Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1352155
DzisiajDzisiaj7
WczorajWczoraj210
Ten tydzieńTen tydzień621
Ten miesiącTen miesiąc4174
Aktualnie online 17

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Debreczyn 2017 Drukuj

27.04.2017

W dniach 10-12 kwietnia, jako delegacja szkolna, pod opieką p. Kamili Hrynkiewicz-Kuś, p. Agnieszki Galak i p. Emmy Prażmo, mieliśmy przyjemność gościć w szkole partnerskiej w Debreczynie. Już pierwszego dnia spotkaliśmy się z życzliwością ze strony węgierskich kolegów oraz ich rodzin. Wraz z nimi zwiedziliśmy urokliwy rynek i inne zakątki miasta. Następny dzień również przyniósł wiele atrakcji. Aktywnie uczestniczyliśmy w świętowaniu dnia poezji węgierskiej, braliśmy udział w uroczystym koncercie. Dla wielu z nas najciekawszą częścią była odbywająca się wieczorem degustacja dań kuchni węgierskiej, które pod okiem tamtejszego mistrza kuchni mogliśmy sami przygotować. Przed powrotem wzięliśmy udział w interesujących warsztatach naukowo -informatycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że poznaliśmy nową kulturę, nowe państwo, zawarliśmy nowe znajomości, wypoczęliśmy, a także poćwiczyliśmy nasze umiejętności językowe.

Wanesa Góralczyk kl.III i

 
Dni Otwarte NASZEGO LICEUM NR 30 - lekcje skrócone Drukuj

26.04.2017

W czwartek w godz. 13:00 - 17:00 organizujemy Dni Otwarte NASZEGO LICEUM NR 30. W związku z tym lekcje tego dnia będą skrócone według następującego planu.

 • 1. 8:00 - 8:30
 • 2. 8:35 - 9:05
 • 3. 9:10 - 9:40
 • 4. 9:45 - 10:15
 • 5. 10:20 - 11:00
 • 6. 11:05 - 11:35
 • 7. 11:40 - 12:10
 • obiad
 • 8. odwołana
 
Frankofonia 2017 Drukuj

12.04.2017

W dniu 5 kwietnia społeczność naszej szkoły już po raz szósty wzięła udział  w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Obchody Dnia Francuskiego już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszego gimnazjum i wielu uczniów po prostu na nie czeka. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas miłośnicy języka francuskiego, na co dzień z nim związani oraz rodowici Francuzi: Pani dr Maria Cichoń z Instytutu Filologii Romańskiej UMCS, pani Amélie André, lektor języka francuskiego w Alliance Française oraz pani pani Elodie Peurou- lektor języka francuskiego na KUL.

Dzień Francuski już tradycyjnie urozmaiciły: brawurowy pokaz mody do muzyki Kendji Girac "Andalouse" oraz francuskie piosenki: najpierw Mateusz Turecki zaśpiewał utwór "Le petit pain au chocolat" z repertuaru Joe Dassin, a następnie Agata Jackowska i Aneta Kontnik zachwyciły zebranych wspaniałą interpretacją piosenki "On écrit sur les murs les noms de ceux qu’on aime", która  jest apelem o pokój, poszanowanie drugiego człowieka, a główną frazą są słowa: "wypiszmy na ścianach nazwiska tych, których kochamy". W czasie naszego pokazu zajrzeliśmy również na chwilę do Moulin Rouge - najsłynniejszego kabaretu Paryża, a wykonany przez nasze uczennice kankan spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Przekonaliśmy się również jak nieodzowna jest znajomość języka francuskiego w niektórych dziedzinach życia. Język Molière’a doceniają na przykład miłośnicy baletu, gdyż jego kroki oraz pozycje baletowe mają
w większości francuskie nazwy, co sprawia, że wydają się bardzo niezwykłe.  Skecz  zainspirowany kabaretem Paranienormalni pod tytułem "Lekcja tańca" wykonali uczniowie klasy francuskiej – III H.

Pragniemy podziękować naszym gościom za przybycie, dziękujemy za uświetnienie uroczystości swoją obecnością Panu Dyrektorowi – Tomaszowi Szabłowskiemu, Pani Wicedyrektor Justynie Łubek oraz Panu Wicedyrektorowi - Pawłowi Soboniowi. Dziękujemy Pani Kasi Bauer za pomoc w przygotowaniu dekoracji i pełnienie roli jury
w konkursie na plakat o tematyce frankofońskiej. Składamy również serdeczne podziękowania Panoramie Lubelskiej, która uwieczniła nasze dokonania promujące ten piękny język i kulturę. Wielkie podziękowania kierujemy również do Pana Adama Kontnika i firmy "KOMA" za udostępnienie profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego oraz do Społecznego Ogniska Baletowego za pomoc w skompletowaniu strojów do kankana.

Wielkie brawa należą się oczywiście naszej młodzieży, której występy i zaangażowanie zasługują na uznanie – cały pokaz był powtórzony cztery razy, gdyż z samego rana gościliśmy również szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 29, uczniów z Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 24.  Encore une fois – bravo!

Rozstrzygnięcie konkursu na pracę plastyczną o tematyce frankofońskiej:

I miejsceNatalia Dziurian (IE) , II miejsce- Aleksandra Olejarz (II G) , III miejsce Aleksandra Wąsik (II B) , wyróżnienieMartyna Duer (I F). Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok!

Opracowanie tekstu: Agnieszka Drzewiecka

 
Konkurs recytatorski w języku francuskim Drukuj

12.04.2017

Dnia 24 marca br. w naszym gimnazjum odbył się – po raz 4 – powiatowy konkurs recytatorski w języku francuskim. Oprócz uczniów, a raczej uczennic, naszej szkoły – Julii Malinowskiej i Anny Milczach z kl. 3h, Klaudii Szydłowskiej z kl. 2f oraz Weroniki Paluch z kl. 2g, wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki, Prywatnego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum nr 9 w Lublinie, a także z Zespołu nr 9 w Chełmie. Uczestnicy zaprezentowali bardzo bogaty repertuar. Po raz pierwszy – obok wierszy – recytowane były dwa fragmenty prozy. Jak przyznali jurorzy – pani Maria Cichoń (Instytut Filologii Romańskiej, UMCS), pani Amélie André (lektorka w szkole języka francuskiego, Alliance Française), pani Élodie Peurou i pan Kevin Reynaud (doktoranci na KUL-u) – poziom tegorocznych recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Niemniej jednak na podium mogły się znaleźć tylko trzy osoby. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Kidała (ZSO nr 6 w Chełmie), drugie miejsce zajęła Sabina Wilczyńska (Gimnazjum nr 9), a trzecie – Weronika Boruń (Biskupiak).

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Oprac. Magdalena Supryn-Klepcarz

 
Sukces Mateusza Tureckiego Drukuj

12.04.2017

Informujemy, że Mateusz Turecki, uczeń klasy 3F, zdobył 3 miejsce wśród gimnazjalistów na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się 31 marca w Domu Kultury LSM. Jury, składające się z rodowitych Francuzów, pracowników lubelskich uczelni i szkół językowych oraz profesjonalnej piosenkarki śpiewającej w języku francuskim, wzięło pod uwagę umiejętności wokalne i językowe uczestników oraz ich interpretację. Mateusz zauroczył jurorów wykonaniem piosenki Joe Dassina "Le petit pain au chocolat", którą mieliśmy okazję wysłuchać w trakcie tegorocznych obchodów Frankofonii.

Życzymy Mateuszowi kolejnych sukcesów!

Oprac. Magdalena Supryn-Klepcarz

 
REKRUTACJA 2017 Drukuj

6.04.2017

W zakładkach REKRUTACJA DO XXX LO oraz REKRUTACJA KSEON zostało umieszczone:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018 - 2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

 
Szkolny konkurs na Jajo Carskie A'la Faberge Drukuj

4.04.2017

 
Festiwal Sztuk Młodzieżowych Drukuj

4.04.2017

Już kolejny raz dziewczynki Ania Kosior z klasy Id i Zuzia Socha z klasy Ie, wzięły gościnnie  udział w koncercie w ramach Festiwalu Sztuk Młodzieżowych. Koncert odbył się we współpracy z Fundacją Sempre Frente - nauka przez doświadczanie najpierw w Zespole Szkół nr 9 w Głusku a następnie w Domu Kultury w Dominowie. Uczestniczyli w nim utalentowani uczniowie  z różnych szkół. Myślą przewodnią tego przedsięwzięcia była promocja utalentowanych młodych osób.

 
Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Humanitarnej "Opatrunek na ratunek" Drukuj

4.04.2017

17 marca 2017 r zakończyła się trwająca 3 tygodnie Ogólnopolska Akcja Humanitarna - Opatrunek na ratunek. Była to już druga edycja tej Akcji w naszej szkole organizowanej przez Koło Misyjne. Zebraliśmy 35 kg opatrunków. Wśród podarowanych rzeczy znalazły się plastry opatrunkowe, bandaże, rękawiczki jednorazowe, wata, strzykawki z igłami. Opatrunki zostały wysłane do Poznania do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio a potem zostaną wysłane drogą lądowo-morską na placówki misyjne w Afryce. Mieliśmy wielu darczyńców, którzy pięknie wsparli tę akcję.
Wszystkim bardzo gorąco dziękuję, ale największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś w Afryce żyje osoba, której mogliśmy pomóc.
Ta akcja to jeszcze jeden z dowodów na to, że młodzi ludzie chętnie spieszą z pomocą, wszędzie, gdzie innym dzieje się krzywda.
W imieniu wszystkich, którym ta pomoc jest niezwykle potrzebna składam serdeczne podziękowania.

Koordynator Akcji-Beata Miskur

 
Charytatywny kiermasz misyjny - Głodnych nakarmić Drukuj

4.04.2017

20 marca 2017 r w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz misyjny zorganizowany przez Koło Misyjne.
Głodnych nakarmić - to kontynuacja projektu misyjnego, który jest realizowany w naszej szkole od 5 lat. Celem kiermaszu była również pomoc materialna Glorii z Konga, która jest objęta Adopcją Serca przez Koło Misyjne działające w naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę aby wspomóc głodujące dzieci w Afryce. Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy upiekli i dostarczyli ciastka na kiermasz oraz wszystkim wolontariuszom misyjnym biorącym udział w sprzedaży tych pyszności, a przede wszystkim tym, którzy te ciastka zakupili.
Z całego serca dziękuję.

Beata Miskur - opiekun Koła Misyjnego.

 
Konkurs biologiczny dla młodzieży gimnazjalnej Drukuj

3.04.2017

Konkurs biologiczny dla młodzieży gimnazjalnej organizowany przez ZS.5 w Lublinie.

Prezentacja przygotowana przez uczniów z klasy 3h i 3e (kliknij zdjęcie aby pobrać format. pptx; 1,1 MB)

 
Ogólnopolska akcja Caritas "Tak. Pomagam" Drukuj

3.04.2017

Wolontariusze z klas I i II, po raz szósty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas: Tak. Pomagam. W sobotnie przedpołudnie zachęcali klientów sklepu Biedronka do podzielenia się zakupami z potrzebującymi. Zebrane produkty spożywcze trafią do rodzin wielodzietnych, do osób samotnych, samotnie wychowujących dzieci i rodzin z osobami niepełnosprawnymi jako przedświąteczna pomoc.
Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnej zbiórce żywności. Produkty z długim okresem ważności, słodycze, konserwy należy przynosić do P. U. Pudło lub na zaplecze do sali B3 z karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą . Każdy, kto przyniesie dary otrzyma uwagę pozytywną. Z zebranych produktów zostaną zrobione paczki i wręczone osobom potrzebującym z naszej szkoły.
Również wolontariusze z koła Caritas rozprowadzają kartki świąteczne przygotowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży z siedzibą przy Parafii ś.w. Józefa. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przekazany siostrze  Annie Demerjian pracującej w Aleppo w ramach pomocy poszkodowanym przez wojnę w Syrii.

Bardzo gorąco zachęcamy do wsparcia tych akcji.

 
GRAND PRIX XVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU HERBERTOWSKIEGO Drukuj

31.03.2017


Z dumą informujemy, że Julka Radomska z 3c zdobyła Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w kategorii plastycznej!!!


 
OLIMPIADA SPORTOWA W LASACH JANOWSKICH Drukuj

31.03.2017

OLIMPIADA SPORTOWA W LASACH JANOWSKICH

Nauczyciele WF organizują w dniach 19 - 21.06.2017 olimpiadę sportową w Lasach Janowskich

Program zajęć obejmuje:

 • zawody sportowe (10 różnych konkurencji sportowo -- integracyjnych)
 • rajd rowerowy szlakiem partyzanckim
 • spływ kajakowy
 • paintball
 • podchody nocne
 • ognisko
 • dyskoteka

Koszt wyjazdu 250zł, zapisy u nauczycieli WF

 
I Międzyszkolny Turniej w Rummikub dla Gimnazjalistów Drukuj

29.03.2017

28 marca 2017 roku uczniowie klasy 2g wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju w Rummikub dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez ZSO nr 5 w Lublinie.
Wielotygodniowe przygotowania w ramach kółka matematycznego prowadzonego przez p. Ewę Chmiel przyniosły efekt. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni zdobywając 3 pierwsze miejsca i zgarniając wszystkie nagrody.
Na podium stanęli:

 • I  m-ce Agnieszka Rogala
 • II m-ce Mikołaj Bieżyca
 • III m-ce Zosia Bryda

Na sukces zapracowała też reszta ekipy - Natalia Margol, Kasia Cyrankiewicz, Asia Lipska.

 
23.03.2017 Drukuj

 
Konkurs Wojewódzki "Poezja po męsku" - ZAPROSZENIE Drukuj

24.03.2017

Regulamin konkursu  - kategoria plastyczna (pobierz plik, format .pdf)

Regulamin konkursu  - kategoria recytacji (pobierz plik, format .pdf)

 
Piłka koszykowa - Gimnazjada 2017 Drukuj

17.03.2017

Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej zajęła II miejsce podczas rozgrywek Gimnazjady


 
Finały Gimnazjady w piłkę ręczną chłopców Drukuj

17.03.2017

Dnia 16 marca odbyły się finały Gimnazjady w piłkę ręczną chłopców. Reprezentacji Naszego Gimnazjum zdobyli 1 miejsce pokonując w finale Gimnazjum nr 19 wynikiem 32:14. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, które zostaną rozegrane 23 marca w Zamościu.

Skład reprezentacji: Maciąg Antoni, Widomski Andrzej, Drzewiecki Łukasz, Groszek Mateusz, Kalisz Rafał, Nizio Wojciech, Stepanow Jakub, Dubrowski Tomasz, Głuch Sebastian, Kosiuk Wojciech, Nemś Michał.

Opiekunem reprezentacji jest Stanisław Więciorek.


 
ANKIETA - Przemoc i agresja w szkołach Drukuj

15.03.2017

Agresja to niewątpliwie temat tabu. Przyznanie się do bycia jej ofiarą wśród innych, a tym bardziej stwierdzenie przed samym sobą, bycia agresorem nie przychodzi łatwo.

Z tego względu, jako grupa badająca temat przemocy i jej pochodzenie, postanowiliśmy uświadomić naszych rówieśników o istnieniu tego problemu, ponieważ naszym zdaniem stosunek większości jest zbyt pobłażliwy. Sporo osób żyje w przekonaniu, że nigdy nie byli agresorami, jednak pragniemy zaznaczyć, iż nawet obśmiewanie danej osoby, jej poglądów czy stylu bycia może mieć swoje dalekosiężne konsekwencje.

Dlatego też na potrzeby konkursu z biologii obejmującego zakres edukacji zdrowotnej i edukacji dla bezpieczeństwa, w celu znalezienia źródła problemu postanowiliśmy stworzyć ankietę, o której wypełnienie prosimy uczniów:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXJHEJjfluZLbaFUKHxc9u-Lq9X7YY5FEPc7HouEPQHApPdg/viewform

Uczniowie klasy 3a: Julka Białkowska, Ilona Iwaszko, Zosia Matczuk, Jonasz Bukowski i Arkadiusz Łoboda

Nauczyciel nadzorujący: p. Elżbieta Dybała

 
IV Gala Wolontariatu Drukuj

15.03.2015

11 lutego Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w IV Gali Wolontariatu w auli Domu Nadziei Caritas. Zebrali się tam przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami oraz wolontariusze z Centrali Caritas, by podsumować działania charytatywne jakie zostały zrealizowane na przestrzeni minionego roku. Gala rozpoczęła się Mszą Świętą. Po niej odbyła się prezentacja inicjatyw przygotowanych przez liderów w ramach projektu "Kuźnia Liderów" realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych i Obywatelskich DoKwadratu. Zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu "Mam tę moc" i "Wolontariusz Roku". Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i wyróżnienia za uczestnictwo w konkursach. Na koniec odbyło się spotkanie z przedstawicielami Caritas z Kongo, którzy przybliżyli nam sytuację społeczno - polityczną swojego kraju.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu czerwiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 22 1 2 3
week 23 4 5 6 7 8 9 10
week 24 11 12 13 14 15 16 17
week 25 18 19 20 21 22 23 24
week 26 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu