Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

WF z Klasą

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1342923
DzisiajDzisiaj13
WczorajWczoraj68
Ten tydzieńTen tydzień670
Ten miesiącTen miesiąc2479
Aktualnie online 24

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Debreczyn 2017 Drukuj

27.04.2017

W dniach 10-12 kwietnia, jako delegacja szkolna, pod opieką p. Kamili Hrynkiewicz-Kuś, p. Agnieszki Galak i p. Emmy Prażmo, mieliśmy przyjemność gościć w szkole partnerskiej w Debreczynie. Już pierwszego dnia spotkaliśmy się z życzliwością ze strony węgierskich kolegów oraz ich rodzin. Wraz z nimi zwiedziliśmy urokliwy rynek i inne zakątki miasta. Następny dzień również przyniósł wiele atrakcji. Aktywnie uczestniczyliśmy w świętowaniu dnia poezji węgierskiej, braliśmy udział w uroczystym koncercie. Dla wielu z nas najciekawszą częścią była odbywająca się wieczorem degustacja dań kuchni węgierskiej, które pod okiem tamtejszego mistrza kuchni mogliśmy sami przygotować. Przed powrotem wzięliśmy udział w interesujących warsztatach naukowo -informatycznych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że poznaliśmy nową kulturę, nowe państwo, zawarliśmy nowe znajomości, wypoczęliśmy, a także poćwiczyliśmy nasze umiejętności językowe.

Wanesa Góralczyk kl.III i

 
Dni Otwarte NASZEGO LICEUM NR 30 - lekcje skrócone Drukuj

26.04.2017

W czwartek w godz. 13:00 - 17:00 organizujemy Dni Otwarte NASZEGO LICEUM NR 30. W związku z tym lekcje tego dnia będą skrócone według następującego planu.

 • 1. 8:00 - 8:30
 • 2. 8:35 - 9:05
 • 3. 9:10 - 9:40
 • 4. 9:45 - 10:15
 • 5. 10:20 - 11:00
 • 6. 11:05 - 11:35
 • 7. 11:40 - 12:10
 • obiad
 • 8. odwołana
 
Frankofonia 2017 Drukuj

12.04.2017

W dniu 5 kwietnia społeczność naszej szkoły już po raz szósty wzięła udział  w uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Obchody Dnia Francuskiego już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń naszego gimnazjum i wielu uczniów po prostu na nie czeka. W tym roku swoją obecnością zaszczycili nas miłośnicy języka francuskiego, na co dzień z nim związani oraz rodowici Francuzi: Pani dr Maria Cichoń z Instytutu Filologii Romańskiej UMCS, pani Amélie André, lektor języka francuskiego w Alliance Française oraz pani pani Elodie Peurou- lektor języka francuskiego na KUL.

Dzień Francuski już tradycyjnie urozmaiciły: brawurowy pokaz mody do muzyki Kendji Girac "Andalouse" oraz francuskie piosenki: najpierw Mateusz Turecki zaśpiewał utwór "Le petit pain au chocolat" z repertuaru Joe Dassin, a następnie Agata Jackowska i Aneta Kontnik zachwyciły zebranych wspaniałą interpretacją piosenki "On écrit sur les murs les noms de ceux qu’on aime", która  jest apelem o pokój, poszanowanie drugiego człowieka, a główną frazą są słowa: "wypiszmy na ścianach nazwiska tych, których kochamy". W czasie naszego pokazu zajrzeliśmy również na chwilę do Moulin Rouge - najsłynniejszego kabaretu Paryża, a wykonany przez nasze uczennice kankan spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem widowni. Przekonaliśmy się również jak nieodzowna jest znajomość języka francuskiego w niektórych dziedzinach życia. Język Molière’a doceniają na przykład miłośnicy baletu, gdyż jego kroki oraz pozycje baletowe mają
w większości francuskie nazwy, co sprawia, że wydają się bardzo niezwykłe.  Skecz  zainspirowany kabaretem Paranienormalni pod tytułem "Lekcja tańca" wykonali uczniowie klasy francuskiej – III H.

Pragniemy podziękować naszym gościom za przybycie, dziękujemy za uświetnienie uroczystości swoją obecnością Panu Dyrektorowi – Tomaszowi Szabłowskiemu, Pani Wicedyrektor Justynie Łubek oraz Panu Wicedyrektorowi - Pawłowi Soboniowi. Dziękujemy Pani Kasi Bauer za pomoc w przygotowaniu dekoracji i pełnienie roli jury
w konkursie na plakat o tematyce frankofońskiej. Składamy również serdeczne podziękowania Panoramie Lubelskiej, która uwieczniła nasze dokonania promujące ten piękny język i kulturę. Wielkie podziękowania kierujemy również do Pana Adama Kontnika i firmy "KOMA" za udostępnienie profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego oraz do Społecznego Ogniska Baletowego za pomoc w skompletowaniu strojów do kankana.

Wielkie brawa należą się oczywiście naszej młodzieży, której występy i zaangażowanie zasługują na uznanie – cały pokaz był powtórzony cztery razy, gdyż z samego rana gościliśmy również szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 29, uczniów z Gimnazjum nr 7 oraz Gimnazjum nr 24.  Encore une fois – bravo!

Rozstrzygnięcie konkursu na pracę plastyczną o tematyce frankofońskiej:

I miejsceNatalia Dziurian (IE) , II miejsce- Aleksandra Olejarz (II G) , III miejsce Aleksandra Wąsik (II B) , wyróżnienieMartyna Duer (I F). Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie za rok!

Opracowanie tekstu: Agnieszka Drzewiecka

 
Konkurs recytatorski w języku francuskim Drukuj

12.04.2017

Dnia 24 marca br. w naszym gimnazjum odbył się – po raz 4 – powiatowy konkurs recytatorski w języku francuskim. Oprócz uczniów, a raczej uczennic, naszej szkoły – Julii Malinowskiej i Anny Milczach z kl. 3h, Klaudii Szydłowskiej z kl. 2f oraz Weroniki Paluch z kl. 2g, wzięli w nim udział uczniowie z Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki, Prywatnego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum nr 9 w Lublinie, a także z Zespołu nr 9 w Chełmie. Uczestnicy zaprezentowali bardzo bogaty repertuar. Po raz pierwszy – obok wierszy – recytowane były dwa fragmenty prozy. Jak przyznali jurorzy – pani Maria Cichoń (Instytut Filologii Romańskiej, UMCS), pani Amélie André (lektorka w szkole języka francuskiego, Alliance Française), pani Élodie Peurou i pan Kevin Reynaud (doktoranci na KUL-u) – poziom tegorocznych recytacji był bardzo wysoki i wyrównany. Niemniej jednak na podium mogły się znaleźć tylko trzy osoby. Pierwsze miejsce zdobył Kacper Kidała (ZSO nr 6 w Chełmie), drugie miejsce zajęła Sabina Wilczyńska (Gimnazjum nr 9), a trzecie – Weronika Boruń (Biskupiak).

Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w konkursie za rok!

Oprac. Magdalena Supryn-Klepcarz

 
Sukces Mateusza Tureckiego Drukuj

12.04.2017

Informujemy, że Mateusz Turecki, uczeń klasy 3F, zdobył 3 miejsce wśród gimnazjalistów na XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Francuskiej, który odbył się 31 marca w Domu Kultury LSM. Jury, składające się z rodowitych Francuzów, pracowników lubelskich uczelni i szkół językowych oraz profesjonalnej piosenkarki śpiewającej w języku francuskim, wzięło pod uwagę umiejętności wokalne i językowe uczestników oraz ich interpretację. Mateusz zauroczył jurorów wykonaniem piosenki Joe Dassina "Le petit pain au chocolat", którą mieliśmy okazję wysłuchać w trakcie tegorocznych obchodów Frankofonii.

Życzymy Mateuszowi kolejnych sukcesów!

Oprac. Magdalena Supryn-Klepcarz

 
REKRUTACJA 2017 Drukuj

6.04.2017

W zakładkach REKRUTACJA DO XXX LO oraz REKRUTACJA KSEON zostało umieszczone:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 14 marca 2017 r. w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na lata szkolne 2017/2018 - 2019/2020 do trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum i branżowej szkoły I stopnia, dla kandydatów będących absolwentami dotychczasowego gimnazjum.

 
Szkolny konkurs na Jajo Carskie A'la Faberge Drukuj

4.04.2017

 
Festiwal Sztuk Młodzieżowych Drukuj

4.04.2017

Już kolejny raz dziewczynki Ania Kosior z klasy Id i Zuzia Socha z klasy Ie, wzięły gościnnie  udział w koncercie w ramach Festiwalu Sztuk Młodzieżowych. Koncert odbył się we współpracy z Fundacją Sempre Frente - nauka przez doświadczanie najpierw w Zespole Szkół nr 9 w Głusku a następnie w Domu Kultury w Dominowie. Uczestniczyli w nim utalentowani uczniowie  z różnych szkół. Myślą przewodnią tego przedsięwzięcia była promocja utalentowanych młodych osób.

 
Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji Humanitarnej "Opatrunek na ratunek" Drukuj

4.04.2017

17 marca 2017 r zakończyła się trwająca 3 tygodnie Ogólnopolska Akcja Humanitarna - Opatrunek na ratunek. Była to już druga edycja tej Akcji w naszej szkole organizowanej przez Koło Misyjne. Zebraliśmy 35 kg opatrunków. Wśród podarowanych rzeczy znalazły się plastry opatrunkowe, bandaże, rękawiczki jednorazowe, wata, strzykawki z igłami. Opatrunki zostały wysłane do Poznania do siedziby Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio a potem zostaną wysłane drogą lądowo-morską na placówki misyjne w Afryce. Mieliśmy wielu darczyńców, którzy pięknie wsparli tę akcję.
Wszystkim bardzo gorąco dziękuję, ale największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś w Afryce żyje osoba, której mogliśmy pomóc.
Ta akcja to jeszcze jeden z dowodów na to, że młodzi ludzie chętnie spieszą z pomocą, wszędzie, gdzie innym dzieje się krzywda.
W imieniu wszystkich, którym ta pomoc jest niezwykle potrzebna składam serdeczne podziękowania.

Koordynator Akcji-Beata Miskur

 
Charytatywny kiermasz misyjny - Głodnych nakarmić Drukuj

4.04.2017

20 marca 2017 r w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz misyjny zorganizowany przez Koło Misyjne.
Głodnych nakarmić - to kontynuacja projektu misyjnego, który jest realizowany w naszej szkole od 5 lat. Celem kiermaszu była również pomoc materialna Glorii z Konga, która jest objęta Adopcją Serca przez Koło Misyjne działające w naszej szkole.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę aby wspomóc głodujące dzieci w Afryce. Dziękuję wszystkim darczyńcom, którzy upiekli i dostarczyli ciastka na kiermasz oraz wszystkim wolontariuszom misyjnym biorącym udział w sprzedaży tych pyszności, a przede wszystkim tym, którzy te ciastka zakupili.
Z całego serca dziękuję.

Beata Miskur - opiekun Koła Misyjnego.

 
Konkurs biologiczny dla młodzieży gimnazjalnej Drukuj

3.04.2017

Konkurs biologiczny dla młodzieży gimnazjalnej organizowany przez ZS.5 w Lublinie.

Prezentacja przygotowana przez uczniów z klasy 3h i 3e (kliknij zdjęcie aby pobrać format. pptx; 1,1 MB)

 
Ogólnopolska akcja Caritas "Tak. Pomagam" Drukuj

3.04.2017

Wolontariusze z klas I i II, po raz szósty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas: Tak. Pomagam. W sobotnie przedpołudnie zachęcali klientów sklepu Biedronka do podzielenia się zakupami z potrzebującymi. Zebrane produkty spożywcze trafią do rodzin wielodzietnych, do osób samotnych, samotnie wychowujących dzieci i rodzin z osobami niepełnosprawnymi jako przedświąteczna pomoc.
Zachęcamy do wzięcia udziału w szkolnej zbiórce żywności. Produkty z długim okresem ważności, słodycze, konserwy należy przynosić do P. U. Pudło lub na zaplecze do sali B3 z karteczką z imieniem, nazwiskiem i klasą . Każdy, kto przyniesie dary otrzyma uwagę pozytywną. Z zebranych produktów zostaną zrobione paczki i wręczone osobom potrzebującym z naszej szkoły.
Również wolontariusze z koła Caritas rozprowadzają kartki świąteczne przygotowane przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży z siedzibą przy Parafii ś.w. Józefa. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przekazany siostrze  Annie Demerjian pracującej w Aleppo w ramach pomocy poszkodowanym przez wojnę w Syrii.

Bardzo gorąco zachęcamy do wsparcia tych akcji.

 
GRAND PRIX XVII OGÓLNOPOLSKIEGO FESTIWALU HERBERTOWSKIEGO Drukuj

31.03.2017


Z dumą informujemy, że Julka Radomska z 3c zdobyła Grand Prix XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego w kategorii plastycznej!!!


 
OLIMPIADA SPORTOWA W LASACH JANOWSKICH Drukuj

31.03.2017

OLIMPIADA SPORTOWA W LASACH JANOWSKICH

Nauczyciele WF organizują w dniach 19 - 21.06.2017 olimpiadę sportową w Lasach Janowskich

Program zajęć obejmuje:

 • zawody sportowe (10 różnych konkurencji sportowo -- integracyjnych)
 • rajd rowerowy szlakiem partyzanckim
 • spływ kajakowy
 • paintball
 • podchody nocne
 • ognisko
 • dyskoteka

Koszt wyjazdu 250zł, zapisy u nauczycieli WF

 
I Międzyszkolny Turniej w Rummikub dla Gimnazjalistów Drukuj

29.03.2017

28 marca 2017 roku uczniowie klasy 2g wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju w Rummikub dla Gimnazjalistów zorganizowanym przez ZSO nr 5 w Lublinie.
Wielotygodniowe przygotowania w ramach kółka matematycznego prowadzonego przez p. Ewę Chmiel przyniosły efekt. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni zdobywając 3 pierwsze miejsca i zgarniając wszystkie nagrody.
Na podium stanęli:

 • I  m-ce Agnieszka Rogala
 • II m-ce Mikołaj Bieżyca
 • III m-ce Zosia Bryda

Na sukces zapracowała też reszta ekipy - Natalia Margol, Kasia Cyrankiewicz, Asia Lipska.

 
23.03.2017 Drukuj

 
Konkurs Wojewódzki "Poezja po męsku" - ZAPROSZENIE Drukuj

24.03.2017

Regulamin konkursu  - kategoria plastyczna (pobierz plik, format .pdf)

Regulamin konkursu  - kategoria recytacji (pobierz plik, format .pdf)

 
Piłka koszykowa - Gimnazjada 2017 Drukuj

17.03.2017

Reprezentacja chłopców w piłce koszykowej zajęła II miejsce podczas rozgrywek Gimnazjady


 
Finały Gimnazjady w piłkę ręczną chłopców Drukuj

17.03.2017

Dnia 16 marca odbyły się finały Gimnazjady w piłkę ręczną chłopców. Reprezentacji Naszego Gimnazjum zdobyli 1 miejsce pokonując w finale Gimnazjum nr 19 wynikiem 32:14. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie udział w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego, które zostaną rozegrane 23 marca w Zamościu.

Skład reprezentacji: Maciąg Antoni, Widomski Andrzej, Drzewiecki Łukasz, Groszek Mateusz, Kalisz Rafał, Nizio Wojciech, Stepanow Jakub, Dubrowski Tomasz, Głuch Sebastian, Kosiuk Wojciech, Nemś Michał.

Opiekunem reprezentacji jest Stanisław Więciorek.


 
ANKIETA - Przemoc i agresja w szkołach Drukuj

15.03.2017

Agresja to niewątpliwie temat tabu. Przyznanie się do bycia jej ofiarą wśród innych, a tym bardziej stwierdzenie przed samym sobą, bycia agresorem nie przychodzi łatwo.

Z tego względu, jako grupa badająca temat przemocy i jej pochodzenie, postanowiliśmy uświadomić naszych rówieśników o istnieniu tego problemu, ponieważ naszym zdaniem stosunek większości jest zbyt pobłażliwy. Sporo osób żyje w przekonaniu, że nigdy nie byli agresorami, jednak pragniemy zaznaczyć, iż nawet obśmiewanie danej osoby, jej poglądów czy stylu bycia może mieć swoje dalekosiężne konsekwencje.

Dlatego też na potrzeby konkursu z biologii obejmującego zakres edukacji zdrowotnej i edukacji dla bezpieczeństwa, w celu znalezienia źródła problemu postanowiliśmy stworzyć ankietę, o której wypełnienie prosimy uczniów:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXJHEJjfluZLbaFUKHxc9u-Lq9X7YY5FEPc7HouEPQHApPdg/viewform

Uczniowie klasy 3a: Julka Białkowska, Ilona Iwaszko, Zosia Matczuk, Jonasz Bukowski i Arkadiusz Łoboda

Nauczyciel nadzorujący: p. Elżbieta Dybała

 
IV Gala Wolontariatu Drukuj

15.03.2015

11 lutego Wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w IV Gali Wolontariatu w auli Domu Nadziei Caritas. Zebrali się tam przedstawiciele Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami oraz wolontariusze z Centrali Caritas, by podsumować działania charytatywne jakie zostały zrealizowane na przestrzeni minionego roku. Gala rozpoczęła się Mszą Świętą. Po niej odbyła się prezentacja inicjatyw przygotowanych przez liderów w ramach projektu "Kuźnia Liderów" realizowanego we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych i Obywatelskich DoKwadratu. Zostały wręczone dyplomy i nagrody dla uczestników konkursu "Mam tę moc" i "Wolontariusz Roku". Nasi uczniowie otrzymali dyplomy i wyróżnienia za uczestnictwo w konkursach. Na koniec odbyło się spotkanie z przedstawicielami Caritas z Kongo, którzy przybliżyli nam sytuację społeczno - polityczną swojego kraju.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 15

Zmiany w edukacji 2017/2018

 

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu kwiecień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu