Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

WF z Klasą

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1279994
DzisiajDzisiaj46
WczorajWczoraj108
Ten tydzieńTen tydzień154
Ten miesiącTen miesiąc3726
Aktualnie online 11

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Rekolekcje wielkopostne oraz harmonogram zajęć fakultatywnych w czasie rekolekcji Drukuj


3.03.2017

W dniach 6 - 8 marca ( poniedziałek - środa) 2017 r. w parafii św. Józefa odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszego gimnazjum.

W związku z rekolekcjami w tych dniach zajęcia edukacyjne zostają odwołane.
Odbędą się natomiast zajęcia fakultatywne (1- 4 godzina lekcyjna ).

Harmonogram zajęć przedstawia się następująco (pobierz plik format .doc)

 
Strona Gimnazjum - zagrożenie Drukuj

28.02.2017

Po ostatnich informacjach ze strony Google jakoby nasza witryna dokonywała ataków informuję, że nasza strona zawsze była czysta i nigdy nie zawierała szkodliwych plików czy też linków zagrażających bezpiecznemu przeglądaniu. Google ponownie przeskanowało naszą stronę i otrzymaliśmy taki oto komunikat:

"Obecnie nie wykryliśmy żadnych problemów z bezpieczeństwem związanych z treściami Twojej witryny. Więcej informacji na temat problemów z bezpieczeństwem i ich wpływu na Twoją witrynę znajdziesz w naszych materiałach dotyczących zaatakowanych witryn.

Jeśli w trakcie wyświetlania Twojej witryny zgłaszane jest ostrzeżenie o szkodliwym oprogramowaniu, może ono obejmować kod lub treść z innej, zawierającej złośliwe oprogramowanie domeny. Informacje na temat rozwiązania tego problemu znajdziesz w artykule na temat ostrzeżenia o złośliwym oprogramowaniu w innej witrynie."

Tak więc można bezpiecznie odwiedzać naszą stronę.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to drugie zdanie.....może ono obejmować kod lub treść z innej, zawierającej złośliwe oprogramowanie domeny......

Nie zawsze atakuje nas ta strona którą aktualnie przeglądamy a zgłaszamy ją jakby to ona to robiła.

Miłego dnia i bezpiecznego przeglądania witryny Gimnazjum nr 10:)

opiekun strony: Radosław Suski

 
Ogólnopolska Akcja Humanitarna OPATRUNEK NA RATUNEK Drukuj

22.02.2017

20 lutego w naszej szkole rozpoczęła się 2 edycja Ogólnopolskiej Akcji Humanitarnej OPATRUNEK NA RATUNEK. Organizatorem akcji w naszej szkole jest Koło Misyjne. Misyjne przychodnie i szpitale w Afryce, które powstały by pomagać tym najbardziej potrzebującym potrzebują:

  • bandaży dzianych i elastycznych,
  • gazy jałowe
  • plastry opatrunkowe,
  • rękawiczki jednorazowe,
  • watę,
  • igły,
  • strzykawki.

Rzeczy te można nabyć w każdej aptece. Każdy bandaż,czy plaster są na wagę złota.Tam przydaje się dosłownie wszystko.
Zachęcamy gorąco wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Akcji Humanitarnej OPATRUNEK NA RATUNEK
Akcja trwa od 20 lutego do 17 marca. Dary z karteczką od kogo dar przynosimy do sali B3 na zaplecze lub bezpośrednio do p. Beaty Miskur.

 
Nartogimnazjada Chrzanów Drukuj


17.02.2017

 
VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie Drukuj

13.02.2017

1 lutego 2017r. odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Absolwentów III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie. W jury zasiedli: Witold Dąbrowski, Halina Kobylarz, Anna Suszyna, Ewa Zawadzka - Mazurek. Reprezentantką naszej szkoły była Aleksandra Efir z klasy 3G. Zaprezentowała dwa utwory: "Podczas niepogody" Alfreda Wierzbickiego i "Emaus" Anny Kamieńskiej. Jej występ został wysoko nagrodzony, zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali bony prezentowe empik przyznane ze środków Stowarzyszenia Unia Absolwentów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Jolanta Sobkowicz


 
Konkurs na pracę plastyczną o tematyce francuskiej i frankofońskiej Drukuj

10.02.2017

Nauczyciele języka francuskiego ogłaszają konkurs na pracę plastyczną o tematyce francuskiej i frankofońskiej. Technika wykonania dowolna. Prace należy składać do dnia 15 marca 2017.
Zapraszamy

Agnieszka Drzewiecka

 
V edycja konkursu "Kraje francuskojęzyczne na świecie" Drukuj

10.02.2017

Chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w V edycji konkursu "Kraje francuskojęzyczne na świecie" zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Zasadniczym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów historią, gospodarką, polityką, kulturą, religią, zwyczajami krajów francuskojęzycznych oraz stosunkami tychże krajów z Polską.

Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego. Miło nam poinformować, iż najwyższą liczę punktów w eliminacjach szkolnych zdobyły: Karolina Piwko oraz Julia Ziemińska z klasy III E. Dziewczyny będą reprezentować nasze Gimnazjum w czasie drugiego etapu międzyszkolnego, który odbędzie się w marcu w siedzibie organizatora. Trzymamy kciuki za nasze uczennice i będziemy informować o wynikach.

 
Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji Drukuj

10.02.2017

W Gimnazjum nr 9 w Lublinie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji.  Organizatorami konkursu było Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 10 oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe Oddział w Lublinie.

Celem konkursu odbywającego się corocznie już od dwunastu lat jest pogłębianie zainteresowania uczniów kulturą i cywilizacją Francji.  Pytania konkursowe obejmują m.in. zagadnienia z zakresu geografii, historii, kultury tego pięknego kraju. Nieodzowna okazuje się również wiedza na temat współczesnej Francji: życie polityczne, film, sport, muzyka…

Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum, a szkoły reprezentują trzyosobowe drużyny. Miło nam poinformować, iż drugie i trzecie  miejsce zajęły drużyny z naszej szkoły w składzie: Joanna Lipska (kl. II G), Natalia Filar (kl. III G), Julia Ziemińska (kl. III E) – II miejsce oraz Wiktoria Suszek, Magdalena Hołowiecka, Karolina Piwko z klasy III E - III miejsce. Nasze gimnazjalistki przygotowywały się do konkursu pod kierunkiem pani Agnieszki Drzewieckiej i otrzymały ciekawe nagrody rzeczowe. Należy zaznaczyć, że konkurs przeprowadzany jest na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie biorący w nim udział muszą wykazać się szeroką wiedzą w zakresie proponowanej tematyki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję,
iż dziewczyny będą kontynuowały swoją przygodę z językiem francuskim.

Opracowanie tekstu: Agnieszka Drzewiecka

 
Zbiórka materiałów plastycznych dla ZABAWOLANDII Drukuj

8.02.2017

Na przełomie listopada i grudnia 2016r. na terenie naszej szkoły została przeprowadzona już po raz trzeci zbiórka materiałów plastycznych dla ZABAWOLANDII.

Zabawolandia działa w ramach Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej USzD w Lublinie od 2010r. Są to autorskie warsztaty arteterapeutyczne prowadzone przez Panią Monikę Nowak, pedagoga terapeutycznego. Celem jest stworzenie dzieciom zmagającym się z chorobą nowotworową bezpiecznego i przyjaznego miejsca, dającego możliwość dystansowania się od choroby oraz leczenia, a także twórczego i swobodnego wykorzystania czasu hospitalizacji. Zajęcia mają charakter indywidualny i grupowy, a dzieciom często towarzyszą rodzice. Udział w warsztatach pozwala małym pacjentom na oswojenie się z chorobą oraz pełną trudów codziennością szpitalną. Dzięki Zabawlandii okres hospitalizacji jest czasem rozwoju, nabywania nowych umiejętności oraz gromadzenia miłych i radosnych wspomnień.

Gabrysia: mam 10 lat. Choruję na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od 9 stycznia 2015 r. Przebywam na Oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii z powodu nawrotu mojej choroby. Pierwszy raz zachorowałam mając 5 lat. Czym jest dla mnie Zabawolandia? Gdy słyszę to słowo, uśmiech pojawia się na mojej twarzy. To odskocznia, zapomnienie. Coś wspaniałego dla nas, tu przebywających. Pani Monika potrafi nam tak zorganizować zajęcia, że chce się nam skakać z radości. Lubimy się razem bawić i wspólnie spędzać czas. Z niecierpliwością oczekujemy wizyty Pani Moniki i jej wspaniałych pomysłów.

Dzięki waszej hojności udało nam się zebrać: zeszyty, bloki rysunkowe, kredki, flamastry, kolorowe długopisy, zakreślacze, plastelinę, modelinę, cekiny, kolraliki, materiały pasmanteryjne, kleje.

Trafiły też do nas książki, gry, puzzle, maskotki, figurki zwierząt, materiałowe piłki i drobne zabawki. Wszystkie przedmioty zostały przekazane na rzecz Zabawolandii.

Zbiórkę udało się sprawnie przeprowadzić dzięki pomocy nieocenionej Pani Ewy Chmiel, życzliwości Pań: Jolanty Sobkowicz i Urszuli Pudło.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

W. Garbol


 
Mistrzostwa Miasta Lublina Szkół Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym Drukuj

8.02.2017

W dniu 6.02.2017 odbyły się Mistrzostwa Miasta Lublina Szkół Gimnazjalnych dziewcząt i chłopców w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowały dwie zawodniczki oraz dwóch zawodników: Aleksandra Nyrka oraz Basia Matczuk, obie z klasy 1c.  W kategorii chłopców w naszej reprezentacji dzielnie walczyli Szymon Modrzejewski z klasy 3 i oraz Mikołaj Zabielski z klasy I i.  Chłopcy po zaciętej walce zajęli zaszczytnie III miejsce. Dziewczęta dzielnie walcząc zajęły 7 miejsce.
Ogromne gratulację za walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły!
Opiekun drużyny: Emma Prażmo


 
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Spójrz okiem artysty - Pablo Picasso" Drukuj

3.02.2017

Z przyjemnością i dumą informuję, że praca plastyczna uczennicy klasy 3 d Oli Gospodarek, zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Spójrz okiem artysty-Pablo Picasso" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Wrocławiu.
Serdecznie gratulujemy sukcesu :)


Dorota Ch. Chimiuk

 
PLAN LEKCJI - II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 Drukuj

1.02.2017

 

PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ ZE ZMIANAMI

W PLANIE LEKCJI

 
Zajęcia sportowo – rekreacyjne w czasie ferii zimowych w Gimnazjum nr 10 w Lublinie Drukuj

13.01.2017

Tydzień I -- 16.01 - 20.01.2017Poniedziałek godz. 9.00 - 11.00

Wtorek godz. 9.00 - 11.00

Środa godz. 9.00 - 11.00

Czwartek godz. 9.00 - 11.00

Piątek -----------------------

Tydzień II -- 23.01 - 27.01.2017Poniedziałek godz. 10.00 - 12.00

Wtorek godz. 9.00 - 11.00

Środa godz. 10.00 - 12.00

Czwartek godz. 9.00 - 11.00

Piątek godz. 10.00 - 12.00

Zapraszamy, nauczyciele wychowania fizycznego

 
Hobbit, czyli niezwykła podróż - spotkanie literackie w bibliotece Drukuj

13.01.2017

We wtorek 10.01.17r. odbyło się spotkanie literackie Hobbit, czyli niezwykła podróż.Uczestniczyli w nim uczniowie trzech klas pierwszych naszego gimnazjum, którzy odbyli wędrówkę po mitycznym świecie Śródziemia.
Zaproszony gość p. Joanna Tarasiewicz z WBP w Lublinie, w ciekawy sposób opowiedziała biografię J.R.R.Tolkiena prekursora literatury fantasy, charakterystykę dorobku piśmienniczego, ilustrując przykładami znanych, poczytnych tytułów m.in cyklu o Hobbicie,Władcy pierścieni i adaptacji filmowych, gier komputerowych powstałych na ich podstawie.
Pani Tarasiewicz zaprezentowała historię powstania książki Hobbit, czyli podróż tam i z powrotem opartej na skandynawskich mitach oraz opisane postacie powieści.
Młodzież wysłuchała interesującej prelekcji wzbogaconej prezentacją medialną.

Małgorzata Kuczyńska

 
Kolędnicy Misyjni 2017 Drukuj

13.01.2017

W dniu 7 stycznia uczniowie ze szkolnego koła misyjnego uczestniczyli w kolędowaniu misyjnym. Z wielką radością zostali przyjęci przez mieszkańców bloku 43 przy ulicy Glinianej.
Młodzież przedstawiła Jasełka Misyjne, w których przybliżyli trudną sytuację dzieci w Tajlandii, którym na co dzień odbiera się radość i ciepło dzieciństwa.
W tym roku Papieskie Dzieło Misyjne realizuje projekt pomocy dzieciom w Tajlandii. Papież Franciszek w tegorocznym orędziu misyjnym napisał: Wszyscy jesteśmy zaproszeni do wyjścia jako uczniowie - misjonarze, każdy oddając na tę służbę swoje talenty, swoją kreatywność, swoją mądrość i doświadczenie, aby nieść orędzie Bożej czułości i współczucia całej rodzinie ludzkiej.


 
Betlejem jest w Nas - Jasełka 2016 Drukuj

13.01.2017

Słowa Betlejem jest w Nas były głównym przesłaniem tegorocznego przedstawienia bożonarodzeniowego zaprezentowanego przez uczniów kl. 3i
3g i 3f w dniu 21 grudnia 2016 roku podczas jasełek, które zgromadziły na sali gimnastycznej całą społeczność uczniowską, Grono Pedagogiczne z Dyrekcją. Podczas jasełek dla klas III mieliśmy wyjątkowego Gościa
Księdza Proboszcza Adama Baba z Parafii Św.J ózefa. W tym roku tradycyjne jasełka umiejętnie połączono z elementami współczesności, skłaniając widza do refleksji nad istotą Bożego Narodzenia. Uczniowie,prezentując na scenie ludzi przygotowujących się do Świąt, ale skupionych wyłącznie na sobie i swoich potrzebach niezwykle wymownie przedstawili sposób przeżywania Świąt przez współczesnych ludzi.Zakupy,dekoracje świąteczne i wymyślne potrawy oraz nieustanne zabieganie o dobra doczesne zagłuszają nam, ludziom XXI wieku przesłanie rodzącego się w Betlejem Dzieciątka Jezus. Oprócz pięknych kolęd w wykonaniu Wanesy Góralczyk z klasy 3i i Oli Efir z klasy 3g młodzież zaśpiewała utwory z musicalu Metro Bluzwis, Uciekalioraz utwór Wieża Babel. Na koniec wszystkim zebranym życzenia świąteczne złożył Pan Dyrektor Tomasz Szabłowski oraz Ksiądz Proboszcz Adam Bab.

Opracowała: Beata Miskur

 
Dom Seniora w Lublinie - Jasełka Drukuj

13.01.2017

3 stycznia 2017 roku odwiedziliśmy Dom Seniora w Lublinie i przedstawiliśmy Jasełka dla Seniorów, którzy spotykają się i spędzają mile czas w tym domu, w którym panuje atmosfera bardzo rodzinna.
Choć forma przedstawienia była może nieco zaskakująca, gdyż łączyła wątki współczesne oraz tradycyjne, to jednak cel pozostał niezmiennie ten sam-przypomnieć, że Boże Narodzenie wbrew powszechnemu konsumpcjonizmowi to czas wartości duchowych, czas w którym Boża Dziecina narodzić się ma w Naszych sercach. Uczniowie przedstawili ponadczasowe wartości, które powinny żyć w ludzkich sercach bez względu na czas i miejsce.
Seniorzy byli pod wrażeniem tekstów wygłaszanych przez uczniów, a wspólne kolędowanie radowało i łączyło młode pokolenie z tym nieco starszym, a to stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia.
Młodzież została nagrodzona gromkimi brawami, które nie ustawały przez długi czas. Pani Kierownik Domu Seniora Beata Kidaj podziękowała uczniom za tak piękny występ oraz obdarowała słodkościami wykonawców.

Opracowała: Beata Miskur

 
Podróż z książką na ferie Drukuj

12.01.2017

Ciekawa wycieczka z książką w świat fantastyki, przygody.
Przyjdź do biblioteki i zacznij poszukiwania pasjonującej literatury na ferie.
Poszperaj na półkach z książkami przygodowymi, historycznymi, młodzieżowymi opisującymi realne problemy gimnazjalistów lub w innych dziedzinach wiedzy.
Wybierz, wypożycz, przeczytaj !!!

Małgorzata Kuczyńka

*** To jest tysięczny artykuł na naszej stronie internetowej :) ***

 
Próbne egzaminy gimnazjalne Drukuj

9.01.2017

W dniach 11 - 13 stycznia odbędą się próbne egzaminy gimnazjalne dla uczniów klas trzecich.

  • egzamin humanistyczny w środę 11 stycznia w godzinach 8.00 - 10.30
  • matematyczno - przyrodniczy w czwartek 12 stycznia w godzinach 8.00 - 10.30
  • z j. nowożytnego ( j. angielski ) w piątek 13 stycznia w godzinach 8.30 - 10.30

W związku z tym, w szkole obowiązywać będzie inna organizacja pracy. Wszystkie lekcje będą skrócone do 30 minut. Pierwsza lekcja rozpocznie się o godzinie 10.30.

Dzwonki obowiązujące w dniach 11 - 13 stycznia:

1) 10.30 – 11.00
2) 11.05 – 11.35

3) 11.40 – 12.10

4) 12.30 – 13.00
5) 13.20 – 13.50
6) 13.55 – 14.25

7) 14.30 – 15.00

8) 15.05 – 15.35
 
Białka Tatrzańska 2016 - relacja fotograficzna cd. Drukuj

2.01.2017

 
Życzeniami oraz prezentacje od uczniów z Węgier Drukuj

22.12.2016

W ramach współpracy naszej szkoły z węgierską szkołą w Debreczynie, uczniowie obu szkół złożyli sobie życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonali ciekawe prezentacje na temat sposobu spędzania Świąt Bożego Narodzenia w swoich krajach. W projekcie brali udział uczniowie klas 2c oraz 3i. Do obejrzenia nagranie z życzeniami oraz prezentacje od uczniów z Węgier.

Życzenia od uczniów z Węgier (plik mp4; 61,5 MB)

Prezentacje:

Agnieszka Galak

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 13

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu lipiec 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1 2
week 27 3 4 5 6 7 8 9
week 28 10 11 12 13 14 15 16
week 29 17 18 19 20 21 22 23
week 30 24 25 26 27 28 29 30
week 31 31
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu