Menu witryny

Librus

System Kontroli Frekwencji

i Postępów w Nauce

 

Szkolna Platforma Edukacyjna

Sport szkolny w Lublinie

 

WF z Klasą

 

Uniwersytet Przyrodniczy

 

Szkoła partnerska w Debreczynie

Hate over

 

Zapraszamy na stronę projektu

Hate over

klasa wolna od mowy nienawiści

Licznik odwiedzin/statystyki

1279997
DzisiajDzisiaj49
WczorajWczoraj108
Ten tydzieńTen tydzień157
Ten miesiącTen miesiąc3729
Aktualnie online 24

Statystyki prowadzi

stat4u

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zaprojektowane dla:

Witaj na stronie Twardowskiego w Lublinie
Ogólnopolska Akcja Charytatywna POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ Drukuj

21.11.2016

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w naszej szkole Ogólnopolska Akcja Charytatywna POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ.
W dniach od 21 listopada do 12 grudnia 2016r. zapraszamy wszystkich uczniów i wychowawców do aktywnego uczestnictwa w Akcji.
Zbieramy tylko i wyłącznie dary rzeczowe, nie zbieramy pieniędzy:

  • zabawki
  • maskotki
  • książki
  • słodycze
  • żywność długoterminową
  • środki czystości i higieny osobistej
  • artykuły szkolne

Dary przynosimy do sali B3(zaplecze), do biblioteki szkolnej lub do nauczycieli wolontariuszy z podpisaną karteczką od kogo dar.
Każdy ofiarodawca otrzyma słoneczko, symbol Akcji. Młodzież pomagająca w zbiórkach otrzyma plakietki - Przyjaciel Akcji.
A więc do dzieła! Przekaż dar serca i pomóż dzieciom przetrwać zimę!

Sztab Akcji Nr 185/2016 w Gimnazjum Nr 10 w Lublinie
Wolontariusze Akcji:


1. p. Beata Miskur
2. p. Agnieszka Szymuś
3. p. Bożena Wasyliszyn
4. p. Elżbieta Dybała
5. p. Iwona Szyłejko
6. p. Robert Bryl
7. p. Urszula Pudło
8. p. Elżbieta Korczyńska
9. p. Agnieszka Kowalska
10. p. Małgorzata Kuczyńska

W ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę Wolontariusze Akcji Pani Iwona Szyłejko i Pan Robert Bryl organizują POLONEZ SŁODKICH SERC .
Uczniowie klas III,którzy przygotowują się tanecznie do Balu Gimnazjalnego przynoszą słodycze pomagając w ten sposób Akcji.

Życzę nam wszystkim radości z czynienia dobra!

Szef Sztabu: Beata Miskur

 
Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju Drukuj

17.11.2016

Szkoła bierze udział w IV edycji projektu: "Edukacja globalna. Liderzy edukacji na rzecz rozwoju"
Projekt 355/2016/M współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP

 
Misyjny kiermasz ciast - Głodnych Nakarmić Drukuj

17.11.2016

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole misyjny kiermasz ciast.
Celem kiermaszu była realizacja projektu - GŁODNYCH NAKARMIĆ, który jest kontynuowany od 5 lat. Pomagamy w ten sposób głodującym dzieciom, wspieramy placówki misyjne w Afryce prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Afryki. Bardzo dziękuję klasom trzecim za wielkie zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego kiermaszu. Gorące podziękowania dla zawsze aktywnego Koła Misyjnego oraz wszystkich uczniów i Nauczycieli, którzy wsparli tę akcję.
Beata Miskur - opiekun koła misyjnego.

 
Z kalendarza szkolnych uroczystości - 11 listopada Drukuj

15.11.2016

Narodowe Święto Niepodległości – z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, uczniowie Gimnazjum 10 przedstawili program artystyczny, który był wzruszającą lekcją historii Polski. Występujący uczniowie przekazywali swoim kolegom klimat, charakter emocji jaki towarzyszył rodakom odzyskującym niepodległość naszego kraju. Młodzi obywatele uczyli się jak ważne jest pielęgnowanie tradycji narodowych, że trzeba to czynić na co dzień i od święta.

Uroczystość przygotowali nauczyciele: p. Marcin Podkościelny, p. Małgorzata Kuczyńska, p. Agnieszka Kuczyńska. Oprawę plastyczną przygotowała p.Dorota Chabrom- Chimiuk.

Agnieszka Kowalska

 
Współpraca z Wydziałem Nauk o Żywności i Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym Drukuj

14.11.2016

W dniach 19-20 października wybraliśmy się z naszą klasą -  1c na wykłady odnośnie sensorycznych badań żywności na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii na Uniwersytecie Przyrodniczym. Celem wykładów było poznanie metod badania żywności. Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, czym jest daltonizm smakowy i węchowy oraz mogliśmy przeprowadzić doświadczenia mające na celu wykrycie daltonizmów. Pani prowadziła wykład w ciekawy sposób rozmawiała z nami na temat węchu i smaku. Dzięki niej dowiedzieliśmy o dwóch nieznanych nam wcześniej smakach - umami i metalicznym. Sprawdzaliśmy naszą czułość na odczuwanie smaków i zapachów. Otrzymaliśmy próbki zapachów i smaków, a później próbowaliśmy je rozróżnić. Następnym celem wykładów było wykorzystanie zdobytej wiedzy podczas próby jakości dżemu.  Ocenialiśmy jego barwę, zapach, smak i konsystencję według określonych kryteriów. Jednogłośnie orzekliśmy, że jakość dżemu odbiega od normy. Mimo wcześniejszych uprzedzeń wykłady bardzo nam się podobały i chętnie odwiedzimy Uniwersytet Przyrodniczy jeszcze raz.
Natalia Strzelec i Zuzanna Gołofit kl. 1c

 
Ojciec misjonarz w naszej szkole Drukuj

14.11.2016

26 października w Tygodniu Misyjnym gościliśmy w naszej szkole misjonarza Ojca Pawła Mazurka ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki popularnie zwanych Ojcami Białymi.
Ojciec Paweł opowiadał o swojej pracy misyjnej w Zambii, gdzie posługiwał przez 16 lat. Zapoznał uczniów z trudną sytuacją dzieci i młodzieży. Z radością opowiadał o budowie studni, gdzie Afrykańczycy mogą korzystać z wody, która jest zdatna do picia. Przez ostatnie trzy lata, które Ojciec Paweł spędził w Zambii wybudował ich aż 13. Zorganizował młodzieżową drużynę piłki nożnej oraz przeprowadził wiele projektów edukacyjnych.
Uczniowie klas trzecich z zaciekawieniem słuchali i zadawali pytania związane z misjami w Afryce. Ojciec Paweł mówił o życzliwości mieszkańców oraz o pysznych potrawach, których smak pamięta do dzisiaj.
Młodzież mogła zobaczyć niektóre eksponaty z muzeum misyjnego: przedmioty codziennego użytku, instrumenty muzyczne, zabawki wykonane przez młodzież i dzieci.
Czas spotkania z naszym Gościem szybko minął, ale Ojciec Paweł serdecznie zapraszał młodzież do odwiedzenia domu misyjnego Misjonarzy Afryki w Natalinie.

Beata Miskur

 
Konsultacje dla Rodziców Drukuj

7.11.2016

We wtorek 8 listopada w godzinach
17.00 - 19.00
odbędą się w szkole konsultacje.
Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

 
Pokazy chemiczne 2016 Drukuj


4.11.2016

Na pokazy chemiczne wraz z całą klasą II c wyruszyliśmy na Wydział Chemii UMCS w Lublinie. Dotarliśmy dosyć szybko i zasiedliśmy na wyznaczonych nam miejscach, czekając z niecierpliwością na prowadzących. Program pokazów obfitował w liczne, fascynujące doświadczenia, które śledziliśmy z zapartym tchem.  Niektórzy z nas brali czynny udział w pokazach, wykonując doświadczenia pod czujnym okiem prowadzących oraz przy aplauzie licznie zgromadzonej publiczności w postaci rówieśników z innych szkół. Bawiliśmy się i uczyliśmy jednocześnie.

Czas pokazów dobiegł końca, ale my w drodze powrotnej do szkoły myślami byliśmy jeszcze w świecie chemicznych doświadczeń.

Relacjonował: Irek Paterski i Marek Luchowski

Uczniowie klasy II C

 
XVI Dzień Papieski w naszej szkole Drukuj

4.11.2016

Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
To właśnie ta pieśń rozpoczęła Dzień Papieski w naszej szkole pod hasłem: BĄDŹCIE ŚWIADKAMI MIŁOSIERDZIA.
Wspominając postać wielkiego Polaka, Papieża miłosierdzia, pokoju i Papieża młodych, pragnęliśmy wyrazić szacunek dla Niego i jeszcze raz pochylić nad Jego nauczaniem i wartościami, które nam pozostawił, bo to On uczył nas kochać i szanować drugiego człowieka. Uczył nas miłości i miłosierdzia. Miłosierdzia, które każdemu z nas jest tak bardzo potrzebne.
Program artystyczny przygotowali uczniowie: Ola Efir, Ola Gawron, Wanesa Góralczyk, Ola Madej, Patryk Saj, Jakub Urbański, Wojtek Dimitrewski, Michał Kalicki, Michał Laskowski, Mateusz Turecki wraz z katechetką Beatą Miskur.

 
Dzień Papieski w Domu Pomocy Społecznej Betania - 2016 Drukuj

4.11.2016

20 października uczniowie naszego gimnazjum odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Betania przedstawiając program artystyczny XVI Dnia Papieskiego.

Spotkanie było okazją do refleksji na temat miłosierdzia. Uczniowie przypomnieli seniorom myśli i nauczanie Św. Jana Pawła II. Był to też dzień wdzięczności i łączności duchowej ze Świętym Janem Pawłem II. Ulubioną piosenką mieszkańców Betanii była Barka, którą młodzież śpiewała na bis.
Beata Miskur

 
2016 Rok Roślin Strączkowych Drukuj

28.10.2016

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) ogłosiła rok 2016 Międzynarodowym Rokiem Roślin Strączkowych. Na całym świecie takie rośliny jak soczewica, fasola, groch i ciecierzyca są ważnym źródłem białka roślinnego i aminokwasów. Stanowią one podstawę zdrowej diety i mają znaczenie zarówno dla zdrowia ludzi, jak i zwierząt. Pomagają w walce z otyłością i chorobami takimi jak cukrzyca, choroby wieńcowe, a nawet nowotwory. Nasiona roślin strączkowych są bogate w wartości odżywcze takie jak białko, żelazo, cynk, błonnik, minerały i witamina B. Są również nisko tłuszczowe, nie zawierają cholesterolu i glutenu oraz mają niski indeks glikemiczny.

Uczniowie naszej szkoły wykorzystali nasiona roślin strączkowych do ukazania budowy wewnętrznej stanów skupienia oraz cząsteczek związków chemicznych np. węglowodorów, pochodnych węglowodorów. Nasiona roślin strączkowych pomogły przedstawić  zagadnienia z ekologii np. sposoby rozmieszczenia organizmów i rodzaje populacji.

Opiekunowie przedsięwzięcia p. Agnieszka Szymuś i p. Bożena Wasyliszyn.

 
Pielgrzymka na Jasna Górę Drukuj

11.10.2016


Dnia 23 września uczniowie naszego gimnazjum udali się na pielgrzymkę na Jasną Górę w celu wyproszenia łask o pomyślne zdanie egzaminów i duchowe przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
Udział w niej wzięły wszystkie klasy trzecie oraz ich opiekunowie w składzie: pani Beata Miskur - organizator pielgrzymki, pani Katarzyna Pierzchalska-Kmieć, pani Elżbieta Korczyńska, pani Julita Dolatowska-Rybka pan Waldemar Kudlak oraz księża: Michał Niedziałek i ksiądz Robert Wronowski.
Uczniowie mieli okazję poprowadzić Drogę Krzyżową po Wałach Jasnogórskich, a także uczestniczyli we Mszy Świętej w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej przed Jej cudownym obrazem.
Pogoda nam dopisała,świeciło słońce i i było bardzo ciepło. Panowała atmosfera radości ale również wyciszenia i skupienia podczas rozważań drogi krzyżowej.
Myślimy, że będzie to miłe i duchowe wspomnienie i na pewno każdy z uczestników wybierze się do Częstochowy ponownie. Dziękujemy opiekunom za wielkie zaangażowanie i poświęcony mam czas.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Autorzy tekstu: Aleksandra Efir, Jakub Urbański kl.3g i p. Beata Miskur

 
Konsultacje dla Rodziców Drukuj

11.10.2016

We wtorek 11 października w godzinach
17.00 - 19.00
odbędą się w szkole konsultacje.
Wszystkich Rodziców serdecznie zapraszamy.

 
Lubelski Festiwal Nauki Drukuj

11.10.2016

W dniach 20-23 września wybraliśmy się z naszą klasą - 2F na Uniwersytet Medyczny oraz KUL. Wycieczka została zaplanowana i zorganizowana przez nasze wychowawczynie. W drodze na uczelnie szliśmy z przekonaniem, że wykład nam się nie spodoba. Ku naszemu zdziwieniu, już na wejściu zostaliśmy mile przywitani i zaprowadzeni do pracowni. Pierwsze wrażenie zmieniło klasową atmosferę, przez co byliśmy pozytywnie nastawieni do zajęć. Zajęliśmy miejsca przy profesjonalnych mikroskopach, dzięki czemu poczuliśmy się jak zawodowcy. Na początku obejrzeliśmy ciekawą prezentację, a następnie przeszliśmy do oglądania i badania poszczególnych tkanek, przez co poszerzyliśmy wiedzę na temat wewnętrznej budowy ciała. W tym dniu również mieliśmy zajęcia na temat zdrowego odżywiania, gdzie nauczyliśmy się jak obliczać swoje BMI i dowiedzieliśmy się co powinniśmy spożywać, a jakie produkty ograniczać. 
W kolejnym  dniu wybraliśmy się na KUL, gdzie zostały przeprowadzone zajęcia z języka angielskiego, na których usłyszeliśmy o różnych odmianach i akcentach tego języka. Obejrzeliśmy prezentację, poćwiczyliśmy prawidłową wymowę, a następnie został przeprowadzony konkurs z nagrodami.
23 września wybraliśmy się na Uniwersytet Medyczny przy ulicy Chodźki. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i weszliśmy do laboratorium. Wysłuchaliśmy informacji na temat glukozy, białka i badań profilaktycznych, a następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Badaliśmy białko i glukozę pacjenta  i świetnie się przy tym bawiliśmy. Wszystkim grupom wyniki wyszły poprawne i byliśmy z siebie dumni. Podsumowując, te trzy dni uważamy za bardzo udane, było w nich wiele zabawy, śmiechu oraz praktycznej wiedzy. Dziękujemy naszym Paniom, za te wyjścia, które pozwoliły nam pogłębić wiedzę i bardziej polubić te przedmioty. Nauczyliśmy się tez współpracy ze sobą i pogłębiliśmy relacje z osobami z klasy. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w zajęciach w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Weronika Sternik i Ada Lipnicka kl. 2F

 
11.10.2016 - WTOREK - ZMIANA HARMONOGRAMU LEKCJI Drukuj

10.10.2016

WAŻNE ! - WE WTOREK (11.10.2016), W ZWIĄZKU Z KONKURSEM J. ANGIELSKIEGO  LEKCJE BĘDĄ SKRÓCONE - HARMONOGRAM (plik .txt)

 
Budżet Obywatelski 2017 - głosowanie - PROJEKT D27 Drukuj

27.09.2016


Nasze Gimnazjum kolejny raz przystępuje do akcji rozbudowy bazy sportowej w budżecie obywatelskim Miasta Lublina 2017.


Nasz projekt to:  D27


Celem projektu jest rozbudowa obiektów sportowych dla Gimnazjum nr 10 w Lublinie, mieszczącego się przy ulicy Wajdeloty 12. W projekcie obywatelskim występujemy o budowę kompleksu boisk sportowych. Jesteśmy największą tego typu szkołą w Lublinie - uczy się tu ponad 852 uczniów, czyli 12% wszystkich uczniów lubelskich gimnazjów, a baza sportowa naszej szkoły jest najuboższa. Na chwilę obecną dysponujemy maleńką salką gimnastyczną (170 m2). W obecnym roku kalendarzowym rozpoczęto budowę hali gimnastycznej, niestety teren budowy objął również boisko ziemne. Budowa hali sportowej potrwa do lipca 2017 roku. W obecnej sytuacji nie posiadamy żadnego boiska sportowego na terenie szkoły. Szkoła na terenie własnym odpowiednie miejsce dla boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej oraz boiska do koszykówki i siatkówki.

Obiekty będą służyły uczniom szkoły oraz społeczności lokalnej.

Pod adresem: www.lublin.eu/budzetobywatelski będzie można oddać swój głos elektronicznie. Głosowanie przez internet trwa od 1 do 10 października.

Można również pobrać karty do głosowania dostępne w sekretariacie szkoły

Głosować mogą wszyscy którzy ukończyli 16 lat i są mieszkańcami Lublina (nie potrzebny meldunek).

Zachęcamy do czynnego zbierania podpisów/głosowania pod naszym projektem.

Z góry dziękujemy za oddanie na nas głosu.

 
Akcja Podaj Łapę Drukuj

6.10.2016

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt, od dnia 19.09 do 04.10 na każdej dużej przerwie uczniowie klas II d, II e i II i zbierali dary dla lubelskiego schroniska. Uczniowie naszej szkoły przynosili: koce, kołdry, pościel, karmę, makarony, ryż. Za każdy dar każdy otrzymał naklejkę, najbardziej aktywni proszeni są o zgłoszenie się do p. Kamili Jargiło.

W imieniu potrzebujących zwierzaków ze schroniska bardzo dziękujemy za wszystkie dary.

Organizatorzy:
Samorząd Szkolny, nauczyciele: Kamila Jargiło, Bożena Wasyliszyn, Emma Prażmo ze swoimi klasami.
Dziękujemy za pomoc !

 
77 rocznica wybuchu II wojny światowej Drukuj

3.10.2016

We wrześniu obchodziliśmy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji uczniowie klasy 3 i wraz z P. Robertem Gumułą przygotowali uroczystość upamiętniającą to tragiczne wydarzenie. Recytowane wiersze, śpiewane piosenki oraz prezentacje multimedialne przybliżyły naszym gimnazjalistom trudne wydarzenia sprzed siedemdziesięciu siedmiu lat. Pamiętajmy, aby z historii wyciągać wnioski oraz pielęgnować pamięć o tych, którzy zginęli za naszą wolność.

 
ZAJĘCIA DODATKOWE I SEMESTR Drukuj


20.09.2016

Prosimy o zapoznanie się z terminami zajęć dodatkowych prowadzonych w naszym gimnazjum.

Lista dostępna również w Strefie ucznia - zajęcia dodatkowe

 
Nagroda dla Joasi Pranagal w wojewódzkim konkursie "Klasztor w sercu miasta" Drukuj

16.09.2016


13 września w klasztorze o. Dominikanów przy ul. Grodzkiej odbył się wernisaż prac plastycznych biorących udział w konkursie "Klasztor w sercu miasta". Z przyjemnoscią informuję że uczennica naszego gimnazjum Joasia Pranagal z kl. III i zdobyła pierwszą nagrodę, zaś praca plastyczna Basi Ostasz i fotograficzna Wojtka Żmudy, zostały zakwalifikowane do udziału w pokonkursowej wystawie. Celem konkursu jest rozpropagowanie wiedzy o jednym z najistotniejszych miejsc w Lublinie, nierozerwalnie związanym z historią miasta. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk.
Gratuluję zdolnej Młodzieży:)
Dorota Ch.Chimiuk

 
PLAN LEKCJI - AKTUALIZACJA SAL Drukuj

9.09.2016

Zostały uaktualnione sale lekcyjne w planie lekcji

Proszę o zapoznanie się ze zmianami

PLAN LEKCJI NA ROK SZKOLNY 2016/2017

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 13

Kalendarium szkolne

poprzednim miesiącu lipiec 2017 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1 2
week 27 3 4 5 6 7 8 9
week 28 10 11 12 13 14 15 16
week 29 17 18 19 20 21 22 23
week 30 24 25 26 27 28 29 30
week 31 31
Brak wydarzeń

Nasze Gimnazjum

To szkoła z klasą


 

Naszym patronem

Dane kontaktowe

Gimnazjum nr 10

im. księdza

Jana Twardowskiego

ul. Wajdeloty 12

20-604 Lublin

tel: 81-524-51-54

fax: 81-524-51-54


strona www:

www.g10-lublin.home.pl

 

adres e-mail:

gimnazjum10@onet.eu