 12:00

5. 12:20 - 12:50
6. 12:55 - 13:25
7. 13:30 - 14:00
8. 14:05 - 14:35

 
Pasja Szymona Jankowskiego kl 1b Drukuj

22.05.2017

Serdecznie gratulujemy Szymonowi Jankowskiemu z kl. 1b sukcesów w Mistrzostwach Województwa w strzelaniu z broni pneumatycznej:)
Pasje naszych Gimnazjalistów są mocno różnorodne:)

 
VIII Miedzyszkolny konkurs geograficzny "Wędrujemy po mapie świata" Drukuj


12.05.2017

 
X Ogólnopolski Konkurs "Ekologia w moim domu" Drukuj


12.05.2017

 
Warsztaty arteterapeutyczne ZABAWOLANDIA Drukuj

11.05.2017

Uczniowie z klasy 1g wraz ze swoją wychowawczynią Panią Jolantą Sobkowicz przekazali na rzecz warsztatów arteterapeutycznych ZABAWOLANDIA materiały plastyczne niezbędne do pracy, zabawy i hospitalizacji małych Pacjentów z Kliniki Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie. W imieniu Dzieci z Zabawolandii oraz Pani Moniki Nowak - prowadzącej warsztaty składam szczere podziękowania.
W. Garbol
 
WOŚP 2017 Drukuj

27.04.2017

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyróżniła Sztab w Gimnazjum nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego za wieloletnią współpracę. Podziękowanie i certyfikat dotyczy wszystkich wolontariuszy, którzy przez 10 lat istnienia Sztabu WOŚP w naszej szkole aktywnie wspierali tą szczytną akcję.


 
Debreczyn 2017 Drukuj

27.04.2017

W dniach 10-12 kwietnia, jako delegacja szkolna, pod opieką p. Kamili Hrynkiewicz-Kuś, p. Agnieszki Galak i p. Emmy Prażmo, mieliśmy przyjemność gościć w szkole partnerskiej w Debreczynie. Już pierwszego dnia spotkaliśmy się z życzliwością ze strony węgierskich kolegów oraz ich rodzin. Wraz z nimi zwiedziliśmy urokliwy rynek i inne zakątki miasta. Następny dzień również przyniósł wiele atrakcji. Aktywnie uczestniczyliśmy w świętowaniu dnia poezji węgierskiej, braliśmy udział w uroczystym koncercie. Dla wielu z nas najciekawszą częścią była odbywająca się wieczorem degustacja dań kuchni węgierskiej, które pod okiem tamtejszego mistrza kuchni mogliśmy sami przygotować. Przed powrotem wzięliśmy udział w interesujących warsztatach naukowo -informatycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że poznaliśmy nową kulturę, nowe państwo, zawarliśmy nowe znajomości, wypoczęliśmy, a także poćwiczyliśmy nasze umiejętności językowe.

Wanesa Góralczyk kl.III i

 
Dni Otwarte NASZEGO LICEUM NR 30 - lekcje skrócone Drukuj

26.04.2017

W czwartek w godz. 13:00 - 17:00 organizujemy Dni Otwarte NASZEGO LICEUM NR 30. W związku z tym lekcje tego dnia będą skrócone według następującego planu.

 • 1. 8:00 - 8:30
 • 2. 8:35 - 9:05
 • 3. 9:10 - 9:40
 • 4. 9:45 - 10:15
 • 5. 10:20 - 11:00
 • 6. 11:05 - 11:35
 • 7. 11:40 - 12:10
 • obiad
 • 8. odwołana
 
Frankofonia 2017 Drukuj

12.04.2017

W dniu 5 kwietnia społeczność naszej szkoły już po raz szósty wzięła udział  w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Obchody Dnia Francuskiego już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszego gimnazjum i wielu uczniów po prostu na nie czeka. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas miłośnicy języka francuskiego, na co dzień z nim związani oraz rodowici Francuzi: Pani dr Maria Cichoń z Instytutu Filologii Romańskiej UMCS, pani Amélie André, lektor języka francuskiego w Alliance Française oraz pani pani Elodie Peurou- lektor języka francuskiego na KUL.

Dzień Francuski już tradycyjnie urozmaiciły: brawurowy pokaz mody do muzyki Kendji Girac "Andalouse" oraz francuskie piosenki: najpierw Mateusz Turecki zaśpiewał utwór "Le petit pain au chocolat" z repertuaru Joe Dassin, a następnie Agata Jackowska i Aneta Kontnik zachwyciły zebranych wspaniałą interpretacją piosenki "On écrit sur les murs les noms de ceux qu’on aime", która  jest apelem o pokój, poszanowanie drugiego człowieka, a główną frazą są słowa: "wypiszmy na ścianach nazwiska tych, których kochamy". W czasie naszego pokazu zajrzeliśmy również na chwilę do Moulin Rouge - najsłynniejszego kabaretu Paryża, a wykonany przez nasze uczennice kankan spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Przekonaliśmy się również jak nieodzowna jest znajomość języka francuskiego w niektórych dziedzinach życia. Język Molière’a doceniają na przykład miłośnicy baletu, gdyż jego kroki oraz pozycje baletowe mają
w większości francuskie nazwy, co sprawia, że wydają się bardzo niezwykłe.  Skecz  zainspirowany kabaretem Paranienormalni pod tytułem "Lekcja tańca" wykonali uczniowie klasy francuskiej – III H.

Pragniemy podziękować naszym gościom za przybycie, dziękujemy za uświetnienie uroczystości swoją obecnością Panu Dyrektorowi – Tomaszowi Szabłowskiemu, Pani Wicedyrektor Justynie Łubek oraz Panu Wicedyrektorowi - Pawłowi Soboniowi. Dziękujemy Pani Kasi Bauer za pomoc w przygotowaniu dekoracji i pełnienie roli jury
w konkursie na plakat o tematyce frankofońskiej. Składamy również serdeczne podziękowania Panoramie Lubelskiej, która uwieczniła nasze dokonania promujące ten piękny język i kulturę. Wielkie podziękowania kierujemy również do Pana Adama Kontnika i firmy "KOMA" za udostępnienie profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego oraz do Społecznego Ogniska Baletowego za pomoc w skompletowaniu strojów do kankana.

Wielkie brawa należą się oczywiście naszej młodzieży, której występy i zaangażowanie zasługują na uznanie – cały pokaz był powtórzony cztery razy, gdyż z samego rana gościliśmy również szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 29, uczniów z Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 24.  Encore une fois – bravo!

Rozstrzygnięcie konkursu na pracę plastyczną o tematyce frankofońskiej:

I miejsceNatalia Dziurian (IE) , II miejsce- Aleksandra Olejarz (II G) , III miejsce Aleksandra Wąsik (II B) , wyróżnienieMartyna Duer (I F). Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok!

Opracowanie tekstu: Agnieszka Drzewiecka

 
Konkurs recytatorski w języku francuskim Drukuj

12.04.2017

Dnia 24 marca br. w naszym gimnazjum odbył się – po raz 4 – powiatowy konkurs recytatorski w języku francuskim. Oprócz uczniów, a raczej uczennic, naszej szkoły – Julii Malinowskiej i Anny Milczach z kl. 3h, Klaudii Szydłowskiej z kl. 2f oraz Weroniki Paluch z kl. 2g, wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki, Prywatnego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum nr 9 w Lublinie, a także z Zespołu nr 9 w Chełmie. Uczestnicy zaprezentowali bardzo bogaty repertuar. Po raz pierwszy – obok wierszy – recytowane były dwa fragmenty prozy. Jak przyznali jurorzy – pani Maria Cichoń (Instytut Filologii Romańskiej, UMCS), pani Amélie André (lektorka w szkole języka francuskiego, Alliance Française), pani Élodie Peurou i pan Kevin Reynaud (doktoranci na KUL-u) – poziom tegorocznych recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Niemniej jednak na podium mogły się znaleźć tylko trzy osoby. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Kidała (ZSO nr 6 w Chełmie), drugie miejsce zajęła Sabina Wilczyńska (Gimnazjum nr 9), a trzecie – Weronika Boruń (Biskupiak).

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Oprac. Magdalena Supryn-Klepcarz

 
Sukces Mateusza Tureckiego Drukuj

12.04.2017

Informujemy, że Mateusz Turecki, uczeń klasy 3F, zdobył 3 miejsce wśród gimnazjalistów na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się 31 marca w Domu Kultury LSM. Jury, składające się z rodowitych Francuzów, pracowników lubelskich uczelni i szkół językowych oraz profesjonalnej piosenkarki śpiewającej w języku francuskim, wzięło pod uwagę umiejętności wokalne i językowe uczestników oraz ich interpretację. Mateusz zauroczył jurorów wykonaniem piosenki Joe Dassina "Le petit pain au chocolat", którą mieliśmy okazję wysłuchać w trakcie tegorocznych obchodów Frankofonii.

Życzymy Mateuszowi kolejnych sukcesów!

Oprac. Magdalena Supryn-Klepcarz

 
REKRUTACJA 2017 Drukuj

6.04.2017

W zakładkach REKRUTACJA DO XXX LO oraz REKRUTACJA KSEON zostało umieszczone:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018 - 2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

 
Szkolny konkurs na Jajo Carskie A'la Faberge Drukuj

4.04.2017

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu grudzień 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 48 1 2 3
week 49 4 5 6 7 8 9 10
week 50 11 12 13 14 15 16 17
week 51 18 19 20 21 22 23 24
week 52 25 26 27 28 29 30 31
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu